Polski
Gamereactor
artykuły

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Nadeszła pierwsza duża prezentacja lata, a my sprawdzamy, czy spełniła oczekiwania.

HQ

Bloodborne 2? The Last of Us Multiplayer? Hollow Knight: Silksong wystrzelony z cienia? Niestety, żadna z tych rzeczy nie wydarzyła się wczoraj wieczorem podczas PlayStation Showcase. Ale bardzo niewielu ludzi przy zdrowych zmysłach powinno było się tego spodziewać. Zamiast tego dostaliśmy kilka miłych niespodzianek i więcej niż kilka interesujących rzeczy do omówienia, nawet jeśli serial nadal wydawał się nieco słaby w porównaniu z tym, co mógł dostarczyć.

Ale jeśli nie udało ci się złapać prezentacji zeszłej nocy lub potrzebujesz przypomnienia o tej grze niezależnej z potrójną grafiką, mamy cię objęte, gdy przejdziemy przez wszystko, co zostało pokazane zeszłej nocy. Na marginesie, nie będziemy tutaj omawiać gier VR z jednym wyjątkiem, ponieważ większość z tych ogłoszeń tak naprawdę nie podkręcała szumu.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy od Fairgame$, tytułu, który sprawił, że prawie wszyscy w Gamereactor myśleli, że zaczynamy od zwiastuna filmowego hien. Fairgame $ to strzelanka do ekstrakcji na żywo oparta na świecie, w którym ludzie okradają mega-bogatych w wyszukane i niebezpieczne napady. Brzmi bardzo podobnie do hien, a nawet czcionka była podobna, więc miejmy nadzieję, że Fairgame$ wycofa się z tego porównania raczej wcześniej niż później.

To jest reklama:

Następny na liście był Helldivers II, który zrezygnował z oryginalnego widoku z lotu ptaka z pierwszej gry, aby dać nam kooperacyjną, trzecioosobową akcję strzelania do błędów. W tym, co wygląda jak hołd dla Starship Troopers, jesteśmy ciekawi, czy ta gra jest tak zabawna, jak jej pierwszy zwiastun sprawił, że wyglądała. Ukaże się jeszcze w tym roku na PS5 i PC.

Immortals of Avenum otrzymało również nowy zwiastun, prezentujący nieco więcej świata i historii, których doświadczymy podczas premiery gry tego lata. Niewiele więcej do powiedzenia tutaj, ponieważ widzieliśmy już wiele magicznej walki i płynnej grafiki z najnowszego tytułu w coraz bardziej imponującym składzie EA Originals. Immortals of Avenum zadebiutuje na Xbox Series X/S, PS5 i PC 20 lipca 2023 roku.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Potem dostaliśmy pierwszą wielką niespodziankę tego wieczoru, ponieważ dostaliśmy zwiastun Ghostrunner 2. Wiedzieliśmy o grze przed wczorajszą nocą, ale nic z niej nie widzieliśmy, a nawet na pierwszy rzut oka wygląda na to, że wciągnie fanów z powrotem w dystopijny świat i szybką walkę.

To jest reklama:

Phantom Blade: Zero było następne, prezentując skomplikowaną szermierkę i świat gry, który wygląda jak to, co otrzymasz, jeśli połączysz osobliwości NieR z ponurymi tonami Sekiro: Shadows Die Twice. Technicznie jest to odrodzenie oryginalnego Rainblood, zgodnie z PS Blog, ale zbudowane na silniku Unreal Engine 5. Nie mamy żadnych szczegółów dotyczących daty premiery, ale bądźcie czujni, ponieważ więcej wiadomości pojawi się w przyszłości.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Następnie przechodzimy od brutalnej gry akcji do pięknej grafiki, którą rozpoznają gracze Journey i Abzú. Zatytułowana Sword of the Sea, gra pokazała krótki zwiastun przedstawiający jej główną, władającą mieczem postać surfującą na swojej broni przez rozległe oceany i wydmy. Nie ma tu ponownie okna wydawniczego, a tylko obietnica, że pojawi się na PS5 gdzieś w dół linii.

Po Sword of the Sea przyszedł czas na The Talos Principle 2. Pierwotnie ogłoszona w 2016 roku, jest to pierwsza gra od jakiegoś czasu. Zwiastun nie dał nam zbyt wielu informacji, ale fani oryginalnej gry logicznej z przyjemnością dowiedzą się, że jej kontynuacja ma się ukazać w tym roku.

Następnie przeskoczyliśmy do Neva, gry niezależnej ze stylizowaną grafiką, która już wygląda tak, jakby miała złamie nam serca. Neva wystartuje w Nomada Studio i Devolver Digital w przyszłym roku.

Następnie wyruszyliśmy na pełne morze w Cat Quest: Pirates of the Purribean, który wygląda jak uroczy mały tytuł niezależny, w którym, zgodnie z nazwą, naprawdę grasz jako kot. Podobnie jak Neva, jest to również zaplanowane na 2024 rok.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Idąc jeszcze dalej w dziwny rurociąg, przyjrzeliśmy się odpowiedzi Sony na Splatoon. Foamstars wydaje się czerpać wiele inspiracji z hitu Nintendo, z wyjątkiem zamiany farby na mydło i kalmary dla prawdziwych ludzi. Brak informacji o wydaniu tego.

Następny był Plucky Squire, który jest kolejnym tytułem Devolver. Osadzona w książce z obrazkami gra zawiera interesującą mechanikę, dzięki której nasz tytułowy giermek może przeskoczyć ze strony do prawdziwego świata. Premiera w tym roku.

