Polski
Gamereactor
artykuły
League of Legends

Sezon zimowy LEC: wyniki tygodnia 1 i podsumowanie

Naszym meczem tygodnia był BDS vs. XL.

HQ

Ponieważ LEC wraca pełną parą, postanowiliśmy śledzić tegoroczny sezon, zbierając wszystkie wyniki i dając cotygodniowe podsumowanie tego, co wydarzyło się w każdej z gier. Chociaż możecie spodziewać się cotygodniowej aktualizacji opisującej to, co wydarzyło się podczas każdej rundy gry, zacznijmy od skupienia się na tygodniu 1.

Dzień 1:

XL v G2 (zwycięstwo G2)

XL: K'Sante; Wukong; Syndra; Szpotawości; Jhin •

G2: Jax; Graves; Wiktor; Ashe; Heimerdinger

Debiut Yike był konsekwentnie agresywnym i pewnym występem. Czasami zbyt agresywna, świetna wydajność przenoszenia prowadziła do dużych korzyści dla G2 na linii bota. Jako zespół, G2 wydawało się dobrze koordynować, a Mikyx wyróżniał się szalonymi i nieznośnymi wędrówkami na Heimerdinger przez całą grę.

KOI vs BDS (wygrana KOI)

KOI: Renekton; Sejuani; Ryze; Ezreal; Ashe

BDS: Olaf; Vi; Azir; Jhin; Heimerdinger

To jest reklama:

Malrang nadal jest Malrangiem, walczącym o pierwszą krew na Sejuani. KOI wysunął się nieco do przodu we wczesnej fazie pasa, ale BDS zdołał nie pozostać zbyt daleko w tyle. W połowie gry luka w zrozumieniu makro stała się widoczna, a KOI powiększyło swoją przewagę. BDS byli w stanie wyjść na prowadzenie we wczesnej walce wokół Dragona, ale po następnej walce Dragona KOI byli w stanie złamać BDS, biorąc cel tak samo jak Baron. Po kilku kolejnych potyczkach, KOI byli w stanie wykorzystać swoją przewagę, aby wymusić kolejną walkę wokół Barona, która doprowadziła do punktu Dragon Soul i ostatecznej przegranej BDS.

AST vs TH (TH zwycięstwo)

AST: Fiora; Viego; Ryze; Xayah; Ashe

To jest reklama:

TH: K'Sante; Vi; Cassiopeia; Szpotawości; Karma

113 przyszło przyjąć imiona, zabijając "Pierwszego Króla Krwi" Jankosa za pierwszą krew w swoim debiucie. 113 nadal wyglądało dobrze przez cały początek gry, ale często było zbyt agresywne, co prowadziło do błędów. Obaj czołowi zawodnicy wyróżniali się w swoich zespołach i mieli kilka dobrych występów. Kobbe i Jeonghoon założyli świetnego bota podczas fazy laningu, ale gdy TH ożył w połowie gry, a Ruby został odblokowany w walkach drużynowych, AST nie mógł nadążyć.

MAD vs SK (MAD wygrana)

MAD: Renekton; Wukong; Wiktor; Lucian; Nami:

SK: K'Sante; Vi; Kassadin; Zeri; Yuumi •

Początkowa gra była w dużej mierze pozbawiona wydarzeń, a nawet do walki zespołowej około siedemnastej minuty, w której MAD pokazał dobrą koordynację walki zespołowej, aby wysunąć się do przodu, a następnie dobre makro, aby wykorzystać tę przewagę. Nie bezbłędny, ale zaskakująco kontrolowany i kliniczny występ, szczególnie Carzzy'ego i Hylissanga, doprowadził do zwycięstwa MAD.

VIT vs FNC (wygrana VIT)

VIT: Jax; Graves; Ryze; Ezreal; Leona

FNC: Gragas; Kindred; Syndra; Szpotawości; Rakan •

To była bolesna gra dla wiernego FNC. Bo zdobył tytuł "Króla Północy" za swój debiutancki pierwszy krew w LEC, ale wczesna gra była w dużej mierze wyrównana z kilkoma potyczkami tam iz powrotem. Gra otworzyła się dla FNC, gdy wygrali walkę wokół Dragona i zdobyli punkt Soula, a następnie wygrali kolejną walkę drużynową wkrótce po Baronie, którą następnie podjęli. FNC zdobył Mountain Soul, ale ostatecznie katastrofalna walka drużynowa, w której Bo zabił FNC i zdobył potrójne zabójstwo, pozwoliła im złamać bazę FNC, wrócić do gry i przegrupować się na ostateczne, kończące grę pchnięcie.

League of Legends

Dzień 2:

SK (0-1) vs BDS (0-1) (wygrana BDS)

SK: Gnar; Kindred; Sylas; Szpotawości; Karma

BDS: Aatrox; Sejuani; Akali; Caitlyn; Młócić

BDS pokazało świetną wczesną rozgrywkę, w wyniku czego zdobyli pierwszą krew, ale SK odpowiedział przez pas bota. BDS czasami podejmowali niepotrzebne walki, co prowadziło do błędów, ale ich kontrola wzroku i odczyty mapy wyglądały dobrze. BDS nie był w stanie wykorzystać początkowej przewagi w połowie gry i SK wrócił do gry. Wielki przechwyt Barona przez Sheo i zwycięstwo w walce drużynowej wokół Dragona prowadzące do Mountain Soul dały BDS tempo potrzebne do zapewnienia wygranej.

AST (0-1) vs MAD (1-0) (MAD wygrana)

AST: K'Sante; Viego; Syndra; Ezreal; Bard

MAD: Fiora; Sejuani; Akali; Szpotawości; Młócić

Wczesna gra wyglądała dobrze dla AST, ponieważ wczesny gank 113 usunął Ghosta z Chasy i pozwolił Finnowi później wykonać solokill pierwszą krew. MAD odzyskał jednak kontrolę w połowie gry i od tego momentu nigdy nie puścił lejców. Kliniczna gra zespołowa doprowadziła do szybkiego i dość dominującego zwycięstwa.

XL (0-1) vs KOI (1-0) (wygrana KOI)

XL: Renekton; Vi; Ahri; Lucian; Nami:

KOI: Aatrox; Maokai; Kassadin; Kalista; Soraka •

Comp i Trymbi przejęli kontrolę nad pasem botów, podczas gdy Odoamne przejął kontrolę nad górną aleją, a wszyscy konsekwentnie deklasowali swoich przeciwników i byli całkiem karmieni do czasu zakończenia fazy laningu. Walka drużynowa wokół Barona doprowadziła do katastrofalnego błędu Odoamne, co pozwoliło KOI na asa XL i przełamanie gry. Wideo skradło Barona później w grze, aby utrzymać nadzieje XL przy życiu, a wkrótce potem byli w stanie asować KOI. Trzecia i ostatnia walka wokół Barona zakończyła się zwycięstwem KOI w walce drużynowej, co pozwoliło im zakończyć grę.

VIT (1-0) v TH (1-0) (VIT wygrana)

VIT: Jax; Sejuani; Azir; Zeri; Braum •

TH: K'Sante; Wukong; Kassadin; Kalista; Nautilus

Środkowy gank obu dżunglerów na początku zaowocował pierwszą krwią Bo, ale dwa zabójstwa poszły drogą TH. Wczesna walka wokół Dragona doprowadziła do trzech zabójstw do jednego na korzyść VIT, z którego byli w stanie zdobyć cel, chociaż Evi zabiła solokill Photona, gdy ta walka miała miejsce. Potyczka w połowie gry tam i z powrotem zakończyła się zdobyciem przez TH VIT, chociaż szybko zareagowano na to, gdy VIT zaatakował TH wokół Dragona, a TH nadal zdołał go zdobyć. Walka wokół Barona doprowadziła do czterech do jednego na korzyść VIT, który wziął Barona i wykorzystał presję, aby zakończyć grę.

FNC (0-1) vs G2 (1-0) (G2 wygrana)

FNC: K'Sante; Sejuani; Azir; Zeri; Yuumi •

G2: Jax; Viego; Akali; Draven; Nautilus

Wczesny bot gank z Yike doprowadził do odebrania pierwszej krwi przez Hansa Sama i trzech zabójstw dla G2 ogółem. Od tego momentu przewaga Hansa Samy nie mogła zostać powstrzymana przez FNC, a przytłaczająca przewaga przedmiotów została zbudowana w połowie gry. Walka wokół Barona, która zakończyła się asem dla G2, była gwoździem do trumny, ponieważ G2 rozmontowało FNC.

League of Legends

Dzień 3:

TH (1-1) vs SK (0-2) (SK wygrana)

TH: K'Sante; Maokai; Azir; Szpotawości; Lulu

SK: Camille; Sejuani; Sylas; Zeri; Renata Głaść

Evi i Jankos twierdzili, że na początku mieli przewagę dla TH, ale Exakick i Doss wyrównali to dzięki wczesnej przewadze w pasie botów. Atak Barona doprowadził do celu na korzyść TH, ale SK odpowiedział likwidacją trzech członków TH w celu powstrzymania przewagi. Późniejszy Baron na rzecz SK miał podobny wynik, a TH usunął dwóch z listy SK. SK nazwał blef TH w późnej grze, co spowodowało złą walkę dla TH, która dała SK presję potrzebną do zwycięstwa.

