Polski
Gamereactor
artykuły

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

Po wymienieniu najbardziej przereklamowanych seriali telewizyjnych ostatnich 25 lat, skupiliśmy się na najbardziej niedocenianych serialach telewizyjnych.

HQ

Po podzieleniu się naszą listą najbardziej przereklamowanych programów telewizyjnych wszech czasów, zmieniamy bieg i zamiast tego tym razem przyglądamy się tym najbardziej niedocenianym. Oto dziesięć naszych najlepszych propozycji.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

10. Amerykanie

Dramat telewizyjny o rosyjskich szpiegach Elizabeth i Philipsie Jenningsach, którzy wraz z rodziną mieszkają w środku USA, ale meldują się w Moskwie i zabijają wysokich rangą urzędników i pionki w grze, jaką była zimna wojna, powinien być rozsądnie wymieniany jednym tchem jako The Sopranos, The Wire, Deadwood i Breaking Bad, ale zamiast tego mniej lub bardziej zanikł. Uważam to za zupełny błąd, ponieważ ta w swojej majestatycznej całości jest super umiejętnie skomponowanym telewizyjnym arcydziełem.

To jest reklama:
10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

9. Resztki

Pomimo mizernego początku i zbyt wielu małych "mini tajemnic" bez motywu i znaczenia, Damon Lindelof z Lost zdołał odwrócić swoją passę i zakończyć trzeci i ostatni sezon The Leftovers na szczycie. I cóż to był za szczyt. Nieoczekiwany, dramatyczny, niezrozumiały, tajemniczy i porywający to słowa, których użyłbym do opisania tej serii, która pozostaje jedną z najbardziej niedocenianych.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów
To jest reklama:

8. Oz

Brudny, surowy, brutalny, mroczny dramat więzienny HBO z końca lat 90. z pewnością został wielokrotnie przepisany na przestrzeni lat ze względu na genialny scenariusz i znakomitą grę aktorską, ale jest to zależne od tego, jak dobry jest nadal - naprawdę niedoceniany.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

7. Zatrzymaj się i zapal

Serial AMC o rewolucji technologicznej lat 80. to chyba serial, który najbardziej wstydzę się porzucić po skończeniu odcinka pilotażowego. Bo zaczęło się dobrze, ale nie czułem prawdziwej chęci do dalszego oglądania, co prawdopodobnie czuło wiele osób, gdy serial w szczytowym momencie przyciągnął 330 000 widzów, czyli nieco ponad 8% tych, którzy co tydzień włączali telewizor, aby śledzić gang w The Walking Dead. Ale wziąłem się w garść i zacząłem Halt and Catch Fire od nowa kilka miesięcy temu i wstyd jest teraz większy niż kiedykolwiek, ponieważ to jest wspaniałe.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

6. Śmiertelnie znudzony

Komedia noir HBO o nieświadomym prywatnym detektywie Jonathanie Amesie i jego przyjaciołach George'u i Rayu wyróżnia się jako jedna z najbardziej subtelnie zabawnych i wyjątkowych rzeczy, jakimi gatunek komediowy kiedykolwiek został wzbogacony i często opłakuję jej niefortunne anulowanie, podczas gdy proste, leniwe, czyste śmieci (jak na przykład Ted Lasso ) nie tylko nadal istnieją, ale zdobywają złote statuetki i są chwalone na całym świecie.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

5. Czarne lato

Podczas gdy The Walking Dead AMC rozrósł się wykładniczo w krótkim czasie, pomimo bladej jakości produkcji, bezsensownego założenia i w większości kiepskiej gry aktorskiej - challenger Netflixa napisany przez Karla Schaefera i wyprodukowany przez ludzi stojących za Sharknado poniósł klapę. Co sugeruje nieuzasadnioną niesprawiedliwość, ponieważ Black Summer jest kilka, kilka razy lepsze.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

4. Tabu

Pojawił się jak grom z jasnego nieba i niestety zniknął równie szybko. Żadnych nagród, żadnych wyróżnień, żadnego drugiego (lub trzeciego, jeśli o to chodzi) sezonu. "Namiętny projekt" Toma Hardy'ego o przemytniku Jamesie Keziah Delaneyu był wart znacznie więcej miłości, niż otrzymał i jest bardzo niedoceniany.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

3. Utopia

Nikt, z kim kiedykolwiek rozmawiałem o serialach, nie widział "Utopii", co jest wręcz kryminalnie przygnębiające - ponieważ ten brytyjski thriller jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, jakie widziałem w ciągu ostatnich 15 lat i zasłużył na znacznie lepszy los. The Utopia Experiments to mityczny komiks, który przepowiada przyszłość, a ten serial opowiada o komiksowych nerdach, którzy natykają się na jego moc i organizację rządową, która zamierza po cichu zamordować ich wszystkich. To są elementy składowe, które sprawiają, że ten serial jest tym, czym jest - fantastycznym.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

2. Mad Men

"Czego potrzeba, aby zmienić istotę człowieka?" Mądre, klasyczne słowa wymamrotane przez zawieszonego Stevena Seagala w wyjątkowo kiepskim filmie akcji The Patriot, które powinny być użyte do jak najlepszego opisania Mad Men i rozkładu, do którego zostaliśmy zaproszeni, gdy The Sopranos reżyser Matthew Weiner opowiada historię Dona Drapera. Podobnie jak w przypadku The Sopranos, Mad Men opowiada o nieadekwatności samotnego człowieka, a sposób, w jaki błyskotliwość Drapera jest osłabiona przez alkohol i jego niewolnicze uzależnienie, sprawia, że jest to jedno z najbardziej fascynujących studiów postaci w historii telewizji. Wydaje mi się, że Mad Men jest dziś bardzo rzadko omawiane i jest to po prostu tragiczne.

10 najbardziej niedocenianych seriali wszech czasów

NAJBARDZIEJ NIEDOCENIANY PROGRAM TELEWIZYJNY WSZECH CZASÓW:

1. Imperium Promenady

Jasne, to nie jest tak, że wiele osób nazywa drogi dramat gangsterski twórcy The Sopranos Terence'a Wintera "złym", przynajmniej ja o tym nie słyszałem. Ale zbyt wiele osób, z którymi rozmawiałem przez lata, pominęło to lub, co być może ważniejsze, nigdy nie słyszało o Boardwalk Empire i Nucky Thompson, co jest wręcz kryminalnie smutne. Bo to chyba najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiono, jeśli chodzi o dramat telewizyjny. Nie jest toporny ani jednostronny, jak to się czasem opisuje, wręcz przeciwnie. To rtęciowa, wielka, kameralna, zgryźliwa opowieść z genialną grą aktorską i ostrą jak brzytwa reżyserią, nie wspominając o być może najpiękniejszej scenografii w telewizji.Wczytywanie następnej zawartości