Polski
Gamereactor
artykuły

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

Po wymienieniu dziesięciu najlepszych naszym zdaniem gier wydanych do tej pory w tym roku, nadszedł czas, aby Petter, André i Marcus sporządzili listę najlepszych filmów tego roku...

HQ
Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(10) Zło nie istnieje


Ryusuke Hamaguchi dał nam jedną z najbardziej porywających historii tego roku w Zło nie istnieje, z narracją, która zagłębia się zarówno w sferę filozoficzną, jak i emocjonalną, zadając niewygodne pytania o człowieczeństwo i moralność. Dramat eksploruje zarówno tematy egzystencjalne, jak i dylematy etyczne w stylowy i interesujący sposób, z imponującymi wizualnie scenami, które wzbogacają, angażują i oprawiają film w głęboko prowokujący do myślenia sposób. Ryusuke Hamaguchi udowodnił już swoje umiejętności w "Drive My Car" w zeszłym roku, a teraz udowadnia w "Zło nie istnieje", że jest zdecydowanie jednym z najciekawszych i najbardziej zapadających w pamięć reżyserów naszych czasów.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(09) Miłość kłamie krwawiąc


Palące, spocone, dziwne, oryginalne, krwawe, koszmarne, niezrównoważone... Możemy rzucać różnymi przymiotnikami w stronę tego docenionego przez krytyków ulubieńca, ale jest to film, który musisz sam złapać na pulsie, aby naprawdę poczuć, jaką dziką bestią jest w swojej istocie. Bo nic nie jest w stanie przygotować cię na to, jak uroczo nieskrępowany może być ten thriller, z szaleństwem trzymanym razem przez magnetyczną relację między Kristen Stewart i Katy M. O'Brian - prawdziwą gwiazdą filmu. "Love Lies Bleeding" to niezwykle świeży thriller o zemście na sterydach, który jest jedną z najgorętszych i najbardziej brutalnych niespodzianek tego roku.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(08) Późna noc z diabłem


Nie ma wątpliwości, że Late Night With the Devil to jeden z najlepszych horrorów tego roku, oferujący cudownie pokręconą podróż w czasie dzięki innowacyjnej koncepcji i intensywnej atmosferze. Film, którego akcja rozgrywa się podczas transmisji na żywo w latach siedemdziesiątych, skutecznie łączy psychologiczny horror i elementy nadprzyrodzone, w których absurd spotyka się z niemożliwym, a dzięki bezbłędnym kreacjom aktorskim wynosi historię na nieoczekiwane wyżyny. Late Night With the Devil to szalona podróż w nieznane, doprawiona w równym stopniu absurdem, co powagą, co czyni ją absolutną pozycją obowiązkową dla fanów gatunku i jednym z najciekawszych, najlepszych filmów roku.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory
To jest reklama:

(07) Upadek


Kolorowy, dowcipny i zabawny list miłosny Johna Wicka/Atomic Blonde Davida Leitcha do wszystkich kaskaderów świata filmu jest bez wątpienia jedną z najbardziej udanych komedii akcji wydanych w ciągu ostatnich pięciu lat i jednym z najbardziej rozrywkowych filmów roku. Tutaj Leitch oddał odpowiednią ilość hołdu staremu serialowi śmieciowemu z lat 80. z Lee Majorsem z zaciśniętą szczęką w roli głównej i dorzucił odpowiednią ilość gatunkowych klisz, ostatecznie tworząc zabawną, gadatliwą, wybuchową i wspaniałą całość.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory
To jest reklama:

(06) Wojna secesyjna


Alex Garland ("28 dni później", "Ex Machina") wycofał się z reżyserii tego trzymającego w napięciu thrillera akcji o konflikcie politycznym w Stanach Zjednoczonych, który pogrążył kraj w konflikcie zbrojnym, a my wciąż pamiętamy strzelaninę i nerwy wojny secesyjnej, mimo że minęło już kilka miesięcy, odkąd widzieliśmy go w kinie. Garland miał bardzo dobry gust, by nie czynić swojego filmu wojennego politycznym, zamiast tego skupiając się na małej, zwartej grupie ludzi i ich wglądzie w konflikt, który, jak wszystkie wojny, zbiera niewinne ofiary i inkubuje nieludzkie okrucieństwo i szaleństwo, które trudno streścić. Stylowo napisana, umiejętnie wyreżyserowana i bardzo ekscytująca.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(05) Robotyczne sny