BDS (1-1) vs XL (0-2) (XL wygrana) Gra tygodnia

BDS: Dariusz; Sejuani; Akali; Caitlyn; Luks

XL: Jax; Maokai; Pokręcony los; Szpotawości; Karma

Linia botów BDS domagała się wczesnej pierwszej krwi, ale gank z Xerxe szybko pomógł wyrównać fazę laningu. Adam później solo zabił Odoamne w górnej alei, a BDS weszli w środek gry z przewagą, której nie byli w stanie skutecznie wykorzystać. Późna walka Dragona poszła na korzyść BDS, ale XL zajął Hextech Soul. BDS zemściło się, wygrywając walkę drużynową wokół Barona i zdobywając ją. W dalszej części gry Hextech Soul okazał się nieoceniony, ponieważ zwiększone obrażenia XL utrzymywały BDS prawie całkowicie z dala od Starszego Smoka, którego byli w stanie zdobyć. Niezwykle szczelna obrona od Crownie utrzymywała BDS w grze, ale późne przyjęcie Barona z XL było kroplą, która złamała kręgosłup BDS. Dodatkowa presja na pasie umożliwiła im ustawienie się wokół Starszego Drake'a i zdobycie go po raz drugi bez zastrzeżeń, co doprowadziło do ostatecznego pchnięcia po zwycięstwo.

G2 (2-0) vs AST (0-2) (G2 wygrana)

G2: Karma; Kindred; Zac; Szpotawości; Ashe

AST: Aatrox; Sejuani; Sylas; Caitlyn; Luks

Walka drużynowa pod koniec fazy laningu katapultowała G2 na prowadzenie z kilkoma absurdalnymi zagraniami, a to zmieniło się w wzorowy pokaz presji makro w środkowej fazie gry. G2 zdobył punkt Dragon Soul używając tego nacisku, a później zmusił AST do walki wokół Barona. G2 zaatakowało AST i zdobyło cel, przenosząc się do Smoka i przejmując Ocean Soul przed zamknięciem gry.

KOI (2-0) vs FNC (0-2) (wygrana FNC)

KOI: Jax; Sejuani; Ryze; Jhin; Rakan •

FNC: Gragas; Maokai; Jayce; Sivir; Ashe

Obaj dżunglerzy wcześnie zaatakowali bota, w wyniku czego obaj podpora zginęli. Wczesna wędrówka z Trymbi doprowadziła do śmierci Wundera, a on był systematycznie wykluczany z gry przez KOI z powtarzającymi się wędrówkami i gankami. W połowie gry FNC znalazł drogę powrotną dzięki wygranej walce wokół wieży botów pierwszego poziomu, co dało im presję potrzebną do zdobycia drugiego Herolda Szczeliny. Kilka świetnych ultimates od Wundera przez całą grę doprowadziło do wygranych walk drużynowych FNC, których nie powinni byli zrobić, a ostatecznie złota przewaga odwróciła się. Późna walka drużynowa wokół Dragona zakończyła się potrójnym zabójstwem dla Rekklesa, a FNC zdobył Mountain Soul, podążając za Baronem wkrótce potem i używając tego tempa, aby zakończyć grę.

MAD (2-0) vs VIT (2-0) (zwycięstwo VIT)

MAD: Gnar; Wukong; Wiktor; Lucian; Lulu

VIT: K'Sante; Vi; Azir; Ezreal; Nami:

MAD wyglądało na znacznie mniej kontrolowane we wczesnej fazie gry niż ich poprzednie występy, a kilka złych zagrań pozwoliło Perkzowi i Bo wysunąć się na prowadzenie. Wczesna walka drużynowa zakończyła się czterema zabójstwami za dwa na korzyść VIT. VIT wygrywał walki drużynowe przez cały czas gry od tego momentu, ostatecznie zdobywając Barona i kończąc grę ze względną łatwością.

League of Legends

Klasyfikacji:


  • G2 (3-0)

  • VIT (3-0)

  • KOI (2-1)

  • MAD (2-1)

  • FNC (1-2)

  • TH (1-2)

  • XL (1-2)

  • BDS (1-2)

  • SK(1-2)

  • AST (0-3)

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości