Polski
Gamereactor
artykuły
Nioh 2

Rozmawiamy z Team Ninja o Nioh 2 - The Complete Edition

Na nasze pytania odpowiadał Fumihiko Yasuda, reżyser gry.

HQ
HQ

Po pobłogosławieniu nas jedną z najlepszych gier typu soulslike Team Ninja niestety wstrzymuję serie Nioh. Zanim jednak marka zniknie w zachodzie słońca, uznane studio ma w zanadrzu kilka niespodzianek dla fanów. W lutym gracze pecetowi będą mogli po raz pierwszy doświadczyć Nioha 2 w wydaniu Complete Edition. Posiadacze PS5 powinni natomiast ucieszyć się z The Nioh Collection, zawierającej remastery obu części, która zostanie wydana dokładnie tego samego dnia.

W związku z nadchodzącymi premierami postanowiliśmy nadrobić zaległości i porozmawiać z Fumihiko Yasudą, reżyserem gry. Omówiliśmy niektóre ekskluzywne funkcje Nioha na PC, a także to, co zespół ma nadzieję osiągnąć po wydaniu pełnej edycji.

Gamereactor: Skoro wszystkie trzy DLC są teraz zawarte w jednym pakiecie, na ile godzin zabawy wystarczy Complete Edition?

To jest reklama:

Yasuda: Biorąc pod uwagę tylko jedno przejście przez całą zawartość, powiedziałbym, że około 80-100 godzin.

Gamereactor: Widzę, że w grze pojawił się dostępny wyłącznie na PC hełm Valve. Czy są jakieś inne gadżety przeznaczone wyłącznie dla graczy pecetowych?

Yasuda: Nie, hełm Valve to jedyny przedmiot dostępny wyłącznie na PC.

Gamereactor: Kiedy pierwszy Nioh zadebiutował na PC, gra nie obsługiwała myszy i klawiatury. Czy tym razem będzie inaczej i czy planujecie jeszcze jakieś funkcje przeznaczone dla komputerów?

To jest reklama:

Yasuda: Tak, obsługa klawiatury i myszy będzie dostępna od samego początku. Gracz może przejść do menu ustawień i dostosować kombinację sterowania, z której chce korzystać. Wersja na komputery PC obsługuje również szereg dostosowywalnych opcji graficznych, a także ultraszerokie monitory.

Nioh 2Nioh 2

Gamereactor: Nioh 2 jest powszechnie uważany za dość wymagającą grę. Jaką radę dałbyś graczom na PC, którzy dopiero co wskoczą do niej po raz pierwszy?

Yasuda: W Niohu 2 jest wiele elementów RPG, które pozwalają graczowi na podjęcie wyzwań w trakcie gry, nawet jeśli nie jest on przyzwyczajony do gier akcji. Ponadto można się wspierać w trybie wieloosobowym. Nie przeszkadza nam to, że gracze wykorzystują własne, unikalne strategie, aby przejść przez historię i mamy nadzieję, że każdy będzie mógł użyć takie, która będzie dla niego najodpowiedniejsza i zapełni mu poczucie spełnienia.

Gamereactor: Jakiś czas temu ujawniliście również, że Nioh 2 pojawi się na PS5. Jakie ulepszenia zaoferuje ta konkretna wersja?

Yasuda: Jedną z największych zmian jest drastycznie skrócony czas ładowania. Misje zaczynają się teraz znacznie szybciej. Zaimplementowaliśmy też obsługę kontrolerów DualSense z funkcjami wykorzystującymi haptyczne sprężenie zwrotne i adaptacyjne spusty, a także dźwięk 3D.

Gamereactor: Które z trzech DLC zawartych w wydaniu jest twoim ulubionym? I które poleciłbyś początkującym graczom?

Yasuda: Każda z historii dobrze się układa, ale Darkness in the Capital to moja ulubiona, ponieważ zawsze chciałem zobaczyć Minamoto no Yorimitsu i Abe no Seimei w serii Nioh.

Gamereactor: Skoro Nioh 2 jest prequelem, gdzie zabierze nas seria w przyszłości?

Yasuda: Obecnie nie mamy żadnych planów. Jeśli chodzi o przyszłe tytuły z tej serii, chciałbym, by nadal były to bardzo wymagające RPG akcji.

Nioh 2Nioh 2

Gamereactor: Nasza dotychczasowa przygoda z Niohem dobiegnie końca wraz z premierą edycji kompletnej. Czego fani mogą spodziewać się w przyszłości od serii i od waszego zespołu?

Yasuda: Nasz zespół zdobył duże doświadczenie z elementami RPG i systemami tworzenia postaci. Na razie naszym planem jest wstrzymanie serii Nioh i rozpoczęcie pracy nad nowymi projektami, co da nam jeszcze więcej doświadczenia z nowymi typami rozgrywki. Wzbogaceni o tę nową wiedzę, chcielibyśmy kontynuować w przyszłości historię Nioha. Proszę, czekajcie na nasz powrót!

Nioh 2 - The Complete Edition ukaże się 5 lutego 2021 r. na PC. Tego samego dnia The Nioh Collection trafi na PlayStation 5. Naszą recenzję podstawowej gry możecie przeczytać tutaj.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości