Polski
Gamereactor
artykuły
League of Legends

Wszystko, co musisz wiedzieć o Milio, nowym zaklinaczu League of Legends

Mamy wszystkie szczegóły dotyczące nowej ognistej animacji Summoner's Rift.

HQ

Przedstawiamy Milio, przyjaznego i ognistego zaklinacza, który będzie kolejnym dodatkiem League of Legends do listy Champion.

Milio jest szklanym wsparciem armatnim, które wzmacnia jego sojuszników i dobrze sprawdza się w duetach zastraszających pas. Najlepiej wykorzystać go schowanego w linii zaplecza swojej drużyny, pompując ją szybkością ruchu, zasięgiem ataku, leczeniem i oczyszczaniem w potyczkach.

Jako postać, Milio jest 12-letnim magiem z Ixtal, a jego talent przewyższa tylko jego bezgraniczna pozytywność. Milio trzyma w plecaku wieczny, antropomorficzny płomień, który nazywa "Fuemigo", "furnasita" własnego projektu.

W przeciwieństwie do sztywnej i metodycznej Qiyany, Milio prezentuje aksjomaty żywiołów Ixtala w zabawny i żywy sposób, niezwiązany z ostrymi zasadami naukowymi. Milio udaje się do Ixacoan, stolicy Ixtalu, aby zostać przetestowanym przez Vidalion i zostać Yun Talem (mistrzem żywiołów i klasą rządzącą Ixtal), aby odzyskać honor swojej rodziny.

To jest reklama:

Scenarzystka Elyse Lemoine powiedziała: "Jest bardzo zabawny, bardzo zabawny i bardzo intuicyjny, co jest przeciwieństwem sposobu, w jaki Ixtal robi magię. Dla nich magia żywiołów jest nauką i podchodzi się do niej w bardzo sztywny i szablonowy sposób.

"Milio ma trochę większą elastyczność, ponieważ ma tendencję do samodzielnego rozwiązywania problemów, zamiast trzymać się sztywnej formuły. Po prostu nie ma cierpliwości do nauki".

Lemoine kontynuował: "To, że Milio jest tym optymistycznym, kochającym zabawę 12-latkiem, który widzi dobro we wszystkim, naprawdę pozycjonuje go jako kogoś, kto może przerwać cykl pokoleniowej traumy i pomóc uzdrowić swoją rodzinę".

League of Legends
To jest reklama:

Rzućmy okiem na rozgrywkę Milio.

Pasywna zdolność Milio to "Fired Up" i oznacza, że sojusznicy dotknięci którąkolwiek z innych zdolności Milio otrzymują premię, która zapewnia im dodatkowe obrażenia przy następnym ataku lub zdolności uszkadzania i stosuje oparzenie celu.

Zdolność Q Milio to 'Ultra Mega Fire Kick'. Milio kopie kulę fuemigo, która odrzuca i ogłusza pierwszego przeciwnika. Dodatkowo odbija się w górę po trafieniu, zanim spadnie i zapewnia obrażenia AOE i spowolnienie.

Zdolność W Milio, "Cozy Campfire", tworzy strefę AOE, która podąża za najbliższym sojusznikiem po rzuceniu. Sojusznicy wewnątrz strefy są z czasem leczeni, a także otrzymują dodatkowy zasięg ataku. Nieustannie stosuje również pasywność Milio.

Zdolność E Milio to "Warm Hugs", zdolność osłaniająca sojuszników, która dodatkowo zapewnia tymczasowe wzmocnienie prędkości ruchu. Milio może samodzielnie zastosować tę umiejętność.

Zdolność R Milio to "Breath of Life", ostateczna obsada, która oczyszcza efekty kontroli tłumu z sojuszników na dużym obszarze. Zapewnia również uzdrowienie sojusznikom. Milio nie może się oczyścić z tą zdolnością, jeśli jest kontrolowany przez tłum.

HQ

Pomimo tego, że jest zaklinaczem opartym na ogniu, Milio wyróżnia się na tle obecnych Champions, takich jak Brand lub Annie, prezentując cieplejszą i bardziej przyjazną wersję żywiołu. To poczucie ciepła i życzliwości było czymś, co zespół projektantów gier Riot's chciał wykorzystać.

Myles Sandholm, projektant Champion dla Milio, powiedział: "Po pierwsze: jest bardzo energiczny. Chciałem spróbować sprawić, by w jego działaniach było dużo emocji.

"Ale dwa sprawiają, że czuje się trochę irytujący jak młodszy brat do pewnego stopnia.

"Sposób, w jaki wchodzi z tobą w interakcję w pasie, polega na tym, że nie zamierza cię zabić wprost, ale będzie cię denerwował, dopóki nie będziesz tak zmęczony, że spróbujesz go zabić."

Zespół artystyczny Milio ciężko pracował, aby jego umiejętności były przytulne i przyjazne, a nie surowe. Artystka koncepcyjna Nancy Kim stwierdziła: "Powiedzieliśmy: "Jak przekazać postać, która nie jest agresywna i ma ten rodzaj uzdrawiającego, miękkiego płomienia?"

"Zdecydowaliśmy się użyć wielu okrągłych kształtów i upewniliśmy się, że nie ma żadnych kolców ani podobnych rzeczy."

Riot uznał również za ważne, aby Milio zapewnił dokładną reprezentację latynoską, więc współpracował z Riot Unidos (grupą zasobów dla pracowników latynoamerykańskich), aby upewnić się, że Champion wydaje się autentyczny, a także pasuje do fantastycznej estetyki Ixtal, która jest inspirowana niektórymi kulturami Ameryki Łacińskiej.

Riot Unidos stał się integralną częścią procesu koncepcyjnego Milio, a Kim otrzymywała informacje zwrotne na temat wszystkiego, od tańca, kształtu nosa i tekstury włosów.

League of Legends

Podobnie, dla kompozytora J.D. Spearsa ważne było, aby motyw Champion Milio reprezentował te kultury, a także był rozpoznawalny i wyjątkowy Runeterran.

Powiedział: "Wiedziałem, że chcę wprowadzić naprawdę unikalne i mniej powszechne instrumenty z tych regionów.

"Za każdym razem, gdy robię coś takiego, czuję, że muszę polegać na ludziach, którzy są ekspertami w tych dziedzinach."

Doprowadziło to do współpracy z perkusistą Alexem Acuñą i flecistą Pedro Eustache, aby zapewnić własny styl utworu.

Spears powiedziała: "Muzycy przynieśli tak wiele z własnego występu... Wnieśli do utworu tyle charakteru, który wcześniej nie istniał.

"To są światowej klasy muzycy, którzy stali się częścią tematu Milio w sposób, którego nie mogłem zaplanować."

Premiera Milio zbiegnie się w czasie z nadchodzącym wydarzeniem Faerie Court, na którym ujawniono już skórki dla Kalisty i Karma. Dołączy do nich Milio ze swoją debiutancką skórką Faerie Court Milio (1350RP).

League of Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości