Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości
Death Stranding

Ludvig Forssell o tworzeniu motywu przewodniego BB w Death Stranding

Ludvig Forssell zyskał sławę dzięki swojej pracy przy Death Stranding.

HQ

Gra Sony z 2019 roku wyreżyserowana przez Hideo Kojimę zdobyła masę nagród na The Game Awards, głównie za ścieżkę dźwiękową, a sam kompozytor Ludvig Forssell został wyróżniony podczas imprezy Titanium Awards.

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym kawałkiem z całego albumu jest motyw przewodni BB - piosenka śpiewana w grze przez Cliffa Ungera jego małemu dziecku. Utwór został skomponowany przez Forssella i zaśpiewany przez Jenny Plant i zyskał uznanie zarówno fanów gier, jak i muzyki.

W rozmowie z Gamereactorem Forssell ujawnił proces myślowy stojący za motywem BB:

"Zaczęło się od tego, że pan Kojima powiedział, że chce, by w pewnych scenach w grze grała kołysanka, która reprezentowałaby pewne postacie. Chciał również, aby Sam mógł ją nucić lub gwizdać, więc wiedziałem, że będzie to prosta melodia, łatwa do zapamiętania" - powiedział.

"Tak naprawdę pracę zacząłem od czterech nut, które z czasem rozszerzyłem - bardzo długo w głowie miałem pomysły, których nigdy nie przepisywałem na papier".

Aby uzyskać więcej informacji na temat innowacyjnej pracy Forssella, zapoznajcie się z pełnym wywiadem dostępnym poniżej.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości