Polski
Gamereactor
wiadomości
Immortals of Aveum

Immortals of Aveum deweloper mówi, że zrobienie dzisiejszej strzelanki AAA to "naprawdę okropny pomysł"

Uważa się, że koszty produkcji gry wzrosły do 125 milionów dolarów.

HQ

Immortals of Aveum był jedną z większych klap zeszłego roku. Strzelanka z pewnym potencjałem, Ascendant Studios najwyraźniej miała zbyt dużą presję na swoich barkach, jak na pierwszą premierę. Gra radziła sobie nieźle, jeśli chodzi o recenzje, ale nie udało jej się zarobić dużo pieniędzy.

Jednym z powodów mogą być koszty, które według jednego z anonimowych deweloperów wyniosły 125 milionów dolarów, z czego 80 milionów wydano na stworzenie gry, a kolejne 40 milionów na marketing. Jeszcze jeden przykład gier z rozdętymi budżetami, które wymagałyby milionów sprzedaży, aby się zwrócić.

"Na wysokim poziomie Immortals było znacznie przesadzone jak na debiutancki projekt studia" – powiedział deweloper w rozmowie z IGN. Koszt produkcji wyniósł około 85 milionów dolarów, a myślę, że EA wyłożyło 40 milionów dolarów na marketing i dystrybucję. Jasne, w zespole deweloperskim było kilka poważnych talentów, ale próba stworzenia strzelanki dla jednego gracza AAA na dzisiejszym rynku była naprawdę okropnym pomysłem, zwłaszcza, że było to nowe IP, które również próbowało wykorzystać silnik Unreal Engine 5."

Daliśmy Immortals of Aveum 9, kiedy to sprawdziliśmy. Co myślisz o strzelance?

Immortals of Aveum

Powiązane teksty

0
Immortals of AveumScore

Immortals of Aveum

RECENZJA. Przez Eirik Hyldbakk Furu

Ascendant Studios ma zdumiewający początek, ponieważ jest to jedna z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych od lat i bez wątpienia początek fantastycznej serii.Wczytywanie następnej zawartości