Polski
Gamereactor
artykuły

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja

Oto nasze pięć propozycji podstawowych gier akcji, które musisz sprawdzić w tym gatunku.

HQ

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć grę, w której nie ma w sobie jakiejś akcji. Nawet twoje powieści wizualne mogą zawierać dziwne złom wrzucone pomiędzy nie, aby wszystko było interesujące. Jednak kiedy mówimy o grach akcji w Gamereactor, nie mówimy o grach, które są naprawdę grami RPG z dobrą odrobiną walki, ani o przygodach typu point-and-click z przerywnikiem filmowym z eksplozją.

Nie, mówimy o grach, które są pełne akcji. Walczysz, biegasz sprintem i prawdopodobnie umierasz przez zdecydowaną większość czasu grając w te gry, dlatego przedstawiliśmy pięć typów, które są przykładem gatunku w najlepszym wydaniu.

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja

5. Batman: Miasto Arkham


Możesz wrzucić tutaj dowolną grę Arkham od Rocksteady, ale Batman: Arkham City jest jedną z najlepszych, wszechstronnych gier akcji, która do dziś stanowi szczyt gatunku. Rozległa mapa wypełniona rzeczami do zrobienia, wspaniała historia wypełniona niezapomnianymi złoczyńcami i oczywiście ten opatentowany styl walki Arkham - wszystko to składa się na jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą grę o Batmanie, jaką mamy.

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja
To jest reklama:

4. Metroid Prime


Ponieważ wszyscy z niecierpliwością czekamy na powrót Samus Aran w Metroid Prime 4: Beyond, jest to idealny czas, aby powrócić do klasycznego Metroid Prime z 2002 roku. Jako nostalgiczny wpis na naszej liście, Metroid Prime wciąż radzi sobie (zwłaszcza dzięki uroczemu remasterowi) ze swoją strzelaniną, grafiką i nie tylko. Jeśli chcesz zobaczyć, dlaczego tak wielu fanów Nintendo od lat traci głowę z powodu powrotu tej serii, sprawdź to.

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja

3. Duch


Od wolniejszej, starszej serii po nową, która nigdy nie pozwala ci się przerwą, Ghostrunner to zapierająca dech w piersiach, bardziej rytmiczna gra akcji dla tych, którzy chcą połączyć mobilność ze zwykłym doświadczeniem w walce. Bieganie po Wieży Dharma jest nieskończenie zabawne i stanowi świetne wprowadzenie do szalonego tempa oferowanego w innych grach akcji z najwyższej półki, takich jak Hotline Miami i Ultrakill.

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja

2. Sekiro: Cienie umierają dwa razy


Jeśli kiedykolwiek słuchałeś The Gamereactor Show lub oglądałeś jeden z naszych odcinków Gaming Gossip, wiesz, że zawsze szukam gry, która może dorównać Sekiro: Shadows Die Twice. Dla tych, którzy kochają trudny, ale satysfakcjonujący czas, nie możesz zrobić nic lepszego, a tym razem FromSoftware udaje się dołączyć historię, którą możesz zrozumieć bez godzin spędzonych na oglądaniu filmów fabularnych na YouTube.

Przewodniki dla graczy Gamereactor: Niezbędna akcja
To jest reklama:

1. Bóg wojny


Zarówno stare, jak i nowe historie Kratosa mogą z łatwością znaleźć się na tej liście, a jeśli jesteś kimś, kto uwielbia bić się z greckimi bogami i nordyckimi, powinieneś spróbować obu. Jednak mówimy tutaj o ponownym uruchomieniu z 2018 roku. Kto by pomyślał, że opowieść o szalejącym, morderczym obrazie wściekłości może mieć taką wagę i głębię? Rozwijająca się relacja Atreusa i Kratosa sprawia, że jest to gra akcji godna każdego, kto kocha dobrą historię, a także ma głębię rozgrywki, która stawia ją na równi z największymi.

Jak myślisz, które gry akcji powinny znaleźć się na liście?Wczytywanie następnej zawartości