Najsłodszy film tego roku opowiada o przyjaźni psa ze swoim robotem na dobre i na złe, ale przede wszystkim na dobre, gdy najlepszy przyjaciel psa-robota zostaje niestety uwięziony na zamkniętej plaży... A Robot Dreams nie musi być bardziej skomplikowane. Nie ma tu napiętych konfliktów, nie ma potrzeby dramaturgicznie poprawnej krzywej napięcia, są tylko tematy w postaci niepewności i straty. Niepewna niewinna dusza jest wspólnym wątkiem, gdy widzimy przyjaciół tęskniących za swoim towarzystwem w segmentach równie kreatywnych, co marzycielskich, co prowadzi do rozdzierającego serce pięknego zakończenia. Robot Dreams to obecnie jedna z najradośniejszych pigułek szczęścia roku, której nikt nie powinien przegapić...

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(04) Ziemia obiecana


Poruszając tematy ambicji, moralności i przetrwania, "Ziemia obiecana" zawierała jedną z najmocniejszych kreacji aktorskich tego roku w osobie Madsa Mikkelsena. Jeden z najlepszych aktorów naszych czasów, po raz kolejny pokazał swoje niesamowite zdolności jako marzycielski i pracowity Ludvig, którego trudy pozostały z nami na długo po napisach końcowych. "Ziemia obiecana" stanowiła wyzwanie nie tylko ze względu na złożoną i głęboką narrację, ale także dzięki niesamowicie uderzającym wizualnie sceneriom zaserwowanym przez reżysera Nikolaja Arcela, które są równie klimatyczne, co oniryczne.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(03) Strefa Zainteresowania


Kontrowersyjna relacja Jonathana Glazera z życia codziennego, ze swoją odważną i wyjątkową perspektywą narracyjną, była zdecydowanie jednym z najbardziej poruszających i przejmujących doświadczeń tego roku. Na tle sąsiadującego z nim obozu Holokaustu film podkreśla absurdalność normalności, do której dąży komendant Rudolf Höss i jego rodzina, pomimo całego cierpienia i śmierci, które mają miejsce zaledwie rzut kamieniem od niego. Coś, co film skutecznie i subtelnie przekazuje zarówno poprzez język wizualny, jak i genialną technologię dźwiękową. To, co potworne, zawsze się pod powierzchnią i zapewnia szczególnie silny oddziaływanie emocjonalne, które zarówno rzuca wyzwanie, jak i zmusza nas jako widzów do refleksji nad moralną obojętnością i banalnością zła.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

(02) W głowie na lewą stronę 2


Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że Pixar już tego w sobie nie ma, wypuścili swój najlepszy film od wielu, wielu lat. Inside Out 2 to coś tak niezwykłego, jak sequel, który jest co najmniej tak inteligentny jak jego poprzednik i co najmniej tak samo emocjonalny - co mówi coś, biorąc pod uwagę emocjonalną bombę, jaką był jego poprzednik. Współczynnik rozpoznawalności był wysoki w przypadku młodzieńczych problemów, które pojawiły się w związku z emocjami Rileya, które z humorem i dokładnością namalowały głęboko terapeutyczne doświadczenie filmowe dla wszystkich grup wiekowych w ciepły i wzruszający sposób. Pixar, nadszedł czas, aby zostawić plany Toy Story w pudełku z zabawkami i pójść na całość z filmowaniem całego życia Riley, jeśli nadal będzie tak ostre.

Najlepsze filmy 2024 roku do tej pory

NAJLEPSZY FILM ROKU 2024:

(01) Diuna: część druga


Biorąc pod uwagę, jak oszałamiająco piękny był, pierwszy film oparty na niesamowitym klasycznym arcydziele science fiction Frankiego Herberta, wszyscy oczywiście mieliśmy niebotycznie wysokie oczekiwania wobec kontynuacji. Zawsze błyskotliwy Denis Villeneuve nie tylko oddał sprawiedliwość drugiej części pierwszej książki, ale zdołał niewielkimi środkami wzbogacić i tak już genialną historię religijnego, ślepego, przekonania, co zaowocowało filmem, który widzieliśmy już kilka razy.Wczytywanie następnej zawartości