Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Apex Legends

Apex Legends Legacy - zapowiedź

Nowa Legenda, crossover z Titanfallem i zupełnie nowy tryb gry.

HQ

Kolejny sezon Apex Legends, Legacy, nadejdzie już wkrótce, dokładnie 4 maja. I chociaż fani tego battle royale będą podekscytowani wiadomością o nowej Legendzie, Walkirii, aktualizacji Olimpu i o tym, jak świat Titanfalla został spleciony z Apexem, piszę to przede wszystkim, by powiedzieć, że najważniejszą nowością Legacy jest nowy tryb gry, który oferuje wrażenia zupełnie niepodobne do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej.

HQ

Areny to mecz eliminacyjny 3 na 3, który działa bardziej jak Rogue Company. Zaczynamy od standardowego wyboru swojej Legendy, a następnie przechodzimy do fazy zakupu, w której używamy ograniczonej ilości waluty, aby wyposażyć się w broń, amunicję, leczenie lub ładunki umiejętności. Potem wyruszamy na specjalnie zaprojektowane mniejsze mapy.

Idea jest prosta: eliminujemy przeciwników, aby wygrać rundę. Zwycięstwo odniesiemy, jeśli powtórzymy to trzy razy. Areny z założenia mają szybsze tempo i wydaje się, że są trochę łatwiejsze w porównaniu z podstawką.

To jest reklama:
Apex Legends

Areny świetnie działają jako tutorial grania różnymi postaciami bez konieczności wcześniejszego zagłębiania się w Apex Legends. W chwili premiery dostępne będą trzy mapy: Party Crasher, Phaserunner i Artillery. W miarę postępu sezonu pojawią się jednak kolejne.

Apex LegendsApex Legends

Osobiście uważam, że BR to gatunek o wysokim progu wejścia. Nadążanie za grami i oddaną im społecznością bywa niesamowicie trudne i właśnie dlatego Areny są tak wspaniałe. Bez konieczności posiadania eksperckiej wiedzy o mapach i mecie, wystarczy wskoczyć do gry i przejść kilka szybkich rund. Tryb jest świeży, ekscytujący i wyjątkowy. To świetny moment na powrót lub wejście do gry.

To jest reklama:

Ale co z innymi treściami, które pojawią się w tym sezonie? Cóż, niestety szumnie zapowiadany crossover z Titanfallem jest prawie wyłącznie związany z Walkirią, najnowszą Legendą. Nie zrozumcie mnie źle, to otwiera drzwi do przyszłych rozdziałów, ale jeśli spodziewaliście się czegoś więcej, będziecie rozczarowani.

Jeśli chodzi o Walkirię, wydaje się być całkiem dobrze wyważoną i interesującą postacią. To córka Vipera, antagonisty z Titanfalla, ale sama nie jest pilotką mecha. Zamiast tego używa niestandardowego plecaka odrzutowego wykonanego z części Tytana, który pozwala jej naprawdę nadużywać pionowości w celach uników i zwiadu, co jest szczególnie przydatne, ponieważ należy do klasy zwiadowcy.

Apex Legends

Zestaw Walkirii pozwal jej używać VTOL Jets do latania na ograniczonym dystansie, dopóki nie skończy się paliwo. Korzysta z podobnego systemu zasilania co Fara z Overwatch, co oznacza, że przez określony czas pozostajemy uziemieni, aby uzupełnić paliwo. Jeśli chodzi o bardziej ofensywną stronę, postać może użyć Roju Pocisków do wstrzelenia 12 rakiet w określone miejsce (co, jak na ironię, przypomina miniaturową wersję umiejętności Fary, gdy o tym teraz myślę). Wreszcie, jej superumiejętność, Skyward Dive, pozwala Walkirii i jej towarzyszom wystrzelić się w niebo i przelecieć do innej części mapy - co jest bardzo przydatne podczas zmiany pozycji w BR lub gdy próbujemy uciec przed zagrożeniem ze strony wielu drużyn. Jak wspomniałem, Walkirią gra się świetnie, ale jej moc nie jest przy tym przytłaczająca.

Legacy wprowadza również kilka zmian do Olimpu (trzeciej mapy, która trafiła do Apex Legends). Winorośle pokryły fragmenty mapy, dodano także nową lokację z rozbitym statkiem. Szczerze mówiąc, w porównaniu z innymi dodatkami, ta zawartość nie jest specjalnie interesująca. Poza tym mamy nową broń, Bocek Bow, pierwszy łuk tego rodzaju. Ponieważ jest to najcichsza (niezupełnie cicha) broń w grze, może być trudna do pokonania, zwłaszcza że strzały lecą szybko i mają duży zasięg i jeszcze większe obrażenia. Przy odpowiednim wyważeniu będzie to niezły dodatek do puli broni.

Apex Legends

W ogólnym rozrachunku Apex Legends Legacy to jedna z najbardziej ekscytujących aktualizacji, jakie kiedykolwiek pojawiły się w grze battle royale. Zapowiedziane zmiany i dodatki są wystarczającym powodem, by zainteresować się tym tytułem, zwłaszcza że reżyser gry Chad Grenier zapowiedział, że to nie koniec niespodzianek. Biorąc pod uwagę innowacje i plany na przyszłość, Legacy ma być pierwszym krokiem w kierunku nowej ery Apex Legends.

Apex LegendsApex Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości