Polski
Gamereactor
artykuły

Gry, na które warto zwrócić uwagę - czerwiec 2024

Rozszerzenia, remastery i rozszerzenia. W tym miesiącu na pewno jest jakiś temat.

HQ

Lato jest na dobre. Gdy słońce praży, a wspaniała przyroda wygląda bardziej kusząco niż kiedykolwiek, twórcy gier wideo na całym świecie walczą o to, abyś był uzależniony i zaangażowany kolekcją ekscytujących nowych wydań zaplanowanych na nadchodzące miesiące. Ponieważ jest to początek sezonu wydarzeń, a wiele pokazów na żywo i konferencji zaplanowano na drugi tydzień miesiąca, istnieje duża szansa, że niektóre niespodzianki pojawią się również w tym miesiącu, ale ponieważ zbliżamy się do czerwca 2024 r., oto gry, o których wiemy, że zdecydowanie powinieneś mieć na nie oko.

HQ

The Elder Scrolls Online: Gold Road (PC) – 3 czerwca / (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 18 czerwca

Kolejny duży rozdział gry MMORPG firmy Bethesda zabiera graczy z powrotem do Tamriel, aby zbadać West Weald oraz zapolować i zmierzyć się z Daedric Prince, który powraca do świata fantasy. Gold Road wyznacza początek następnego roku The Elder Scrolls Online, a wraz z nim nową lokację w dżungli Puszczę Valen, nowe miasto znane jako Skingrad, różne nowe mechaniki i systemy, takie jak skrybowanie i wiele innych. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Gold Road pojawi się najpierw dla graczy na PC, zanim pojawi się na PlayStation i Xbox nieco później w tym miesiącu.

HQ
To jest reklama:

Destiny 2: The Final Shape (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 4 czerwca

Koniec Light and Darkness Saga. Destiny 2: The Final Shape jest kulminacją dekady opowiadania historii, w której Guardians zostanie wepchnięty w Pale Heart of the Traveler, aby raz na zawsze zatrzymać Witness i jego katastrofalne wysiłki. To rozszerzenie wprowadzi nową lokację, nową podklasę Prismatic, mnóstwo nowych łupów do upolowania, różne dodatkowe typy wrogów oraz kolekcję nowych aktywności i wyzwań do wykonania.

HQ

Killer Klowns from Outer Space: The Game (PC, PS5, Xbox Series) – 4 czerwca

Jeśli urodziłeś się w latach 70. lub 80., być może pamiętasz Killer Klowns from Outer Space. Jeśli tak, ta gra jest dla Ciebie. Zaprojektowany jako asymetryczny horror, w którym ocalali próbują uciec i uciec Killer Klowns, ten tytuł stawia siedmiu ludzi z Crescent Cove przeciwko trzem zwariowanym obcym klaunom wyposażonym we wszelkiego rodzaju zwariowane bronie science-fiction. Każdy, kto zna format Dead by Daylight, poczuje się jak w domu w tym dziwacznym doświadczeniu kooperacyjnym od Teravision Games i IllFonic.

To jest reklama:
HQ

Star Wars: Hunters (Switch, iOS, Android) – 4 czerwca

Po burzliwym rozwoju Zynga i NaturalMotion są gotowi, aby oddać swoją trzecioosobową bijatykę Star Wars w ręce fanów. Star Wars: Hunters to gra, w której gracze wcielają się w różne postacie z odległej galaktyki, aby walczyć na niezapomnianych i rozpoznawalnych polach bitew. Z rozgrywką zespołową na czele, konfigurowalnymi postaciami, umiejętnościami do opanowania i nie tylko, ten darmowy tytuł jest zdecydowanie jednym z tych, które warto obserwować zarówno dla Nintendo Switch, jak i graczy mobilnych.

HQ

Shin Megami Tensei V: Vengeance (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch) – 14 czerwca

Sega ma ostatnio zwyczaj ulepszania i rozszerzania wielu swoich uznanych gier o dodatkowy wariant, który zapewnia szereg dodatkowych funkcji i treści. Tak jest po raz kolejny w przypadku Shin Megami Tensei V: Vengeance, kontynuacji i rozszerzonej wersji tytułu na Switcha, która zawiera teraz dodatkową fabułę do przeżycia, więcej demonów do opanowania i walki, nowe lokacje do zbadania oraz różne ulepszenia graficzne i wydajnościowe, aby dopasować się do pojawienia się tytułu na PC, PlayStation i konsolach Xbox.

