Polski
Gamereactor
artykuły
Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. Wonder - Poradnik zdobywania wszystkich medali

SMBW nagradza Twoje postępy w grze złotymi medalami. Oto, co musisz zrobić, aby otrzymać wszystkie sześć.

HQ

Podczas gdy nasz kompletny przewodnik po światach, poziomach i tajnych wyjściach mówi ci, jak zdobyć wszystkie Wonder Seeds w grze, do tej pory zdajesz sobie sprawę, że to nie wystarczy, aby ukończyć Super Mario Bros. Wonder w 100%. Aby to zrobić, musisz zdobyć sześć medali, które udowodnią twoją wartość jako największego hydraulika Flower Kingdom, a te medale z kolei zależą od zebrania wielu innych rzeczy.

Jeśli na ekranie tytułowym SMBW jest paskudna luka, czytaj dalej, aby zobaczyć, co jeszcze musisz zebrać, aby zdobyć wszystkie medale w grze (chociaż twoja kolejność może być inna)...

Super Mario Bros. Wonder

Medal 1: Za zebranie wszystkich Królewskich Nasion

Zasadniczo, jest to wtedy, gdy pokonasz Bowser Flower Castle w jego skalnej kryjówce w Petal Archipelago. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz najpierw użyć sześciu Royal Seeds, aby wyeliminować każdy z Piranha Clouds chroniących złoczyńcę, a każdy z nich można uzyskać poprzez ukończenie sześciu światów otaczających Archipelag.

To jest reklama:

Innymi słowy, kiedy oglądasz (i odtwarzasz) napisy końcowe po tańczeniu do heavy metalowego rytmu "Final Battle! Bowser in Concert", zdobędziesz swój pierwszy medal.

Super Mario Bros. Wonder

Medal 2: Za zdobycie wszystkich 10 Kwiatowych Monet

Być może już widzieliście, że w Super Mario Bros. Wonder, podobnie jak w serii New! Super Mario Bros., każdy poziom kryje w sobie trzy specjalne monety, w tym przypadku trzy duże fioletowe monety z numerem 10. Nazywają się Flower Coins, jest kilka dość trudnych, a kiedy zdobędziesz je wszystkie, dostaniesz kolejny medal.

To jest reklama:

Uwaga: ta nagroda jest ograniczona głównie do wszystkich Flower Coins z siedmiu światów powierzchni; nie musisz zdobywać wszystkich Flower Coins z Special World, ponieważ nie możesz ich jeszcze zdobyć.

Super Mario Bros. Wonder

Medal 3: Za zdobycie masztu flagowego na wszystkich poziomach

Podobnie jak w innych grach Mario, skok na szczyt słupa na końcu każdego poziomu jest nagradzany. Jeśli zrobisz to na każdym poziomie lądu w Flower Kingdom, otrzymasz kolejny złoty medal.

Ponownie, nie musisz oznaczać każdego poziomu w Special World, ponieważ jest to w zasadzie niemożliwe ze względu na kolejność odblokowania gry.

Super Mario Bros. Wonder

Medal 4: Za odnalezienie wszystkich cudownych nasion

Będziesz musiał zobaczyć zielony znacznik wyboru ✓ na wszystkich poziomach i światach, jak wyjaśniono w przewodniku po zdobyciu wszystkich nasion.

Jednak, podobnie jak w przypadku flag, gra trochę cię oszukuje, ponieważ zawsze będziesz miał jedno ziarno, aby ukończyć w sumie 225, ostatnie w Special World.

Super Mario Bros. Wonder

Medal 5: Za zdobycie wszystkich Standees

Standees to plansze do wyświetlania wyrażeń w lokalnym trybie wieloosobowym i online dla innych graczy. Na każdą postać przypada 12. W związku z tym tworzą w sumie 144 Standees.

Jak więc zdobyć wszystkie Standees? Podczas swojej podróży zobaczysz, że każdy sklep z popeliną sprzedaje losowe Standees (Surprise Standees za 10 Flower Coins) i często możesz uzyskać powtórzenia. Możesz wydać w ten sposób kilka monet popeliny, aby je zebrać, ale zalecamy zainwestowanie w Wonder Seeds i Item Badges w tych sklepach, ponieważ pod koniec gry, w Special World, znajdziesz Standees Shop, co przy cenie 30 monet popelinowych za jednostkę gwarantuje ci niespodziankę w postaci panelu, dosłownie "takiego, którego jeszcze nie masz". To tak, jakbyś uzupełniał kolekcję naklejek, prosząc wydawcę o te, których Ci brakuje.

W ten sposób możesz dokończyć swoją kolekcję i zdobyć medal. A jeśli nie masz ich wszystkich, są to postacie, ich pozy i transformacje (i nie tylko zmiany kolorów w Ropuchach i Yoshi, ale także gest i rysunek)!

Postacie: Mario, Luigi, Peach, Daisy, żółta ropucha, niebieska ropucha, ropucha, zielona Yoshi, czerwona Yoshi, żółta Yoshi, jasnoniebieska Yoshi, Caco Gazapo.

Postawy: Skakanie, pływanie, pokonany, pokonany, bieganie, skakanie, goomba, kucanie, pozowanie, na chmurze, skok bomby, balon, demolka.

Jest 12

Super Mario Bros. Wonder
postaci, a każda z nich ma 12 paneli z różnymi pozami lub cudownymi efektami.

Medal 6: Za zdobycie wszystkich odznak

Teraz, tak, nie ma sensu patrzeć na światy poniżej: jeśli chcesz mieć wszystkie 24 odznaki w grze (odznaki wyzwania, te, które otrzymujesz od Popeliny lub te, które kupujesz w ich sklepach), w tym ostatnią brakującą Pro Badge, musisz najpierw zdobyć wszystkie maszty, 10 Flower Coins i Wonder Seeds z obu siedmiu ziemskich światów i Special World, a to oznacza pokonanie największego koszmaru: ukończenie Final-Final Test Badge Marathon, najtrudniejszego poziomu w grze.

Aby odblokować Ultra-Final Marathon: Badges on Trial, musisz najpierw zdobyć wszystkie pozostałe Wonder Seeds w grze, więc upewnij się, że masz znacznik wyboru ✓ na wszystkich poziomach i światach (i dlatego zdobyłeś nasz medal 4).

Jak więc pokonać Final-Final Test? Ha, mój przyjacielu. Możesz modlić się o cud, ciężko trenować... Prawdopodobnie zajmie Ci to kilka godzin lub dni, ale jeśli chcesz, aby tak nie było, tak nieustępliwe, zalecamy spróbować trochę z Yoshi. Bo jest niezwyciężony i może znieść lanie? Cóż, Nabbit też, ale Yoshi ma kilka dodatkowych zalet. Nawiasem mówiąc, bycie niezwyciężonym nie przyniesie ci wiele dobrego, jeśli gdy nadejdą ogniste "chorizo", cios strąci cię w pustkę. Dobrą rzeczą w Yoshi jest to, że może również machać skrzydłami (chociaż robi to tylko raz w tej grze), a nawet używać języka do sięgania po monety. Jakby tego było mało, w końcowej części poziomu, kiedy idziesz z Expert Invisibility Badge, kiedy Yoshi trzepocze, możesz zobaczyć jego kropelki wysiłku, dając ci dodatkową wskazówkę wizualną. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to zrobiliśmy, odtwórz ten film:

HQ

Po ukończeniu Final-Final Test, pod warunkiem, że zrobiłeś to ze wszystkimi trzema 10 Flower Coins i dotykając masztu flagowego (brzmi głupio, ale to ostatnie też jest trudne), tajna ścieżka otworzy się do stoiska "Wonder!", gdzie Talking Flowers czekają, aby podziękować ci za doświadczenie i dać ci finał Pro Badge: A Cappella. Nie powiemy Ci, co robi, jeśli go wyposażysz, aby go nie zepsuć...

Super Mario Bros. Wonder

Powiązane teksty

0
Super Mario Bros. WonderScore

Super Mario Bros. Wonder

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Mario i jego przyjaciele powracają w świeżej i ekscytującej platformówce 2D, która zabiera załogę do bujnego, tętniącego życiem i fantastycznego Królestwa Kwiatów.Wczytywanie następnej zawartości