Polski
Gamereactor
artykuły
Smite 2

Smite 2 Wywiad: Titan Forge o tym, jak stać się większym, odważniejszym i lepszym

Usiedliśmy z twórcami Action MOBA, aby porozmawiać o nowościach, które pojawią się w Smite 2.

HQ

Udało mi się niedawno uczestniczyć w oficjalnym ogłoszeniu Smite 2 w Smite World Championships w Arlington. Tutaj zauważyłem, że Smite i Smite 2 wydają się bardzo podobne z punktu widzenia rozgrywki. Po obejrzeniu rozgrywki Smite na dużym ekranie podczas wydarzenia e-sportowego i szybkim zapoznaniu się z Smite 2 miałem trudności z dostrzeżeniem większych różnic w rozgrywce. Poza ulepszeniem graficznym, zmiany w Smite 2 są trudniejsze do zauważenia dla kogoś, kto jest mniej zaznajomiony z grą. Między innymi dlatego poprosiłem programistów z Titan Forge Games, Travisa Browna, Alexa Cantatore i Daniela Coopera, aby wyjaśnili, czym Smite 2 będzie się różnić.

HQ

"Oczywiście grafika na silniku Unreal Engine 5 jest prawdopodobnie największą, najbardziej zauważalną rzeczą" - przyznał producent wykonawczy Alex Cantatore. "Jednak poza ulepszeniami graficznymi i ulepszeniami oświetlenia, które są obecne, strona zaplecza jest dla nas o wiele bardziej wydajna technicznie. Możemy zrobić o wiele więcej z animacjami, możemy zrobić o wiele więcej z tworzeniem zdolności. A jeśli chodzi o rozgrywkę, zastanawiamy się nad zmianą sposobu działania niektórych podstawowych statystyk. Tak więc siła, intelekt i wszystkie przedmioty zbudowane na wszystkich bogach są wielkim otwarciem na to, co postacie mogą, a czego nie mogą robić."

Grałem mecz z nordyckim bogiem Ymirem podczas dwugodzinnego Smite 2 podglądu na miejscu i ten bóg jest właściwie charakterystyczny dla zmian nadchodzących w grze, według Cantatore: "Dawno temu w historii Porażenia 1, Ymir była w stanie budować siłę fizyczną i trafiać krytycznie, I to jest coś, co ponownie otwieramy". To powinna być duża zmiana dla Smite weteranów. "Tego rodzaju otwarcie to naprawdę wielka sprawa, podobnie jak fakt, że zamierzamy pozwolić na aktywne przedmioty. W tej chwili w Porażeniu 1 wszystkie przedmioty są czysto pasywne, więc musisz znać warunki aktywacji, aby je aktywować. W Smite 2 jest to w zasadzie sześć dodatkowych linii różnych dostosowań, które możesz wykonać dla swojej postaci. Możesz też pójść standardową ścieżką Porażenia 1 i wybrać te pasywne przedmioty."

To jest reklama:

Dyrektor ds. projektowania Daniel Cooper dodał do listy najważniejszych nowości dodanie nowego przycisku akcji. "Jedną z dużych zmian jest to, że teraz mamy przycisk, który pozwala na interakcję z przedmiotami na mapie. A to otworzyło wiele nowych możliwości rozgrywki. Jednym z przykładów są drzwi z tyłu dołu Ognistego Olbrzyma, które możesz teraz nacisnąć przycisk interakcji, aby je otworzyć, jeśli zapłacisz za to 10% swojego życia. To nowy, interesujący taktyczny sposób na wejście do walki i być może zaskoczenie drużyny, która próbuje zabić Ognistego Olbrzyma."

Jeśli chodzi o nowy silnik, dyrektor generalny i dyrektor kreatywny Travis Brown wyjaśnił, że pozwala on również na kilka ważnych ulepszeń stabilności. "Architektura nie jest najseksowniejszym tematem, ale gra jest o wiele bardziej stabilna na zapleczu", co gracze prawdopodobnie zauważą natychmiast. Kolejne ulepszenie zostanie wprowadzone do matchmakingu: "Nasz obecny matchmaking ma wiele problemów z tym, jak wprowadza graczy do gry" – wyjaśnił Brown. Gracze są automatycznie zakładani, że mają przeciętne umiejętności, co oznacza, że jesteś dobierany do bardziej doświadczonych, przeciętnych graczy, co często prowadzi do tego, że nowi gracze przegrywają większość swoich pierwszych meczów. Nowy matchmaking pozwala graczom zacząć od zera, jednocześnie śledząc, czy ludzie czują się bardziej komfortowo w niektórych rolach. Według Browna, Smite 2 "weźmie pod uwagę rolę, jaką odgrywasz i twoje różne umiejętności w różnych rolach. Więc nie wrzuci cię to do meczu, w którym po prostu nie masz szans wygrać."

