Polski
Gamereactor
wiadomości

Rząd USA pozywa Adobe

Za podstępny model subskrypcji, który "nie ujawnia prawidłowo opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy poniesionej po anulowaniu".

HQ

Nieuczciwy model subskrypcji, którego pozbycie się jest kłopotliwe, a także nakłada karę na użytkownika w przypadku wcześniejszego anulowania, to tylko niektóre z podstaw pozwu, który rząd USA złożył przeciwko Adobe.

Pozew opisuje, w jaki sposób Adobe aktywnie zdecydowało się zaszkodzić swoim konsumentom poprzez podstępną umowę, która może prowadzić do tysięcy dolarów dodatkowych wydatków dla nieostrożnych.

"Adobe ukrywa warunki swojego rocznego, płatnego miesięcznego planu drobnym drukiem oraz za opcjonalnymi polami tekstowymi i hiperłączami. W ten sposób firma nie ujawnia prawidłowo opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy poniesionej w związku z anulowaniem, która może wynieść setki dolarów".

Co więcej, krytyka jest również skierowana bezpośrednio pod adresem kilku wysokich rangą urzędników w firmie, którzy są wskazywani jako siła napędowa tych brzydkich sztuczek. Samuel Levine z Federalnej Komisji Handlu opisuje sytuację w następujący sposób:

"Firma Adobe uwięziła klientów w rocznych subskrypcjach poprzez ukryte opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy i liczne przeszkody związane z anulowaniem. Amerykanie są zmęczeni tym, że firmy ukrywają piłeczkę podczas rejestracji subskrypcji, a następnie stawiają przeszkody, gdy próbują ją anulować".

Rząd Stanów Zjednoczonych od zeszłego roku prowadzi dochodzenie wymierzone w Adobe, a firma znalazła się również pod ostrzałem w UE za swój model biznesowy.

Czy korzystasz z portfolio produktów Adobe i jakie jest Twoje zdanie na temat ich modelu subskrypcji?

Rząd USA pozywa Adobe


Wczytywanie następnej zawartości