Polski
Gamereactor
artykuły

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Po podsumowaniu tego, co nadejdzie w gatunku wyścigów, RPG, akcji i strategii, nadszedł czas na sport...

HQ

Doszliśmy do igrzysk sportowych, które pojawią się w 2023 roku. Oprócz oczywistych corocznych wydań najlepszych tytułów, istnieje również kilka mniejszych gier, na które warto zwrócić uwagę. Poświęciliśmy już kawałek grom wyścigowym z 2023 roku, więc jeśli jesteście tego ciekawi, przeczytajcie nasz artykuł tutaj.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Undisputed
Data wydania: już dostępna (wczesny dostęp) / Platforma: PC (PlayStation 5 i Xbox Series X/S w pełnym wydaniu)

Boks od dłuższego czasu spada, ale wygląda na to, że wkrótce wzrośnie dzięki Undisputed. Testowaliśmy go i byliśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Gra jest dostępna na Steam we wczesnym dostępie, a w ciągu roku zostaną dodane takie rzeczy jak tryb kariery i możliwość stworzenia własnego boksera. Boks jest świetny i mamy duże nadzieje na pełne wydanie gry.

To jest reklama:
Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Blood Bowl III
data wydania: 21 lutego / Platformy: PC, PlayStation, Switch, Xbox

Super Bowl właśnie się zakończył i chociaż wielu graczy jest prawdopodobnie obolałych w kilku miejscach, to nic w porównaniu z kontuzjami pokazanymi w Blood Bowl III. Jest to ultra-brutalna wersja futbolu amerykańskiego z turowymi meczami osadzonymi w świecie Warhammera. Kopnij, walcz i używaj broni, aby dotrzeć aż do zwycięstwa. Wszystko, czego nie możesz zrobić w serii Madden. Jeśli masz ochotę na nieco bardziej taktyczną i znacznie bardziej brutalną grę sportową, może to być coś do sprawdzenia.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku
To jest reklama:

WWE 2K23
data wydania: 17 marca / Platformy: PC, PlayStation, Xbox

Chociaż można dyskutować, czy zapasy są sportem, WWE 2K23 należy do kategorii sportów i dlatego znajduje się na tej liście. To było trudne kilka lat dla serii WWE 2K z über fiasco, jakim było WWE 2K20. Franczyza potrzebowała po tym roku przerwy i miejmy nadzieję, że teraz zaczęli rozgrzewać maszynę, aby w końcu zaoferować dobrze dopracowaną grę zapaśniczą. Jak zwykle, zobaczymy większość obecnego składu zapaśników obok legend i legend, takich jak Hulk Hogan i "Macho Man" Randy Savage.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

EA Sports PGA Tour
data wydania: 24 marca / Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Nie jest tajemnicą, że rozkwit golfa przypadł na czas, gdy seria Tigera Woodsa była u szczytu. Jednak 2K udało się odwrócić ten trend dzięki PGA Tour 2K21, ale w następnym roku nie było gry. Zamiast tego PGA Tour 2K23 ukazał się w zeszłym roku z całkowicie dobrymi recenzjami. Teraz nadszedł czas, aby EA Sports spróbowało swoich sił w sztuce golfa dzięki zupełnie nowemu EA Sports PGA Tour, który będzie powrotem firmy do sportu po ośmiu latach (Rory McIlroy PGA Tour został wydany w 2015 roku).

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

MLB The Show 23
data premiery: 28 marca / platformy: PlayStation, Switch, Xbox

Rok po roku MLB The Show oferuje prawdopodobnie najlepszą rozgrywkę w grach sportowych. Niestety, sport nie jest zbyt duży poza kilkoma krajami, a gra nie jest tak popularna, jak powinna być. Możemy spodziewać się trybu Diamond Dynasty (najlepszy tryb Ultimate Team w grze sportowej) wraz z miejmy nadzieję nowymi dodatkami do trybu kariery i trybu franczyzy. Tegorocznym chłopakiem z okładki jest gwiazda Miami Marlins Jazz Chisholm i mamy przeczucie, że gra będzie równie ekscytująca jak Chisholm.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

