Polski
Gamereactor
wiadomości
Nikoderiko: The Magic World

Nikoderiko: The Magical World, platformówka od weteranów Donkey Kong Country i Hearthstone

To skok i ucieczka od VEA Games, gdzie zwierzęta i magia zajmują centralne miejsce.

HQ

Podczas transmisji wydawcy MY. Wydarzenie GAMES, VEA Games, zaprezentowało swoje nowe dzieło, Nikoderiko: The Magical World. Jest to side-scrollowa platformówka, w której zwierzęta i magia będą odgrywać wiodącą rolę. Z pokazanych screenów możemy wywnioskować, że bohaterem będzie humanoidalnie wyglądający kot, który pracuje w kopalni i chce uciec od swojego szefa. Aby tego dokonać, będzie musiał uciec z podziemi, gdzie magia i jego zwierzęcy przyjaciele będą jego największym wsparciem.

Ponadto każdy towarzysz będzie miał swoje własne umiejętności, dzięki którym kot może radzić sobie z przeszkodami, taranując je lub latając nad nimi. Większość rozgrywki będzie pod kontrolą postaci w trzeciej osobie, chociaż nie zabraknie momentów pościgu pierwszoosobowego w stylu Crash Bandicoot.

Tytuł ten już od jakiegoś czasu znajduje się na zapleczu Vea Games, w rzeczywistości w 2020 roku został nominowany do kilku nagród na DevGAMM Awards. W tym roku pokazali swoje pierwsze zrzuty ekranu, więc możemy założyć, że zrobili sobie przerwę. Jedna z nagród, do której był nominowany, dotyczy najlepszej grafiki wizualnej, co nie jest zaskakujące, ponieważ miał wpływ na osobowości zespołu, który pracował nad Hearthstone i magicznymi kartami. Za ścieżkę dźwiękową odpowiadał również David Wise, kompozytor muzyki do Donkey Kong Country 1,2 i 3 Tropical Freeze.

Wreszcie będzie składał się z gry wideo, w którą można grać samodzielnie lub w trybie kooperacji, lokalnie lub online. Będzie dostępny późnym latem, a dokładna data zostanie potwierdzona, w cenie od 29,99 euro do 39,99 euro. Będzie dostępny na PS5, Xbox Series, Nintendo Switch i PC.

Nikoderiko: The Magic World
Nikoderiko: The Magic WorldNikoderiko: The Magic World

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości