Polski
Gamereactor
artykuły

Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona

Jednym z najwybitniejszych aktorów charakterystycznych wszech czasów jest oczywiście Denzel Washington, a w najnowszym z pierwszej piątki oceniamy jego najlepsze kreacje...

HQ

(5) Ogrodzenia (2016)

Kiedy wielka sztuka Augusta Wilsona o rodzinie Maxsonów miała zostać zekranizowana, Denzel postanowił sam zasiąść w fotelu reżysera i jednocześnie (podobnie jak na Broadwayu) wcielić się w głównego bohatera Troya, którego spostrzeżenia na temat własnego życia i życia w Pittsburghu lat 50. stanowią fantastyczne studium postaci. Denzel gra Troya w sposób, w jaki niewielu innych aktorów mogłoby to zrobić. Chwilowo wrażliwy, ale wierny i silny, projektuje własne wady na swojego dorosłego syna Cory'ego w filmie, który jest pełen fenomenalnej gry aktorskiej.

Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona

(4)

Malcolm X (1992)

W niezwykłym filmie biograficznym Spike'a Lee o kontrowersyjnym przywódcy nacjonalistycznej organizacji Black Power Nation of Islam, Denzel daje niesamowity występ, pokazując swój zasięg i prezencję. Washington był nominowany do tej roli (Oscara), ale nigdy jej nie wygrał, co oczywiście powinien był zrobić.

To jest reklama:
Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona

(3)

Dostał grę (1998)

Ten nieudany, samolubny, egocentryczny ojciec, który podczas przymusowego specjalnego urlopu z więzienia zamierza wpłynąć na decyzję swojego syna o wyborze college'u w ciągu weekendu, to rola, którą Denzel wykonuje tak przekonująco, że nie sądzę, aby sam film działał (w ogóle) bez niego. Na swoich barkach dźwiga fantastyczny dramat koszykarski Spike'a Lee i gra postać Jake'a Shuttleswortha w absolutnie niesamowity sposób.

Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona
To jest reklama:

(2)

Człowiek w ogniu (2004)

Samobójczy, złamany i sumiennie skazany na wieczny ogień piekielny po dwóch dekadach tajnych misji szpiegowskich. Denzel w interpretacji postaci Johna Creasy'ego jest silny, bezbronny, a pod nieprzeniknioną powierzchnią kryje się kruchość, która czyni go człowiekiem w sposób, w jaki niewielu innych zabójców było w historii kina. Sposób, w jaki Denzel pozwala Picie zajść mu za skórę i sposób, w jaki wyraża największe emocje w tym niesamowitym filmie za pomocą małych, surowych środków - jest tak nierozsądnie zrobiony.

Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona

NAJLEPSZY WYSTĘP AKTORSKI DENZELA:

(1)

Dzień próby (2001)

Oscar, którego Denzel zdobył za rolę Alonzo, pozostaje najbardziej zasłużonym Oscarem wszech czasów, ponieważ jego interpretacja tego oślizgłego, skorumpowanego, manipulującego policjantem narkotykowym jest hipnotyzująca w sposób, w jaki niewiele występów aktorskich kiedykolwiek jest. W tym błyskotliwym, genialnym thrillerze jest wiele kluczowych scen, które wciąż sprawiają, że włosy na przedramionach stają mi dęba, wciąż momenty, w których Alonzo grany przez Denzela jest tak niewygodny, że przechodzą mnie dreszcze.

Pięć najlepszych występów Denzela Washingtona


Wczytywanie następnej zawartości