Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden Impresje: God of War z nadprzyrodzonym akcentem

Mieliśmy do czynienia z tytułem akcji Don't Nod, a wszystko to podczas naszego pobytu w Kolonii na targach Gamescom 2023.

HQ

Nie będę kłamał, tak naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać po Banishers: Ghosts of New Eden, zanim usiadłem przed jedną z potężnych konfiguracji PC na stoisku Focus Entertainment za zamkniętymi drzwiami na Gamescomie. Słyszałem o grze i widziałem fragmenty rozgrywki, ale dopiero po około pięciu minutach gry zdałem sobie sprawę, że powinna to być jedna z moich najbardziej oczekiwanych gier na resztę 2023 roku. Mówię to, ponieważ jeśli lubisz gry przygodowe akcji, uwielbiasz ostatnie tytuły God of War i tęsknisz za tytułem, który pozwala walczyć z duchami za pomocą muszkietu (tak jak ja), Banishers ma to wszystko i więcej.

HQ

Banishers: Ghosts of New Eden stawia graczy w roli dwubohaterskiej kombinacji Red mac Raith i Antea Duarte, gdy wyruszają w dzicz 17-wiecznej Ameryki Północnej, aby pomóc oczyścić krainę z widm i ghuli, aby kolonizatorzy mogli żyć w pokoju. Gra z perspektywy trzeciej osoby i prowadzi cię przez historię w różnych miejscach, a w ciągu kilku minut gry poczujesz wpływ, jaki God of War wywarł na ten tytuł, ponieważ płynie w ten sam sposób, a nawet ma sekcje łamigłówek i możliwości eksploracji, które przypominają to, co Santa Monica Studio stał się niezwykle popularny.

Ale tylko dlatego, że ma tę wyraźną inspirację z God of War, nie oznacza to, że Banishers jest bezdusznym klonem. Wręcz przeciwnie. Tutaj nie grasz tylko jedną postacią, z drugą osobą, którą możesz czasami dowodzić. Nie, możesz płynnie przełączać się między Redem i Anteą, którzy po przedwczesnej śmierci Antei są teraz związani ze sobą. Oznacza to, że możesz przerzucać się przez potężny arsenał broni Reda, czy to broń białą, czy nawet muszkiet dystansowy, a wszystko po to, by wysadzić i wyciąć potwory zamieszkujące lasy Ameryki Północnej. Następnie, gdy natkniesz się na wroga, który rezonuje z energią widmową, Antea może zostać wezwana do działania, aby uderzyć i osłabić zagrożenia, aby Red mógł je w końcu rozproszyć. Jest to bardzo dobrze zarządzany system, który sprawia, że walka jest wciągająca, a różnorodność typów wrogów i kolekcja broni, które możesz wybrać, również pomaga to podnieść.

To jest reklama:
Banishers: Ghosts of New Eden
Banishers: Ghosts of New EdenBanishers: Ghosts of New Eden

Eksploracja wydaje się być tego samego rodzaju umową co God of War. Podążasz głównie za podstawową narracją, ale są chwile, aby podjąć dodatkowe działania i zejść z utartej ścieżki, aby prześlizgnąć się między skalistymi szczelinami, aby odkryć skrzynie wypełnione łupami i tak dalej. Jak powiedziałem wcześniej, Banishers nie chce na nowo wynaleźć formuły, którą God of War naprawdę przybił, po prostu chce zapewnić jej własny, unikalny spin. A to można znaleźć w okazjonalnej sekcji łamigłówek rozsianych po całej grze. Nie będziesz musiał drastycznie manipulować otoczeniem, ale będziesz musiał użyć mocy Antei, aby stworzyć sposoby na postęp w dziczy i dotarcie do nowych obszarów.

Do tego dochodzi charakterystyczny Don't Nod urok głębokich dialogów. W trakcie opowieści spotkasz grupę NPC, z którymi możesz porozmawiać, aby dowiedzieć się więcej o New Eden i ludziach tam mieszkających. System dialogowy jest zaprojektowany w taki sposób, że możesz uzyskać bezpośrednią odpowiedź od osoby lub rozmawiać z nią znacznie dłużej, jeśli lubisz ten poziom rozwoju postaci i budowania świata. Każda decyzja ma również wagę i musisz dokonywać wyborów, które są znaczące i wpływają na historię i ludzi, których spotykasz. W tym duchu Banishers sprawia wrażenie gry Don't Nod na wskroś, nawet jeśli rozgrywka w innym miejscu opowiada inną historię.

To jest reklama:
HQ

Oczywiste jest, że Don't Nod ma bardzo określoną wizję tej gry, ponieważ wszystko, czego doświadczyłem Banishers, wydawało się naprawdę dobrze przemyślane i szczegółowe. Od nadprzyrodzonych tajemnic po złożonych NPC, aż po wymagające spotkania z bossami, które mają na celu dodanie światu jasności i głębi, jest to gra, która ma wiele powodów do ekscytacji. Nie jest przełomowy w swojej konstrukcji i cuchnie znajomością w sensie rozgrywki, ale ustawienie, fabuła i płynność walki sprawiają, że Banishers: Ghosts of New Eden jest jednym z moich najbardziej oczekiwanych tytułów, które mają zostać wydane w 2023 roku.

Powiązane teksty

0
Banishers: Ghosts of New Eden Score

Banishers: Ghosts of New Eden

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Najnowsze dzieło Don't Nod pokazuje, że francuska firma po raz kolejny pręży swoje umiejętności narracyjne w przygodzie, która wydaje się bardzo podobna do God of War.Wczytywanie następnej zawartości