Polski
Gamereactor
wiadomości
Tetris

Zakradamy się na tajną imprezę, aby uczcić 40-lecie Tetris z jego twórcami

Teraz w końcu znamy prawdziwą historię o tym, jak Henk Rogers sprawił, że gra Aleksieja Pajitnowa stała się największym fenomenem wszech czasów.

Czasami człowiek musi przekroczyć dozwolone granice, aby dostać to, czego chce. Henk Rogers, człowiek, który "odkrył" Tetris i przekształcił go w globalny fenomen i jedną z najbardziej wpływowych (i dochodowych) gier w historii, musiał udać się do Związku Radzieckiego, aby negocjować kontraktTetris z Rosjanami. Odyseja, która (z hollywoodzką adaptacją i dramatycznym akcentem) została przeniesiona na duży ekran przez Tarona Egertona i Nikitę Jefremowa, który zagrał twórcę gry, Aleksieja Pajitnowa.

Być może już wiesz, ale Tetris obchodzi 40 lat od pierwszego wydania. Naśladując wyczyn Rogersa, nasz specjalny korespondent w Los Angeles, David Caballero z Gamereactor Spain, zakradł się na tajne przyjęcie, aby uczcić rocznicę z twórcą gry i firmą, która utrzymuje i zachowuje Tetris jako markę i dziedzictwo kulturowe.

Na ekskluzywnym wydarzeniu David wziął udział w przemówieniu wznoszonym przez samego Henka Rogersa do uczestników wydarzenia, podczas którego opowiada o swoich przygodach w komunistycznej Rosji w 1989 roku i przyjaźni z Aleksiejem Patijnowem.

HQ

"Pojechałem do Związku Radzieckiego w 1989 roku na wizie turystycznej i poszedłem do ministerstwa, do którego nie powinienem był iść. A ja naprawdę myślałem, że jestem otoczony przez agentów KGB".

"Nie wiedziałem, czy zostanę aresztowany. Wyobraźcie sobie, że jedziecie dziś do Korei Północnej, wchodzicie do ministerstwa i próbujecie z kimś porozmawiać. To nie jest dobry pomysł. To nie jest dobry pomysł".

"Ludzie pytają mnie, wiesz, byłeś bardzo odważny. Patrząc na to z innej strony, byłem taki głupi. Wiecie, można na to patrzeć na dwa różne sposoby. Byłem trochę naiwny, a Aleksiej lubi to tak ujmować.

Oprócz spotkania z Rogersem, David miał również okazję spędzić kilka minut z dala od imprezy z Mayą Rogers, córką Henka i obecnym dyrektorem generalnym firmy, która opowiedziała o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Tetris, ich wspólnych projektach z Czerwonym Krzyżem, Minecraftem i ich wysiłkach, aby nadal czynić Tetris fenomenem, który przekracza granice, i całe pokolenia graczy.

HQ

David musiał szybko opuścić to tajne wydarzenie w Los Angeles, ale nie mógł odejść bez uścisku dłoni z samym twórcą Tetris, Aleksiejem Pachinowem, który również był na tyle uprzejmy, że wysłał pozdrowienia do wszystkich czytelników Gamereactora.

HQ

Los Angeles to zdecydowanie miasto marzeń. A Summer Game Fest dopiero się rozpoczął.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości