Polski
Gamereactor
artykuły

Największe obsuwy gier 2022 roku... jak dotąd

Przyjrzymy się opóźnieniom, które pojawiły się już w tym roku kalendarzowym.

HQ

Chociaż zjawisko to staje się znacznie rzadsze niż w 2020 i 2021 roku, opóźnienia w branży gier wideo są nadal dość powszechne ze względu na ciągłe skutki globalnej pandemii. Mając to na uwadze, podobnie jak w 2021 roku, nadszedł czas, aby rozpocząć nasz artykuł o największych opóźnieniach z 2022 roku, artykuł, który będziemy stale aktualizować w miarę upływu roku i gdy najprawdopodobniej pojawi się więcej opóźnień. Będziemy używać formatu chronologicznego, co oznacza, że ​​będziemy pisać o każdej grze tak, jak pierwotnie zamierzano ją wydać, zaczynając od Weird West.

Weird West - z 11 stycznia na 31 marca

Po pierwsze, to opóźnienie pierwotnie miało miejsce pod koniec grudnia 2021 r., ale biorąc pod uwagę nadchodzący tytuł w 2022 r., uważamy, że mimo wszystko zasługuje na wzmiankę. Ten mroczny remake Weird West miał się ukazać na początku stycznia i miał być jednym z pierwszych noworocznych tytułów. Deweloper, WolfEye Studios, ujawnił jednak krótko wcześniej, że potrzebuje trochę więcej czasu, aby rozwiązać niektóre „kłopotliwe problemy i przypadkowe ślepe zaułki", co oznacza, że ​​teraz ma się pojawić 31 marca.

HQ
To jest reklama:

Life is Strange: Remastered Collection (Nintendo Switch) - z 1 lutego na 2022 r.

Często zdarza się, że gry wydawane na wszystkie platformy opóźniają swoją wersję Switch. Life is Strange: Remastered Collection nie różni się od tego, ponieważ ten tytuł, mimo że jest dostępny dzisiaj wszędzie, wciąż czeka na premierę na Switchu, ponieważ wersja potrzebuje „trochę więcej czasu", jak czytamy w oświadczeniu o opóźnieniu.

Dying Light 2 Stay Human (Nintendo Switch) - z 4 lutego na pierwszą połowę roku

Dying Light 2 Stay Human to kolejna gra, która pomimo tego, że jest dostępna gdzie indziej, nie doczekała się jeszcze premiery na Switchu. Ta wersja gry pojawi się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, miejmy nadzieję, że oznacza to około lata, ponieważ Techland chce „zapewnić fanom wrażenia z gry na poziomie, na jaki zasługują".

To jest reklama:

King Arthur: Knight's Tale - z 15 lutego na 29 marca

Chociaż King Arthur: Knight's Tale jest technicznie dostępny do odebrania już dziś, za pośrednictwem wczesnego dostępu Steam, spodziewano się, że gra oficjalnie wystartuje 15 lutego. Jednak opóźnienie ze strony dewelopera Neocore Games przesunęło pełną premierę do 29 marca, ponieważ zespół chce mieć pewność, że dostarczy „naprawdę dopracowaną wersję" gry.

Największe obsuwy gier 2022 roku... jak dotąd

Rumbleverse - z 15 lutego na czas nieokreślony

Jest to dość dziwne, ponieważ Rumbleverse od Iron Galaxy pierwotnie zamierzało oficjalnie zadebiutować 15 lutego, po serii testów beta na wszystkich platformach. Jednak w niedawnym oświadczeniu deweloper ogłosił, że postanowił nie uruchamiać gry w tym dniu, ponieważ „chcemy zrobić więcej, aby udoskonalić wrażenia". Nie wiadomo jeszcze, kiedy nadejdzie premiera.

Evil Dead: The Game - z lutego na 13 maja

Gdy styczeń dobiegał końca, wciąż zakładaliśmy, że Evil Dead: The Game pojawi się w pewnym momencie w lutym. Nie wiedzieliśmy dokładnie kiedy, ale że nadejdzie w ciągu miesiąca, co wydawało się co najmniej podejrzane. Boss Team Games przedstawił pewne wyjaśnienia przed nadejściem lutego, ujawniając, że gra zamiast tego wypadnie 13 maja, ponieważ zespół chciał uzyskać dodatkowy czas „aby zapewnić jak najlepsze wrażenia".

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - z 28 kwietnia na 8 grudnia

Krótko przed jakimkolwiek oficjalnym ogłoszeniem pojawiło się wiele plotek, które sugerowały, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl zrezygnuje z daty premiery 28 kwietnia na rzecz znacznie późniejszej w 2022 roku. Nie trzeba dodawać, że okazało się to prawdą, ponieważ gra pojawi się teraz 8 grudnia, ponieważ zespół stwierdził, iż dodatkowe siedem miesięcy rozwoju są „niezbędne do spełnienia naszej wizji i pożądanego stanu gry".

Największe obsuwy gier 2022 roku... jak dotąd

Suicide Squad: Kill the Justice League - z 2022 na 2023

Nie ma jeszcze oficjalnego ogłoszenia w tej sprawie, ale wiarygodny Jason Schreier z Bloomberga już stwierdził, że Suicide Squad: Kill the Justice League został wewnętrznie opóźniony z daty premiery w 2022 roku do 2023 roku, co oznacza, że ​​czekamy na oficjalne ogłoszenie, aby to potwierdzić.

<em>Ponieważ dopiero weszliśmy w 2022 r., ta lista jest niewielka, ale bez wątpienia będzie rosnąć w miarę upływu miesięcy.</ em>Wczytywanie następnej zawartości