HQ

Monster Hunter Stories (PC, PS4, Switch) – 14 czerwca

Seria Monster Hunter stała się absolutnym behemotem dla Capcomu, ale ponieważ jest to długoletnia franczyza z niezliczonymi wpisami na przestrzeni lat, istnieje bardzo realna szansa, że nigdy nie miałeś okazji zagrać w RPG, od którego wszystko się zaczęło. W czerwcu tego roku zmieni się to, ponieważ Monster Hunter Stories powraca w zremasterowanym formacie, teraz z w pełni udźwiękowionymi postaciami i dialogami. Ta gra została zbudowana i dostosowana do nowszych graczy i jest idealnym punktem wyjścia do serii, aby przygotować się na przyszłoroczną wielką Monster Hunter Wilds.

Gry, na które warto zwrócić uwagę - czerwiec 2024

Still Wakes the Deep (PC, PS5, Xbox Series) – 18 czerwca

Deweloper The Chinese Room zabiera graczy na niepokojącą, zrujnowaną platformę wiertniczą w tym miesiącu, gdy pojawi się Still Wakes the Deep. Akcja tej gry toczy się w latach 1970. na morskiej platformie wiertniczej na Morzu Północnym u wybrzeży Szkocji i widzi graczy próbujących uciec przed nadprzyrodzonym zagrożeniem, które zaczęło pochłaniać strukturę przemysłową. Nie trzeba dodawać, że będzie to bardzo niepokojące i dziwaczne doświadczenie, gdy zadebiutuje na PC i konsolach obecnej generacji.

HQ

Elden Ring: Shadow of the Erdtree (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 21 czerwca

Nieczęsto zdarza się, że rozszerzenie do gry wideo staje się prawdopodobnie największą i najbardziej ekscytującą premierą miesiąca, ale właśnie tym ma być Elden Ring Shadow of the Erdtree dla wielu. To rozszerzenie, zabierając graczy z powrotem do Lands Between, przynosi zupełnie nową historię do przeżycia, kolekcję nowych wrogów, z którymi trzeba się zmierzyć w walce, nową broń i wyposażenie do zdobycia oraz mnóstwo dodatkowych lochów do ukończenia. Dla każdego, kto szuka więcej przygód w fantastycznym świecie FromSoftware, jest to doskonały sposób na kontynuowanie tego doświadczenia.

HQ

Super Monkey Ball: Banana Rumble (Switch) – 25 czerwca

Gang Super Monkey Ball powrócił i jest lepszy niż kiedykolwiek. W nadchodzącej odsłonie ukochanej serii do 16 graczy będzie walczyć i rywalizować w różnych trybach online i kooperacji, a wszystko po to, aby stać się najlepszym bananem. Oprócz zupełnie nowego trybu fabularnego do pracy i konfigurowalnych postaci, Super Monkey Ball: Banana Rumble zadebiutuje z 10 postaciami i zostanie rozszerzony o kolejne osiem za pośrednictwem Sega Pass.

HQ

Luigi's Mansion 2 HD (Switch) – 27 czerwca

Podczas gdy wciąż wstrzymujemy oddech przed czwartą główną odsłoną serii Luigi's Mansion, ten czerwiec zakończy się zobaczeniem Luigi's Mansion: Dark Moon zremasterowanego i poprawionego tak, aby pasował do Nintendo Switch. Ta gra, znana jako Luigi's Mansion 2 HD, przywraca ukochaną grę przygodową i widzi, jak hydraulik w zielonym kapeluszu zasysa widma wokół Evershade Valley, polując na roztrzaskane kawałki Dark Moon, które kiedyś wisiały na niebie.

HQ

To by było na tyle. Wrócimy za miesiąc, aby zobaczyć, co przyniesie graczom na całym świecie lipiec 2024 roku.Wczytywanie następnej zawartości