eFootball 2024
data wydania: 29 września / platformy: PC, PlayStation, Xbox

Pro Evolution Soccer jest pogrzebany, a eFootball jest tym, co Konami decyduje się teraz nazwać swoją niegdyś klasyczną serią piłkarską. Minęło dużo czasu, odkąd mogli zmierzyć się z serią FIFA EA Sports i nie spodziewamy się tego również w tym roku. Nie jest to już coroczne wydanie, ale seria ma podstawową grę z corocznymi aktualizacjami składów drużyn i tym podobnymi. Wygląd naprawdę musi być lepszy niż to, co widzieliśmy, odkąd seria zmieniła nazwę, ale na boisku nie było to całkowicie okropne.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Madden NFL 24
Data wydania: 2023 (prawdopodobnie sierpień) / Platformy: Multiplatform(TBA)

Seria Madden była wydawana w sierpniu przez ostatnie 22 lata, więc zaryzykujemy przypuszczenie, kiedy gra ukaże się również w tym roku. Super Bowl, jak wspomniano wcześniej, został właśnie rozstrzygnięty po thrillerze, ale będziemy musieli poczekać sześć miesięcy, aż będziemy mogli zagrać w kolejną grę z serii. Oznacza to oczywiście, że pojawią się zaktualizowane składy drużyn i gra w serii, w której nie ma emerytowanego Toma Brady'ego (bo z pewnością jest już na emeryturze?). Seria Madden została skrytykowana za stagnację na wielu frontach i potrzebujemy czegoś nowego w tym roku. Oczywiście pojawi się tam Ultimate Team i mamy nadzieję na bardziej dopracowany tryb franczyzy.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

NBA 2K24
data wydania: 2023 (prawdopodobnie wrzesień) / Platformy: Multiplatform (TBA)

Podobnie jak Madden, seria NBA 2K została wydana w tym samym miesiącu od kilku lat. W rzeczywistości, osiem lat z rzędu gra pojawiła się we wrześniu, więc tam też umieszczamy ją w kalendarzu w tym roku. Oczywiście spodziewamy się zobaczyć najlepszy (i wkrótce jedyny) tryb fabularny gry sportowej w trybie kariery. W ostatnich latach 2K upiekło to również jako centrum do gry online, więc trudno jest dostrzec, że ta główna część została odebrana. MyTeam (tryb Ultimate Team) z pewnością będzie tam wraz z innymi trybami gry. Prezentacja była na miejscu od dłuższego czasu, więc możemy spodziewać się naprawdę ładnie wyglądającej gry z miejmy nadzieję solidną rozgrywką koszykarską.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

NHL 24
Data wydania: 2023 (prawdopodobnie październik) / Platformy: Multiplatform (TBA)

W ostatnich latach październik przyniósł hokejowe doświadczenie roku, serię NHL. Hokej na lodzie, podobnie jak baseball, nie jest zbyt popularny poza kilkoma krajami. Kilka lat temu w końcu dostaliśmy nowy silnik graficzny po tym, jak poprzedni był używany przez wieczność zbyt długo. Z niecierpliwością czekamy na World of Chel, która jest doskonałą i szybką grą online, która jest świetną zabawą, szczególnie z przyjaciółmi. W przeciwnym razie oczekujemy zwykłych trybów gry, ale musimy zobaczyć coś nowego. W końcu NHL 23 była kalką NHL 22, co nie jest w porządku, gdy gra osiada w nowej generacji konsol.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Menedżer piłkarski 24
data wydania: 2023 (prawdopodobnie listopad) / Platformy: Multiplatform (TBA)

Każdego roku w listopadzie godziny tajemniczo znikają. Siedzimy przy komputerze lub konsoli i nagle jest 4 nad ranem i słońce zaczyna wschodzić. To właśnie seria Football Manager robi swoim graczom. Uzależniające "jeszcze tylko jeden mecz" lub "postaram się podpisać nowego środkowego obrońcę" trwa o wiele dłużej, niż mogłoby się wydawać. Wiemy, co otrzymamy z serii każdego roku i jest to głębokie, głębokie doświadczenie menedżerskie, w którym możemy kontrolować wszystko, co robi nasz klub. Wiele statystyk i innych liczb do sprawdzenia i gier do grania. To jest król, jeśli chodzi o grę menedżerską.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

EA Sports FC
Wydania: 2023 / Platformy: Multiplatform (TBA)

