Polski
Gamereactor
wiadomości
Phantom Blade: Zero

Zagramy jako John Wick w mrocznym fantasy w Phantom Blade: Zero

Reżyser gry przekazał nam w naszym wywiadzie kilka ciekawych informacji na temat fabuły.

HQ

Na Summer Game Fest usiedliśmy i zagraliśmy w Phantom Blade: Zero, a potem przeprowadziliśmy wywiad z reżyserem gry, Soulframe Liangiem. Liang zdradził nam wiele szczegółów na temat gry, w tym inspiracje Kung Fu do walki Phantom Blade: Zero .

Coś, na co również wylał fasolę, to fabuła gry. Liang robił wszystko, co w jego mocy, aby trzymać karty blisko piersi, ale nie mógł powstrzymać się od wyjaśnienia kilku kluczowych szczegółów dotyczących historii i bohatera.

"Nasz bohater jest bohaterem tragicznym, który z jakiegoś powodu ma bardzo ograniczone dni w życiu" – wyjaśnił Liang. "To 66 dni ma jakiś związek z mechaniką gry, ale nie powiedziałbym, że tu i teraz, zostawię to w tajemnicy. Historia będzie bardzo dramatyczna, ponieważ każdy pojedynczy wybór, każde spotkanie... Miłość, zemsta i wszystko inne stanie się tak dramatyczne i tak naglące, ponieważ nie zostało wam już tyle czasu. Masz swoje sprawy do załatwienia, coś ci zostało, czegoś nie skończyłeś. Czujesz się bardzo pilny, spieszysz się, aby zrobić coś przed śmiercią".

Mówiąc nieco więcej o tym, jak protagonista wypada w grze, Liang powiedział: "Główny bohater jest mrocznym bohaterem. Ma w sobie coś mrocznego i był najlepszym zabójcą w organizacji, ale teraz zbuntował się przeciwko organizacji. Był ścigany przez swoich starych kolegów, więc jest trochę jak John Wick czy coś w tym stylu, ale jest ścigany przez starych kolegów, a także starych wrogów. Wszystkie strony chcą go zabić, więc on po prostu próbuje przetrwać i załatwić swoje interesy, zanim umrze.

Brzmi to jak film akcji naszych marzeń przeniesiony do gry wideo z efektowną walką na miecze. Poniżej znajdziecie nasz pełny wywiad, w którym zobaczymy Phantom Blade: Zero, nad którym trwają prace na PC i PS5.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości