Polski
Gamereactor
artykuły

Gry, których warto szukać - październik 2023

Przyjrzymy się największym i najbardziej ekscytującym grom, które zadebiutują w nadchodzącym miesiącu.

HQ

Jeśli masz coś ekscytującego zaplanowanego na październik tego roku, odwołaj to. Nadchodzący miesiąc jest jednym z wieków, z mnóstwem obiecujących i oczekiwanych gier, które chcą zadebiutować. Pomiędzy horrorami i platformówkami, grami strategicznymi i wyścigami, istnieje tak szeroki wachlarz gier do sprawdzenia. Aby przygotować się na ten niezwykle pracowity miesiąc, zanurzmy się w kolejnym odcinku Games To Look For.

HQ

Assassin's Creed Mirage (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 5 października

Gry Assassin's Creed stają się coraz większe na przestrzeni lat, ale Assassin's Creed Mirage nie kupi tego trendu. Zamiast tego, patrząc w przeszłość w poszukiwaniu inspiracji, ta część długiej serii skupi się na elementach skradania się i parkouru, które uczyniły Assassin's Creed tak sławnym, a jednocześnie zawiera historię, która obraca się wokół Basima Valhalla i tego, jak rozwinął się od ulicznego złodzieja do mistrza asasynów.

To jest reklama:
HQ

Detektyw Pikachu powraca (Switch) - 6 października

Ponieważ w tym roku nie dostaniemy nowej głównej gry Pokémon, Nintendo i The Pokémon Company zamiast tego skupiły się na ożywieniu serii Detective Pikachu w październiku. Ta kontynuacja przywróci dowcipną, twardo gotowaną, pijącą kawę super detektywistyczną mysz elektryczną z powrotem na pierwszy plan i zleci mu rozwiązanie serii ciekawych incydentów mających miejsce w Ryme City.

HQ
To jest reklama:

NHL 24 (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) - 6 października

Tak jak możemy polegać na liściach spadających z drzew każdej jesieni, tak samo możemy polegać na wydaniu przez EA nowej gry NHL. W tym roku NHL 24 chce wprowadzić zupełnie nowe wrażenia z rozgrywki, które mają zapewnić graczom niezrównaną kontrolę nad swoimi graczami za pomocą Exhaust Engine. Aby dodać do tego, EA podwoiło grafikę i prezentację, a nawet wprowadziło kilka świeżych trybów gry.

HQ

Forza Motorsport (PC, seria Xbox) – 10 października

Do tego momentu miał sporo opóźnień, ale Turn 10 jest w końcu gotowy, aby przekazać najnowszą odsłonę swojej serii wyścigów symulacyjnych w ręce fanów w październiku. Forza Motorsport zapewni bardzo szczegółowe i głęboko symulowane wrażenia kierowcom na całym świecie, a wszystko to w ramach gry, która będzie zawierać ponad 500 samochodów, 800 ulepszeń wydajności i 20 całkowicie przebudowanych torów z prawdziwych lokalizacji na całym świecie. Zaprojektowany, aby był głęboko wciągający, fani wyścigów nie będą chcieli przegapić tego.

HQ

Total War: Pharaoh (PC) - 11 października

Creative Assembly powracają i są gotowi, aby zabrać graczy w podróż w głąb przeszłości z ich najnowszym projektem. Total War: Pharaoh zabierze fanów na wyżyny starożytnego Egiptu, aby dowodzić różnymi przywódcami i generałami, którzy próbują zjednoczyć i przejąć kontrolę nad rozległym pustynnym królestwem. Z niebezpiecznymi systemami pogodowymi do przetrwania, mnóstwem frakcji do pokonania i bitwy, ogromnymi obszarami ziemi do podbicia i nie tylko, Total War: Pharaoh jest jednym z tych, które należy obserwować dla fanów strategii.

HQ

Lords of the Fallen (PC, PS5, Xbox Series) – 13 października

Jeśli rozpoznajesz nazwę tej gry, to prawdopodobnie dlatego, że widziałeś ją wcześniej, i to nie tak dawno temu. Hexworks w pełni restartuje serię Lords of the Fallen z tym nowym tytułem, który ma taką samą nazwę jak gra, która pierwotnie rozpoczęła serię. Zaprojektowana jako wymagająca gra akcji RPG podobna do Souls, ta gra widzi graczy walczących z potworami w dwóch różnych wymiarach, a wszystko to w celu obalenia potężnego i bezwzględnego boga demonów, Adyra.

HQ

Sonic Superstars (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch) - 17 października

Podczas gdy w głównej grze Sonic na 2022 rok niebieski jeż przeszedł 3D na wielką przygodę w otwartym świecie, w 2023 roku niebieski rozmycie i jego przyjaciele wracają do swoich korzeni 2D. Sonic Superstars to platformówka, która różni się nieco od poprzednich gier Sonic 2D, ponieważ ten tytuł polega na wspólnej pracy i poruszaniu się po nigdy wcześniej nie widzianych środowiskach, aby powstrzymać Dr. Eggmana i kilku nowych przeciwników przed przekształceniem zwierząt wyspy w Badników.

HQ

Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch) - 19 października

Nie minęło dużo czasu, zanim Milestone dał zielone światło dla kontynuacji Hot Wheels Unleashed, a w październiku dostaniemy tę właśnie grę. Powracając do charakterystycznej mechaniki wyścigów zręcznościowych, która sprawiła, że oryginalny tytuł był tak zabawny, ta kontynuacja staje się coraz większa i odważniejsza dzięki nowym skokom i bocznym ruchom dash, a także mnóstwu nowych pojazdów do zbierania i torów do ścigania się. Nie trzeba dodawać, że nie będziesz chciał przegapić Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged.

HQ

Marvel's Spider-Man 2 (PS5) - 20 października

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwana premiera miesiąca, Marvel's Spider-Man 2 powraca duet Petera Parkera i Milesa Moralesa w sequelu, który wydaje się być większy i bardziej chaotyczny niż to, co było wcześniej. Z nowymi złoczyńcami, z którymi trzeba się zmierzyć, większą ilością Nowego Jorku do odkrycia, większymi mocami i umiejętnościami do przetestowania, a wszystko to zaprojektowane specjalnie dla PlayStation 5, ta kontynuacja ma ogromny potencjał i bez wątpienia będzie chciała walczyć o koronę najlepszej gry miesiąca.

HQ

Super Mario Bros. Wonder (Switch) - 20 października

Aby rzucić kłody pod nogi plany Marvel's Spider-Man 2, Nintendo uruchamia Super Mario Bros. Wonder tego samego dnia. Ta platformówka zabiera nas z powrotem do ukochanego formatu 2D, ale wprowadzi mnóstwo ekscytujących nowych funkcji rozgrywki, takich jak nowe ulepszenia, sposoby interakcji z innymi graczami, szersza i bardziej złożona oferta dla wielu graczy oraz styl artystyczny i konfiguracja wizualna, która wygląda na wow. Czy to może być wielki powrót Mario do przestrzeni 2D? Wkrótce dowiemy się na pewno.

HQ

Cities: Skylines II (PC) - 24 października

Cieszą się budowniczowie miast. Po latach zarządzania i tworzenia rozległych i imponujących pejzaży miejskich w Cities: Skylines, Paradox i Colossal Order są wreszcie gotowi, aby ruszyć dalej i dostarczyć kontynuację w Cities: Skylines II. Tytuł ten, wyposażony w znacznie większe środowiska i piaskownice, a także głębsze i bardziej złożone systemy symulacyjne, przetestuje talenty urbanistów i menedżerów jak nigdy dotąd.

HQ

Władca Pierścieni: Powrót do Morii (PC, PS5) - 24 października

Ten rok nie zaczął się dobrze dla adaptacji gier wideo The Lord of the Rings, dzięki katastrofie, jaką był Gollum, ale na szczęście Free Range Games chce przywrócić serię na właściwe tory dzięki ekscytującemu Return to Moria. Jak sama nazwa wskazuje, w tytule tym gracze poprowadzą trupę krasnoludów, którzy chcą powrócić do królestwa Moria w nadziei na odzyskanie go z rąk orków i przywrócenie mu dawnej świetności.

HQ

Ghostrunner 2 (PC, PS5, Xbox Series) – 26 października

Po sukcesie ekscytującego Ghostrunner, One More Level chce kontynuować tę cyberpunkową fabułę z bezpośrednią kontynuacją nazwaną Ghostrunner 2. Umieszczając graczy z powrotem w roli głównego bohatera Jacka, ta gra będzie zawierała więcej ekscytującej rozgrywki, którą pokochaliśmy, a jednocześnie wprowadzi kilka interesujących dodatkowych funkcji, takich jak błyskawiczny motocykl, który pozwoli Jackowi zabrać swoje talenty poza Dharma Tower.

HQ

Alan Wake 2 (PC, PS5, Xbox Series) – 27 października

Po latach oczekiwania fani Remedy mogą wreszcie doświadczyć kolejnego rozdziału historii Alana Wake'a. Słynny pisarz horrorów powraca w długo oczekiwanej kontynuacji, która ma na celu wykorzystanie potężnej nowoczesnej technologii, aby naprawdę podnieść poprzeczkę w tym, jak ekscytuje i utrzymuje graczy na krawędzi swoich miejsc. Ponieważ Alan Wake 2 zawiera również przeplatającą się historię z dwoma bohaterami, ten tytuł chce konkurować z Super Mario Bros. Wonder i Marvel's Spider-Man 2, aby być najlepszą grą w październiku 2023 roku.

HQ

EA Sports UFC 5 (PS5, seria Xbox) – 27 października

Podczas gdy miesiąc zaczyna się od nowej gry NHL od EA, zakończy się świeżym tytułem UFC od głównego wydawcy. EA Sports UFC 5 chce wziąć rozgrywkę i systemy, które uczyniły serię walk tak popularną, a następnie rozszerzyć je dzięki grze opartej na potężnym silniku Frostbite. Dzięki nowym systemom obrażeń, dużej poprawie grafiki i mnóstwu trybów gry, w których można wziąć udział, ten jest przeznaczony dla fanów UFC.

HQ

Jusant (PC, PS5, Xbox Series) - 31 października

Don't Nod miał dość pracowity koniec 2023 roku, a Banishers: Ghosts of New Eden wcześniej miał rozpocząć listopad, ale ponieważ jest to teraz opóźnione na luty, francuski deweloper będzie chciał wyłącznie zadebiutować swoim tytułem wspinaczkowym, Jusant. Ta gra prosi graczy o wspinanie się na ogromną wieżę, wypełnioną przeszkodami i wyzwaniami, a wszystko to w celu przywrócenia życia do jałowego ciała. Ponieważ temat zarządzania środowiskiem jest zawsze obecny, spodziewaj się medytacyjnej podróży, gdy chcesz osiągnąć szczyt rozległej formacji skalnej.

HQ


Wczytywanie następnej zawartości