Polski
Gamereactor
wiadomości

Firma Kaspersky nie jest już autoryzowana do sprzedaży swoich produktów w Stanach Zjednoczonych

Uważa się, że rosyjska firma stanowi zagrożenie cybernetyczne.

HQ

Rząd USA powstrzymał rosyjską firmę Kaspersky przed sprzedażą jakiegokolwiek oprogramowania w tym kraju. Dzieje się tak, ponieważ uważają firmę i jej oprogramowanie za zagrożenie dla bezpieczeństwa, pozostawiając amerykańskie firmy otwarte na rosyjskie cyberataki.

"Rosja pokazała, że ma możliwości i... zamiar wykorzystania rosyjskich firm, takich jak Kaspersky, do zbierania i wykorzystywania danych osobowych Amerykanów jako broni i dlatego jesteśmy zmuszeni do podjęcia działań, które dziś podejmujemy"

Sam Kaspersky ogłasza, że zamierza podjąć kroki prawne w celu uchylenia tej decyzji i zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu lub powiązaniom z czymkolwiek, co mogłoby zagrozić interesom USA.

"Kaspersky nie angażuje się w działania, które zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych, a w rzeczywistości wniósł znaczący wkład w raportowanie i ochronę przed różnymi cyberprzestępcami, które atakowały interesy i sojuszników USA. Firma zamierza wykorzystać wszystkie prawnie dostępne opcje, aby zachować swoją obecną działalność i relacje"

Czy wypróbowałeś produkty firmy Kaspersky i czy czułbyś się pewnie, korzystając z nich dzisiaj?

Firma Kaspersky nie jest już autoryzowana do sprzedaży swoich produktów w Stanach Zjednoczonych


Wczytywanie następnej zawartości