Smite 2
Smite 2Smite 2
To jest reklama:

Nie wszystko jednak dotyczy nowego silnika. Do Smite 2 przybywa również ponad 100 nowych bogów. Kiedy zapytałem deweloperów, skąd czerpią inspiracje do nadchodzących bogów, odpowiedzieli, że mają już ogromne zaległości w potencjalnych bogach. "Pracowaliśmy nad Porażeniem 1 od tak dawna, że mamy własną wewnętrzną listę bogów" Cantatore powiedział mi. "Musi być w nim około stu postaci, którymi ludzie wewnętrznie naprawdę się pasjonują". Dodatkowo od czasu do czasu pytają społeczność o inspirację. Zastanawiając się nad dodaniem nowej postaci, twórcy szukają nowości, które mogą wyróżnić ich na tle istniejących bogów. "Co pomaga uzupełnić nasz skład, czego nam obecnie brakuje? Jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na Hekate (greckiego boga-czarownicę) jako pierwszego zupełnie nowego boga w Smite 2 było to, że pomyśleliśmy, że to jest postać, która wyglądałaby naprawdę fajnie w powiewnych szatach" – dodał Cooper. Nowy silnik umożliwia dodawanie nowych bogów w sposób, który wcześniej nie był możliwy, dlatego Titan Forge nie przeniesie wszystkich skórek z Smite do nowej gry.

Kiedy zapytałem o jakieś nowe panteony, które mogłyby zostać dodane w Smite 2, odpowiedzieli, że "rozważają dodanie nowych kultur, ale nie mają teraz nic do ogłoszenia". Cantatore powiedział jednak, że "mamy listę potencjalnych opcji, które mamy". Głównym kryterium dodania nowego panteonu jest możliwość dodania co najmniej dwóch nowych bogów. Wolą nie dodawać kultur, które mają tylko jednego boga. Cantatore dodał: "Cthulhu jest jedynym wspaniałym starym w Smite 1 i niektórzy ludzie ciągle nas namawiają, żebyśmy wrócili i zrobili inne, ale tak naprawdę uważamy, że Cthulhu jest najważniejszy i w końcu dojdziemy do kolejnego."
Jedną z najtrudniejszych rzeczy w programowaniu w tej chwili dla Titan Forge jest optymalizacja i uchwycenie właściwego odczucia w porównaniu z Smite. Twórcy zauważyli, że przebudowa gry w Unreal Engine 5 jest "jak śmierć przez tysiąc cięć na odwrót. Czasami gra nie wydaje się być odpowiednia i nie można jej dokładnie określić, ponieważ jest około 20 naprawdę małych rzeczy i musisz się w nie zagłębić i dowiedzieć się, czym one są". Podzielili się też małą anegdotą o tym, nad czym ostatnio pracowali: "Tuż przed naszym przylotem tutaj, zdaliśmy sobie sprawę, że w Smite 2 inaczej radzimy sobie z obliczaniem szansy na trafienie krytyczne niż w Porażeniu 1. A więc teraz rozmawiamy o tym, w jaki sposób jest lepszy? Czy to dobrze? Czy powinniśmy wrócić do systemu Porażenia 1? Mamy więc wiele drobiazgów do rozważenia."

Balansowanie między pójściem nową trasą a trzymaniem się tego, co jest znane graczom Smite przekłada się również na inne aspekty gry, w tym nową ścieżkę dźwiękową do Smite 2. Cooper podzielił się kilkoma spostrzeżeniami na temat rozwoju nowej muzyki: "Odbyliśmy długą rozmowę na Slacku, podczas której mieliśmy iteracje motywu Smite 2 i staraliśmy się być jak "Chcę poczuć tę nostalgię, kiedy to słyszę, ale usłyszeć coś nowego". Brown zauważył o nowej muzyce, że obecni muzycy "mogą w zasadzie nucić motywy we śnie, Prawy? Chcieliśmy, aby muzyka Smite 2 była taka, że gdy gracz Smite 1 ją usłyszy, będzie znajoma, ale potem przejdzie do czegoś nowego. To jest to, na co zdecydowaliśmy się w tej chwili, jeśli chodzi o muzykę". Trzej deweloperzy żartowali między sobą, że nowa muzyka będzie "bardziej orkiestrowa". Konkretnie, jest to bardziej wiolonczela. Jest po prostu więcej wiolonczeli". Na koniec śmiali się z faktu, że często dają swojemu zespołowi dźwiękowemu w kość z ich opiniami, ponieważ Brown pamiętał, jak powiedział im: "Słyszę 'ting ting ting', ale czy możecie zrobić tam więcej 'whooo'?"

Smite 2Smite 2

We wcześniejszej sesji z deweloperami nazwali Smite 2 "Smite, but better". Moja opinia z wywiadu z deweloperami potwierdza to na kilka sposobów. Ogólnie rzecz biorąc, jasne jest, że Titan Forge stara się jak najlepiej uchwycić sukces Smite i odświeżyć go kilkoma ważnymi ulepszeniami dla Smite 2, w tym ulepszeniami stabilności, nowymi bogami korzystającymi z nowego silnika i zaktualizowaną, ale znajomą ścieżką dźwiękową. Wczesna alfa gry będzie dostępna wiosną tego roku w ramach wczesnego dostępu.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości