Polski
Gamereactor
recenzje
Immortals of Aveum

Immortals of Aveum

Ascendant Studios ma zdumiewający początek, ponieważ jest to jedna z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych od lat i bez wątpienia początek fantastycznej serii.

HQ

Strzelanek pierwszoosobowych i gier fantasy jest dziś kilkanaście, więc rozumiem, dlaczego wielu nie zwracało uwagi na Ascendant Studios' Immortals of Aveum, zanim zarówno Ben, jak i twój naprawdę podzielili się bardzo pozytywnymi wrażeniami po zagraniu we wczesną wersję kilka miesięcy temu. To naprawdę świetnie, ponieważ oznacza to, że będziesz jeszcze bardziej zaskoczony, grając w jedną z najlepszych gier 2023 roku i jedną z najlepszych gier FPS od dekady.

Immortals of Aveum

Wielkie słowa, ale to coś mówi, kiedy całkowicie zatraciłem się w Immortals of Aveum i grałem przez dziesięć godzin z rzędu pierwszego dnia. To pochodzi od faceta, który zmęczył się Call of Duty-lubiami i zbyt pretensjonalnymi grami fantasy. Oznacza to, że debiutancki tytuł Ascendant miał swoje szanse na wygraną, więc jak udaje mu się ich pokonać? Zaczyna się od historii i wszechświata w ogóle.

Twórcy nie kłamali, powtarzając, że chcieli uniknąć fantastycznych klisz kilka razy. Nie tylko zwykle im się to udaje, ale nawet wyśmiewają się z nich w tym samym czasie. Jasne, wciąż masz kilka przewidywalnych zwrotów akcji. Są po prostu niezwykle rzadkie i dalekie, a zabawne - i głębsze niż się spodziewano - postacie prowadzące nas przez interesującą i wciągającą historię więcej niż je rekompensują. Do tego kolekcjonerskie materiały do czytania, opcjonalne rozmowy i fascynujący projekt świata, który pokazuje, ile myśli i pasji zespół włożył w zbudowanie urzekającego nowego wszechświata, a ci z was, którzy szukają niezapomnianych wrażeń filmowych ze ścieżką dźwiękową, którą nucicie, będą mieli przyjemność. Nawet z cringy one-linerem w zwiastunie poniżej.

To jest reklama:
HQ

Mimo to rozgrywka jest zawsze królem w mojej książce, dlatego cieszę się, że Immortals of Aveum dostarcza również w tym dziale. Widziałem ludzi, którzy mówili, że magia wygląda jak broń z nową skórką. To w pewnym sensie prawda, ale zmiany i możliwości czarodzieja (zwanego tutaj Magni) przenoszą walkę na inny poziom. Niezależnie od tego, czy chodzi o możliwość płynnego przełączania się między trzema typami magii (każdy z własnymi mocnymi i słabymi stronami przeciwko różnym wrogom), specjalnymi umiejętnościami i potężnymi zaklęciami Fury podczas biegania, pędzenia i kołysania się po obszarach, czy po prostu wizualnym i słyszalnym stylem zastępującym broń i żołnierzy wszystkimi tymi kolorami, inspirującymi cosplayerami Sigilami i fajnie wyglądającymi stworzeniami. Miną godziny, kiedy wejdziesz w nurt, walcząc z różnymi rodzajami wrogów w budzącym podziw środowisku. Zwłaszcza, gdy możesz swobodnie odkrywać i rozwiązywać zagadki pomiędzy tymi pełnymi akcji momentami.

Łamigłówki były jednym z moich głównych zmartwień po moim małym guście w kwietniu, więc była to najmilsza niespodzianka grając w ostateczną grę. Call of Duty, Dead Space i The Walking Dead mogły być najpopularniejszymi grami używanymi w rozmowach o przeszłości twórców, ale wydaje się, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Portal i The Talos Principle mógł dołączyć do listy. Tak wiele pomysłowych, zabawnych i różnorodnych sposobów wykorzystania wszystkiego, co możesz zrobić, aby otworzyć nowe obszary, znaleźć nowe zaklęcia, zdobyć punkty doświadczenia i zdobyć nowy sprzęt. Jest kilka naprawdę dobrych na świecie, w których musisz połączyć swoją magię, smycz inspirowaną haczykiem, zdolność spowalniania czasu, ogólną świadomość i więcej, aby zrobić wszystko w świecie Metroidvania (będąc w stanie ponownie odwiedzić miejsca z nowymi umiejętnościami rozwiązywania zagadek), ale większość najlepszych zagadek i wyzwań znajduje się w 26 Shrin... Portale Shroudfane, które przeniosą Cię do specjalnych miejsc tematycznych. Będziesz mógł naprawdę pokazać swoje umiejętności przeciwko sześciu najsilniejszym wrogom, a także swoją zręczność, zwinność, wyczucie czasu i wiele więcej w naprawdę zabawny sposób. Gdyby tylko nagrody były tak dobre...

