Polski
Gamereactor
artykuły

Gry, na które warto zwrócić uwagę - lipiec 2024

Od wyczekiwanych rozszerzeń, przez pełne narracji przygody, kolekcje retro i RPG akcji, po różne opcje sportowe i strategiczne – w lipcu czeka nas wiele atrakcji.

HQ

Summer Game Fest dobiegł końca i teraz jesteśmy w okresie uśpienia sezonu, w którym temperatury gwałtownie rosną i czekamy z niecierpliwością na Gamescom pod koniec sierpnia. Tam, gdzie lipiec może być często bardzo jałowy pod względem nowych premier, w tym roku mamy przyzwoitą listę obiecujących gier, które zadebiutują, od oczekiwanych rozszerzeń, przez pełne narracji przygody, kolekcje retro i RPG akcji, po różne opcje sportowe i strategiczne. Jest wiele do zrobienia w lipcu, więc mając to na uwadze, przejdźmy do następnego rozdziału Games To Look For.

HQ

Pierwszy potomek (PC, PS5, Xbox Series) – 2 lipca

Miesiąc rozpoczyna wielka strzelanka akcji firmy Nexon The First Descendant. Ta gra polega na połączeniu sił ze znajomymi, aby użyć kolekcji potężnych postaci i broni do niszczenia i pokonywania niebezpiecznych przeciwników. Jest to kolejny duży tytuł, który zostanie nazwany zabójcą Destiny ze względu na jego oczywiste podobieństwa do strzelanki MMO firmy Bungie i otworzy swoje podwoje na początku miesiąca, 2 lipca.

HQ
To jest reklama:

Final Fantasy XIV: Dawntrail (PC, PS4, PS5, Xbox Series) – 2 lipca

Kolejny duży rozdział gry MMORPG Square Enix zabiera graczy na nowy kontynent, aby przetestować umiejętności dwóch nowych zawodów. To rozszerzenie przenosi graczy do fantastycznych wybrzeży Tural, aby wciągnąć się w nową intrygę spiskową otaczającą osobę, która będzie i powinna zostać kolejnym władcą złotego miasta znajdującego się w tej krainie. Wprowadzając nowe lochy, rajdy, nowe wyzwania i rozszerzony limit poziomów, będzie to duża aktualizacja dla fanów długoletniego tytułu.

HQ

Stopa gniewu (PC) – 11 lipca

Najbardziej okrutny i kozacki tytuł miesiąca. Anger Foot polega na używaniu wściekłych stóp do kopania i deptania kryminalnego zagrożenia ze strony Shit City, a wszystko to w ramach planu zemsty po tym, jak jeden z rządzących gangów ukradł twoją cenną kolekcję sneakersów. Chaotyczna, pełna akcji, ziarnista i prosta, ta gra jest idealna dla tych, którzy chcą uzyskać kolejną poprawkę Hotline Miami.

To jest reklama:
HQ

Flock (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 16 lipca

Szukasz czegoś bardziej stonowanego i relaksującego tego lata? Hollow Ponds ' Flock to świetna opcja. Ta niezależna perełka polega na odkrywaniu kolorowej i spokojnej krainy podczas jazdy na dużym ptaku, dokumentowaniu i badaniu ptasiej przyrody, która nazywa ją domem. Jest to stabilniejsze i bardziej relaksujące doświadczenie związane z życiem chwilą i bez wątpienia będzie idealne dla tych, którzy szukają czegoś podobnego do Bugsnax tego lata.

HQ

EvilVEvil (PC, PS5, Xbox Series) – 16 lipca

Słońce może rzadko zachodzić, ale to nie znaczy, że lato nie jest idealnym czasem, aby wygrzewać się w wampirycznych dobrociach. Toadman Interactive zamierza w lipcu tego roku dostarczyć pełną akcji kooperacyjną fantazję o wampirzej mocy EvilVEvil, pozwalając fanom biegać i strzelać, a także gryźć i przedzierać się przez hordy wrogów bez żadnych wyrzutów sumienia. Mając na celu ustalenie prawdziwych intencji okrutnego przywódcy kultystów, EvilVEvil ma być idealną grą, która zaspokoi twoje krwiożercze pragnienia w tym miesiącu.

Gry, na które warto zwrócić uwagę - lipiec 2024

Nikt nie chce umrzeć (PC, PS5, Xbox Series) – 17 lipca

Polski Critical Hit Games zabiera nas w podróż do Nowego Jorku XXIV wieku w nadchodzącym wciągającym thrillerze noir, Nobody Wants to Die. W tej grze gracze wcielają się w Detective James Karra, ponieważ ma on za zadanie rozwiązać morderstwo elit miasta, a wszystko to za pomocą swojego potężnego urządzenia Rekonstruktora, które pozwala mu poskładać kawałki miejsca zbrodni, aby znaleźć sekrety i wskazówki, które w przeciwnym razie byłyby ukryte gołym okiem. Fani przygód i tajemnic bez wątpienia będą mieli Nobody Wants to Die wysoko na swoich listach życzeń.

HQ

Dungeons of Hinterberg (PC, Xbox Series) – 18 lipca

Nie zawsze łatwo jest wyjechać na wakacje latem, ale na szczęście Microbird Games jest tutaj, aby zaoferować rozwiązanie. Niezależny deweloper przeniesie graczy w Alpy w swojej nadchodzącej grze Dungeons of Hinterberg, przygodowej grze RPG akcji, która polega na eksploracji okolicy, zabijaniu niebezpiecznych potworów i rozwiązywaniu zagadek, aby podbić złożone lochy, od których gra wywodzi swoją nazwę. Dzięki uderzającemu stylowi graficznemu, płynnemu systemowi poruszania się na snowboardzie i różnym kolorowym mieszkańcom, których można spotkać, nie będziesz chciał przegapić tego uroczego indie.

HQ

Flintlock: Oblężenie Świtu (PC, PS5, Xbox Series) – 18 lipca

Stało się trochę trendem łączenie rozgrywki action-RPG z zabijaniem bogów. Możemy za to podziękować God of War. Ludzie z A44 Games nadają formatowi swój własny, unikalny charakter w Flintlock: The Siege of Dawn, tytule, w którym gracze pokonują bogów i ich armie nieumarłych po ich przybyciu z Great Below. Łącząc szybką i dużą mobilność akcji i umiejętności Nor ze zdolnościami lisiego towarzysza Enki, tutaj będziesz musiał użyć magii i mocy, aby uratować miasto Dawn przed zniszczeniem.

HQ

Nintendo World Championships: NES Edition (Switch) – 18 lipca

Nintendo może oferować różne NES, SNES, GameCube, Game Boy i dodatkowe tytuły ze starszych formatów w ramach subskrypcji Switch Online, ale dla tych, którzy szukają bardziej wymagającego doświadczenia, które wystawi na próbę twoje umiejętności speedrunningu, jest jeden tytuł, który wyróżnia się w lipcu. Nintendo World Championships: NES Edition łączy ponad 150 wyzwań z 13 tytułów NES i rzuca Ci wyzwanie, aby pokonać je tak szybko, jak to możliwe, i zdobyć miejsce w globalnej tabeli liderów. To naprawdę marzenie speedrunnerów.

HQ

EA Sports College Football 25 (PS5, Xbox Series) – 19 lipca

Futbol amerykański w college'u nie jest zbyt popularny poza Stanami Zjednoczonymi, ale to nie znaczy, że ta gra nie jest fascynująca. Po latach oczekiwania EA ponownie wykorzystuje scenę uniwersytecką, aby stworzyć tytuł sportowy podobny do Maddena, w którym wystąpią najbardziej obiecujący sportowcy NFL jutra. Ta gra, która pojawi się tylko na konsolach, zabierze graczy na jedne z największych i najbardziej ekscytujących stadionów uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych, aby grać jako sportowcy ze 134 dostępnych drużyn.

HQ

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series) – 19 lipca

Kolejna duża gra Capcomu przeniesie graczy do okresu Edo w Japonii, aby doświadczyć niezwykłej hybrydy akcji hack'n'slash i strategicznej obrony wieży. Kunitsu-Gami: Path of the Goddess polega na użyciu zamaskowanego bohatera do obrony świetlistego Goddess of the Mountain, który oczyszcza ze szponów zepsucie i uwalnia udręczoną faunę i mieszkańców. Z premierą pierwszego dnia Game Pass jest to zdecydowanie tytuł do sprawdzenia, jeśli masz dostęp do subskrypcji.

HQ

F1 Manager 2024 (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch) - 23 lipca

Kontynuacja serii symulacji Frontier po raz kolejny stawia przed graczami rolę szefa zespołu w świecie Formuły 1. Oczekuje się, że poprowadzi zespół i podejmie kluczowe decyzje dotyczące rozwoju samochodu, finansów, kierowców i personelu oraz strategii w dniu wyścigu, ta gra dotyczy decyzji i wyzwań związanych z prowadzeniem organizacji F1 poza torem. Tegoroczna iteracja dodaje kilka dodatkowych mechanik i systemów, które nieco utrudnią ci życie, w tym morale personelu i kierowców oraz awarie mechaniczne. Nie trzeba dodawać, że w tym roku nie spodziewaj się darmowej jazdy.

HQ

Na tym kończy się kolejny miesiąc Gier, których należy szukać. Pamiętajcie, aby wrócić za kilka tygodni, kiedy zobaczymy, co przyniesie sierpień graczom na całym świecie.Wczytywanie następnej zawartości