Ostateczny symulator zniszczenia w Teardown pojawił się później w wersjach konsolowych. Jeśli chcesz po prostu zniszczyć rzeczy, będziesz chciał mieć oko na ten, gdy przygotowuje się do premiery w tym roku.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Jeden z wielkich tatusiów pojawił się w remake'u Metal Gear Solid: Snake Eater. Niestety, nie widzieliśmy tu więcej niż krótkiego filmu, ale nawet fakt, że został potwierdzony, wystarczy, aby nas nakręcić.

Jeśli szukasz innego sandboksowego doświadczenia po zakończeniu Tears of the Kingdom, Towers of Aghasba może cię pokryć. Unikalny świat i mnóstwo ciekawych stworzeń sprawiają, że ta gra się wyróżnia, przynajmniej na razie. Nie ma tu jednak żadnych informacji o dacie wydania.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Final Fantasy XVI było następne na naszej liście, z kolejnym zwiastunem pokazującym wszystko, w czym będziemy zatapiać zęby, gdy gra zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu. Jeśli nie jesteś jeszcze na pokładzie, ten zwiastun może cię rozhuśtać.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Po Final Fantasy XVI dostaliśmy kolejne wielkie nazwisko w Alan Wake 2, które dało nam pierwsze właściwe spojrzenie na nadchodzącą horror psychologiczny Remedy. Wiemy, że tym razem dostaniemy dwóch bohaterów, a na szczycie kilka naprawdę imponujących efektów wizualnych. Miej oko na to, gdy zostanie uruchomiony 17 października 2023 r.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Nie skończyliśmy jeszcze z wielkimi nazwiskami ani październikowymi wydaniami, jak później pojawił się Assassin's Creed Mirage. W tym zwiastunie zobaczyliśmy walkę, otwarty świat i wiele więcej, wraz z potwierdzeniem, że premiera odbędzie się 12 października 2023 roku.

Uff, możemy teraz trochę odetchnąć, ponieważ dostajemy znacznie bardziej wyluzowaną grę w Revenant Hill, zwiastun, do którego właśnie pokazano nam kota z kreskówki zmierzającego na wzgórze, aby spotkać się ze szkieletem. Jeśli to brzmi jak twój typ rzeczy, miej oko na więcej wiadomości, które się pojawią.

Granblue Fantasy: Relink pojawił się następny, dając nam spojrzenie na niektóre z postaci, które spotkamy, potwory, z którymi będziemy walczyć, i świat, który będziemy eksplorować. Gra nadchodzi tej zimy.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Nasz mały odpoczynek nie trwał zbyt długo, ponieważ Street Fighter 6 pokazał swoją historię. Wygląda na to, że twoja niestandardowa postać znajduje się w centrum uwagi w Street Fighter 6, gdy łączy siły i walczy z legendami z serii. Street Fighter 6 zadebiutuje 2 czerwca.

Oto gra niezależna z trippy grafiką, o której mówiłem wcześniej. Ultros wygląda jak metroidvania na kwasie, wraz z interesującym tłem i niesamowitymi wrogami do walki, pojawi się w 2024 roku.

Tower of Fantasy, darmowa gra RPG z otwartym światem, pojawiła się jako następna, dając nam kolejne spojrzenie na grę, która jest dostępna od 2021 roku. Teraz w końcu zostanie przeniesiony na PS4 i PS5 tego lata.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Nasze pierwsze spojrzenie na Dragon's Dogma 2 było następne, pokazując nam wiele przerażających stworzeń i świetną grafikę. Fani oryginalnej gry czekali na tę grę od lat, więc miejmy nadzieję, że to oczekiwanie dobiega końca.

Zbiegając się z niedawno wydanym zwiastunem filmu Five Nights at Freddy's, dostaliśmy nowy zwiastun Five Nights at Freddy's: Help Wanted 2. Nie ma tu wiele do powiedzenia, jeśli jesteś już na animatronicznym wagonie, prawdopodobnie spodoba ci się ten.

Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie kilku gier VR. Niestety, bardzo niewiele z nich przykuło uwagę, poza pierwszym pokazanym, jakim był Resident Evil 4 w VR, który jest obecnie w fazie rozwoju tylko na PS VR2.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Bungie miało w następnej kolejności duże podwójne rozliczenie, pokazując nadchodzącą strzelankę PvP Marathon, która przywraca studio do korzeni, oraz zwiastun pokazu Destiny 2, który dał nam powrót Cayde-6.

Wkrótce potem dostaliśmy kolejną dawkę science-fiction wraz z kinowym zwiastunem Concord, nadchodzącego tytułu od PlayStation Studios i Firewalk. Pojawi się w 2024 roku na PS5 i PC, więc spodziewamy się usłyszeć więcej później.

Następnie, przed ostatecznym zwiastunem rozgrywki pokazanym na tegorocznej prezentacji, otrzymaliśmy zapowiedź Project Q, przenośnego urządzenia do gier i pierwszych w historii słuchawek PlayStation.

Wszystko, co PlayStation pokazało na wczorajszej prezentacji

Wreszcie, po wielu pokazanych rzeczach, w końcu przyjrzeliśmy się bliżej Marvel's Spider-Man 2, z dużą dawką rozgrywki zmieszaną z filmowym zwiastunem Kraven the Hunter. Wygląda na to, że Peter Parker popiera tym razem użycie kostiumu Venoma, co da mu dodatkowe umiejętności bojowe, ponieważ pozwoli symbiontom pracować w tandemie z jego mocami Spideya. Niestety, nie dostaliśmy konkretnej daty premiery gry i nadal trzymamy się luźnej jesieni 2023 roku.

Co sądzisz o PlayStation Showcase?Wczytywanie następnej zawartości