Immortals of AveumImmortals of Aveum
Odbicia to tylko jeden rodzaj łamigłówki w grze.
To jest reklama:

Ponieważ Immortals of Aveum nie jest idealny. Jedna z moich obaw z podglądu jest nadal obecna w produkcie końcowym: słabe nagrody. Rozwiązywanie zagadek jest zabawne, ale niektóre emocje znikają prosto przez okno, gdy dostajesz tylko trochę złota i innych dość powszechnych zasobów. Spędziłem około 35 godzin robiąc absolutnie wszystko w grze na najtrudniejszym poziomie trudności i spędzając dużo czasu dokładnie przeszukując każdy zakątek w poszukiwaniu Easter eggów, co pozostawiło mi tonę nieco niepotrzebnego złota i zasobów. Oznacza to, że mógłbym z łatwością zmienić swoje umiejętności, aby lepiej przygotować się do walki z niektórymi wrogami i ulepszyć swój sprzęt, ale wolałbym zobaczyć więcej zaklęć, Sigilów i tym podobnych rzeczy, które dostajesz również za pokonanie wrogów. Rozumiem rozumowanie o z góry określonych nagrodach zamiast podążania trasą puli łupów Diablo IV przyciąga ludzi w dzisiejszych czasach, ponieważ sprawia, że najlepsze nagrody są jeszcze bardziej wpływowe, ale tutaj mogłoby być lepiej zbalansowane.

Grze brakuje również trochę dopracowania. Niektóre sceny tracą na znaczeniu, ponieważ brakuje im dźwięku, kilka sekwencji filmowych wygląda na wypranych w porównaniu do innych, głupi / łatwo manipulowani wrogowie, liczba klatek na sekundę spadająca podczas otwierania drzwi lub wchodzenia do obszaru, w którym pojawią się wrogowie i postęp jest zatrzymywany, ponieważ nie można zabić czegoś, co zniknęło w ścianie lub w otchłani to tylko niektóre z problemów z wersją na PlayStation 5 w momencie pisania. Szkoda, gdy Immortals of Aveum wygląda, brzmi i czuje się absolutnie wyjątkowo przez większość czasu, więc mam nadzieję, że większość z tego zostanie naprawiona łatką lub dwoma.

Jednym małym drobiazgiem, który prawdopodobnie nie zostanie naprawiony, jest to, że chciałbym, aby gra miała jeszcze kilka typów wrogów. Nie zrozumcie mnie źle, to lepsze niż się obawiam, ale widok tego samego wroga tylko z innym magicznym ustawieniem zawsze miażdży moje zęby, nawet jeśli zmusza cię do zmiany rzeczy od czasu do czasu.

Immortals of AveumImmortals of Aveum
Musi być taka pijana, bo nawet nie wkłada flagi do ust, a on naprawdę przykleja się do swojego krzesła.

Te rozczarowania nie powstrzymują mnie od myślenia o Assassin's Creed, Mass Effect i Uncharted: Drake's Fortune. Wszystkie ukochane gry rozpoczynające jedne z najlepszych i największych franczyz na świecie. Immortals of Aveum jest nawet lepszy niż tamte, więc naprawdę mam nadzieję, że zdobędzie uwagę, uznanie i sprzedaż, na jaką zasługuje w jednym z najlepszych lat w grach. Debiutancki tytuł Ascendant Studios jest pełen wielkości. Wspaniała grafika, zabawna i intrygująca historia z niezapomnianymi postaciami, wciągająca i ekscytująca walka oraz dobrze wyważone łamigłówki składają się na to, co z łatwością jest grą, w którą trzeba zagrać. Wystarczy spojrzeć poza kilka problemów technicznych i pewne ograniczenia, które zwykle towarzyszą grom bez nieograniczonego budżetu i siły roboczej. Było to dla mnie bardzo łatwe, ponieważ teraz siedzę tutaj i marzę o tym, dokąd zmierza Ascendant Studios i Immortals of Aveum z tego niesamowitego pierwszego kroku.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Fantastyczny wszechświat i historia. Świetny system walki. Zabawna eksploracja i łamigłówki.
-
Sprytniejsi i więksi wrogowie byliby świetni. Niektóre problemy techniczne i dźwiękowe.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Immortals of AveumScore

Immortals of Aveum

RECENZJA. Przez Eirik Hyldbakk Furu

Ascendant Studios ma zdumiewający początek, ponieważ jest to jedna z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych od lat i bez wątpienia początek fantastycznej serii.Wczytywanie następnej zawartości