Polski
Gamereactor
wiadomości

Oficjalnie: Nintendo Switch 2 zostanie ogłoszony w bieżącym roku (fiskalnym)

Prezes Nintendo planuje nową prezentację Direct na czerwiec, ale nowy sprzęt nie zostanie tam pokazany.

HQ

W dniu, w którym publikowane są wyniki Nintendo za rok fiskalny 2024, który zakończył się 31 marca, oraz prognozy na bieżący rok obrotowy 2025, jego prezes Shuntaro Furukawa właśnie zabrał głos do X zaledwie pięć minut temu, aby otwarcie wspomnieć o "następcy Nintendo Switch". Jest to właściwie zapowiedź zapowiedzi nowej konsoli, która nie wydarzyła się oficjalnie, pomimo niezliczonych plotek, aż do dzisiejszego ranka.

Japońska firma dosłownie zapewnia nas, że "jeszcze w tym roku fiskalnym ogłosimy następcę Nintendo Switch. Minie ponad dziewięć lat, odkąd w marcu 2015 roku ogłosiliśmy istnienie Nintendo Switch [przyp. red.: wtedy pod nazwą kodową Project NX].

Nintendo Direct potwierdzone na czerwiec 2024 r.

Ponadto Furukawa-san mówi również w tej samej wiadomości, że w czerwcu odbędzie się nowa prezentacja Nintendo Direct (prawdopodobnie jakiś czas po datach Summer Game Fest, mniej więcej w czasie poprzednich E3), ale ostrzega, że będzie ona poświęcona grom, które pojawią się w ofercie konsoli w drugiej połowie 2024 roku, z " bez wzmianki o następcy Nintendo Switch".

Oficjalnie: Nintendo Switch 2 zostanie ogłoszony w bieżącym roku (fiskalnym)


Wczytywanie następnej zawartości