Rozwód między EA Sports i FIFA jest zakończony i od tego roku będziemy musieli przyzwyczaić się do EA Sports FC. Pytanie, jak bardzo gra będzie się różnić od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w serii FIFA. Jednak odnoszę wrażenie, że większość rzeczy będzie taka sama w tych samych trybach gry, ale z nowym logo i mniejszą liczbą licencji. Jednak EA Sports kilka dni temu odebrało licencję Premier League za równowartość 6,15 miliarda funtów. Niemała zmiana dokładnie. Spodziewaj się wrażeń z gry FIFA z towarzyszącym jej zespołem Ultimate Team pod inną nazwą. FIFA od wielu lat ukazuje się na przełomie września i października, a EA Sports FC również powinno być w tym czasie, ale z zupełnie nową serią gier nic nie jest pewne.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

UFL
data wydania: 2023 / Platformy: PC, PlayStation, Xbox

Odkąd Konami zdecydowało się odejść od walki z EA Sports, potrzebni są nowi rywale. Zupełnie nowa seria gier UFL chce przynajmniej spróbować. Gra od deweloperów Strikerz będzie free-to-play ("bez pay-to-win") i połączyła siły z FIFPro (międzynarodowym związkiem zawodowym reprezentującym 65 000 profesjonalnych piłkarzy). Widzieliśmy kilka małych zwiastunów i wygląda to obiecująco. Nieco niepokojące jest to, że gra została opóźniona z sierpnia zeszłego roku i nadal nie ma daty premiery, z wyjątkiem obietnicy, że pojawi się w tym roku.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

AEW Fight Forever
data wydania: 2023 / Platformy: PC, PlayStation, Switch, Xbox

Podobnie jak powyższa gra WWE, AEW Fight Forever należy do kategorii sportowej, czy ci się to podoba, czy nie. W prawdziwym życiu AEW było dobrą alternatywą dla WWE, a przez długi czas było nawet lepszym produktem. Zarówno WWE, jak i jego seria gier WWE 2K naprawdę potrzebowały konkurencji i mamy nadzieję, że AEW Fight Forever podejmie walkę w świecie gier zapaśniczych. Ma być duchowym następcą tytułów takich jak WWF No Mercy i Virtual Pro Wrestling i oferuje tryb kariery oraz dziewięć różnych rodzajów meczów. Nie mamy jeszcze daty, ale gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Taśma na taśmę
data wydania: 2023 / platformy: PC, PS4, Switch, Xbox One

Po wszystkich dużych tytułach z najnowszą grafiką, odświeżające jest zobaczenie gry takiej jak Tape to Tape. Ta inspirowana stylem retro gra hokejowa zaoferuje naprawdę uroczą grafikę, w której mecze są całkowicie pozbawione zasad. Walcz i stań z dala od siebie tak często, jak chcesz. Będziemy mogli zagrać przeciwko kilku różnym drużynom zabawy z zabawnymi logotypami. Jeden z meczów, które mogliśmy zobaczyć online, to mecz z drużyną z sędziami, w której mogą wykluczyć jedną z twoich regularnych bramek, śmiać się z tego, a następnie dać sobie gola. Deweloperzy Null Games opisują grę jako "roguelite hockey game, w której każdy wybór ma znaczenie na drodze do zbudowania najlepszej drużyny hokejowej". Jak kusząco to brzmi? Gra ukaże się jeszcze w tym roku.

Najlepsze gry sportowe 2023 roku

Skate 4
Data wydania: Potencjalnie 2023 / Platformy: TBA
Kiedy nadchodzi kolejna odsłona serii Skate? Czekamy już 13 lat i wielu zastanawia się, czy Skate 4 kiedykolwiek zostanie wydany. Po wielu "jeśli" i "ale", postach na Twitterze i różnych zdjęciach, wydaje się, że ten rok może być rokiem, w którym Skate 4 w końcu nadejdzie. Wiemy, że gra nadchodzi, ponieważ EA ogłosiło ją w 2020 roku na imprezie EA Play. Nie byłoby jednak zaskoczeniem, gdybyśmy nie zobaczyli gry w tym roku, a zamiast tego premiera odbędzie się w przyszłym roku.Wczytywanie następnej zawartości