Polski
Gamereactor
wiadomości
Pentiment

Twórca Pentiment chciałby zobaczyć wersję na Switcha

"Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod względem technologicznym znalazł się na Switchu".

HQ

Jedną z najlepszych gier 2022 roku była średniowieczna tajemnica morderstwa Pentiment, opracowana przez Obsidian Entertainment jako projekt pasji reżysera gry Josha Sawyera i małego zespołu. Została wydana na PC i Xbox, co nie jest aż tak zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że Obsidian Entertainment to w końcu studio Xbox.

Ponieważ Microsoft wcześniej uruchomił kilka ekskluzywnych tytułów na Switchu i wprowadził Banjo Kazooie do Super Smash Bros Ultimate, wielu użytkowników wyraziło pragnienie, aby Microsoft wydał grę również na Switchu. A ponieważ nie jest to bardzo wymagający tytuł, wygląda na to, że może się to wydarzyć.

Jedną z osób, która tego nie wyklucza i wręcz chce, aby tak się stało, jest wspomniany wyżej reżyser gry Josh Sawyer. W wywiadzie dla Touch Arcade został zapytany o wersję na Switcha i powiedział:

"Myślę, że jest to możliwe. Myślę, że ze względu na Steam Deck wiele osób od razu, czy to może być na Switchu? Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby technologicznie znalazł się na Switchu. Chciałbym, aby gra była dostępna na jak największej liczbie platform, ale czas pokaże.

Możesz przeczytać naszą recenzję Pentiment tutaj, gdzie wyjaśniamy, dlaczego jest to tak genialna gra. Jak bardzo bylibyście zainteresowani wydaniem na Switcha?

Pentiment

Dzięki, GamingBolt.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości