Polski
Gamereactor
wiadomości
Elden Ring

Hidetaka Miyazaki potwierdza szczegóły nowego DLC Shadow of the Erdtree

George R.R. Martin po raz kolejny stanął na czele największego rozszerzenia w historii FromSoftware.

HQ

Wczoraj w końcu nacieszyliśmy oczy wspaniałym zwiastunem Shadow of the Erdtree dla Elden Ring. Nie tylko nas to nakręciło (i trochę przestraszyło, gdy pomyśleliśmy o walce z bratem Malenii), ale także ujawniło datę premiery dodatku w czerwcu.

Teraz, dzięki wywiadowi z Hidetaką Miyazakim przeprowadzonemu przez Eurogamer, mamy kilka nowych informacji na temat tego, co zawiera dodatek. "[To jest] nasza największa ekspansja do tej pory pod względem ogólnego wolumenu" – powiedział.

W tym rozszerzeniu możemy spodziewać się ogromnego nowego obszaru, po odgłosach rzeczy. "Jeśli chodzi o czystą powierzchnię, można by pomyśleć o czymś większym nawet niż Limgrave w grze podstawowej" – wyjaśnił. "Tym razem chcieliśmy pójść głębiej i wprowadzić gęstszy i bogatszy projekt poziomów, który połączy tego typu układ nieco płynniej. Będą oczywiście duże otwarte przestrzenie, oczywiście będą klasyczne lochy, ale eksperymentowaliśmy też z czymś nieco bardziej pośrednim, aby zapewnić bardziej zróżnicowaną rozgrywkę. W tym obszarze zobaczymy 10 nowych bossów oraz mnóstwo nowych broni i umiejętności do walki.

Dodano osiem nowych kategorii broni, aby wzbogacić listę wyposażenia w grze, co oznacza, że prawie na pewno zmienimy nasze konfiguracje w miarę zbliżania się do tego rozszerzenia. Oczywiście, oprócz mnóstwa nowych murów, o które będziemy mogli się obijać, otrzymamy również wiele nowych historii, które zostały przygotowane w dużej mierze przez George'a R.R. Martina.

"Jeśli chodzi o zaangażowanie George'a Martina, to w zasadzie jest ono takie samo, jak w przypadku gry podstawowej" – powiedział Miyazaki. "DLC Shadow of the Erdtree jest oparte na jednej z części oryginalnego mitu, który dla nas napisał. To nie jest zupełnie nowy mit, który napisał specjalnie dla Shadow of the Erdtree, nie stworzył czegoś nowego, co wpłynęło na projekt DLC. To po prostu kolejna część oryginalnej historii, którą uznaliśmy za stosowną opowiedzieć jako nowy dodatek."

Na co najbardziej czekasz w Shadow of the Erdtree?

Elden Ring

Powiązane teksty

0
Elden RingScore

Elden Ring

RECENZJA. Przez Stefan Briesenick

Oczekiwanie dobiegło końca, a Fromsoftware wita zniecierpliwionych fanów w swojej pierwszej przygodzie z otwartym światem. Jak wypadła współpraca deweloperów z George'em R.R. Martinem? Sprawdźmy.Wczytywanie następnej zawartości