Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Immortals of Aveum

Immortals of Aveum: Zagraliśmy najlepszą niespodziankę 2023 roku

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby Call of Duty i Destiny dla jednego gracza w niesamowitym nowym świecie fantasy wypełnionym kuszącą historią? Odpowiedź na to pytanie otrzymasz w lipcu.

HQ

The Game Awards miał sporo ekscytujących zapowiedzi od znanych franczyz i deweloperów w grudniu, więc nie winiłbym was, gdyby krótki zwiastun filmowy Immortals of Aveum został zapomniany kilka minut po jego ujawnieniu. To jest problem, ponieważ byli programiści Call of Duty: Modern Warfare 3, Dead Space i The Walking Dead (i wielu innych niesamowitych gier) w Ascendant Studios tworzą unikalną strzelankę pierwszoosobową dla jednego gracza, o której mogę śmiało powiedzieć, że będzie jedną z najlepszych gier 2023 roku.

Immortals of Aveum
Immortals of AveumImmortals of AveumImmortals of AveumImmortals of Aveum
Historia również brzmi intrygująco, ale więcej na ten temat opowiem w recenzji. Gina Torres jest tak dużą częścią, że dostaliśmy jej trzy ekrany.

Mówię to po spędzeniu dnia w Ascendant Studios, aby porozmawiać z utalentowanym zespołem, poznać jego filozofię i, co najważniejsze, zagrać godzinę Immortals of Aveum. Niezły wyczyn, biorąc pod uwagę, że niewiele strzelanek pierwszoosobowych naprawdę robi na mnie wrażenie w dzisiejszych czasach. Większość z nich po prostu czuje i robi to samo. Nie tutaj.

To jest reklama:

Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła, była świetna oprawa wizualna. Będąc grą EA Originals, spodziewałem się przyzwoicie wyglądającego tytułu fantasy z postaciami, które widzieliśmy wiele razy wcześniej ze względu na niezależną wytwórnię i mniejszy budżet. To, co dostałem, to piękny świat pełen kuszących szczegółów, które wciągnęły mnie we wszechświat i sprawiły, że chciałem go odkryć i dowiedzieć się więcej na jego temat. I to nie tylko pod względem liczby pikseli, już prawie bezbłędnych 60 fps i tym podobnych, ale jego wyglądu. To nie jest jedno z tych żywiołowych, nadmiernie zaprojektowanych miejsc, które po prostu wydają się "zabawne" i sztuczne. Gigantyczne posągi, stare ruiny, świątynie odzyskane przez naturę i inne tajemnicze budowle opowiadają historię i mają sens, a jednocześnie nadają się do walki i eksploracji.

Bo to nie jest symulator chodzenia. Zdecydowanie nie jest to tylko odświeżona Call of Duty. Jasne, Immortals of Aveum's trzy rodzaje magii (każdy z własnym drzewkiem umiejętności/ulepszeń) można łatwo porównać do klasyków, ponieważ niebieski to karabin długostrzałowy, który zadaje więcej obrażeń, jeśli trafisz słabe punkty, zielony to karabin automatyczny ze strzałami samonaprowadzającymi, a czerwony pełni rolę strzelby z ogromnymi obrażeniami i krótkim zasięgiem. Moje obawy zostały wyrzucone prosto przez okno, gdy tylko dostałem kontroler. Nawet warianty początkowe wydają się niesamowite i wyróżniające się, a płynne przełączanie się między nimi tworzy zdumiewający przepływ, który staje się jeszcze lepszy dzięki wizualnemu i dźwiękowemu spektaklowi, do którego prowadzą te spotkania. Nie wspominając już o magicznych zdolnościach Ultimate lub Super-podobnych zwanych Furies, które mogą zniszczyć wrogów wokół ciebie, stworzyć czarną dziurę, która ich wciąga, i inne fajne efekty, które przydają się w różnych scenariuszach i pasują do różnych stylów gry. Mało? Masz też satysfakcjonującą kreskę, magiczną tarczę, przez którą możesz strzelać, bat, który przyciąga wrogów do siebie i kule, które ich spowalniają. Zasadniczo ten świat jest twoim placem zabaw, a wszystko, co robisz, jest tak dobre.

Do pewnego stopnia jest to również prawdą poza walką, ponieważ niektóre umiejętności przydają się podczas eksploracji i rozwiązywania zagadek. Bat może być używany jako chwytak, przyciągając cię do określonych obiektów, rzeczy można spowolnić, a magia może być rzucana na kryształy o podobnym kolorze, aby otworzyć drzwi do bocznych obszarów z opcjonalnymi bossami, nowymi umiejętnościami, specjalnym sprzętem i / lub złotem, aby kupić lepsze rzeczy, a także wiedzę, przedmioty kolekcjonerskie i wiele innych. Wszystkie te, które znalazłem w pierwszych obszarach, były niezwykle łatwe do wykrycia i rozwiązania, ale obietnica bardziej wymagających później daje mi nadzieję na bardziej wymagające i satysfakcjonujące łamigłówki.

Mam jednak pewne obawy. Podczas gdy historia i świat wydają się fantastyczne do tej pory, nadal nie mogę znieść oglądania przerywnika filmowego przez kilka minut, zanim dostanę dziesięć sekund rozgrywki, a następnie dostanę kolejną przerywnik. To po prostu rujnuje przepływ, nawet jeśli jest to mały zwierzak. Aspektem, który będzie bardziej irytował, jest to, że nagrody za eksplorację wydają się bardzo słabe. Zbyt wiele skrzyń na świecie daje tylko złoto i zasoby, które można wykorzystać do zakupu lub ulepszenia sprzętu. Nieco rozczarowujące, gdy Sigils (po prostu umieść różne bronie gry), pierścienie i tym podobne, które znalazłem, zwykle znacznie zmieniały rzeczy. Jest to nieco bardziej zrozumiałe w grze takiej jak Destiny, w której misje mogą być powtarzane w kółko, ale Immortals of Aveum jest bardziej liniową grą metroidvania dla jednego gracza bez losowej puli łupów. Z drugiej strony, każdy przedmiot i zaklęcie, które znalazłem, wyglądało i czułem się wyjątkowe, więc o to chodzi.

To jest reklama:
Immortals of Aveum
Immortals of AveumImmortals of AveumImmortals of Aveum

Drobiazgi, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione. Deweloperzy musieli odebrać mi kontroler po godzinie, ponieważ mieszanka Call of Duty, Destiny i Final Fantasy w intrygującym nowym uniwersum, który, jak rozumiem, Ascendant ma nadzieję przekształcić w multimedialną franczyzę, wbiła się we mnie. Zabrzmi to jak banał, ale sterowanie jest tak płynne i intuicyjne, różnorodność wrogów już wydaje się świetna, walka jest naprawdę zabawna i wciągająca, a świat jest interesujący do eksploracji, nawet jeśli jest odrobinę restrykcyjny i prosty w tych wczesnych częściach. Nie trzeba dodawać, że nie mogę się doczekać, aby wrócić do Immortals of Aveum i jego około 25-godzinnej kampanii (wiele więcej, jeśli chcesz znaleźć wszystkie obszary boczne i zabić opcjonalnych bossów) 20 lipca.

Immortals of AveumImmortals of Aveum

Powiązane teksty

0
Immortals of AveumScore

Immortals of Aveum

RECENZJA. Przez Eirik Hyldbakk Furu

Ascendant Studios ma zdumiewający początek, ponieważ jest to jedna z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych od lat i bez wątpienia początek fantastycznej serii.Wczytywanie następnej zawartości