Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
F1 22

Codemasters podwaja kulturę wyścigową dzięki F1 22

Pomiędzy rozszerzonym trybem kariery a F1 Life, ta iteracja serii wyścigowej ma stać się czymś więcej niż tylko symulacją.

HQ

Życie jest naprawdę pełne dla fanów Formuły 1 o tej porze roku. Jesteśmy na tym etapie sezonu, w którym Grand Prix - głównie z siedzibą w Europie - przychodzi gęsto i szybko, prawie co tydzień, a do tego dochodzi sezon gier wideo F1. W tym roku oznacza to F1 Manager 2022 pod koniec sierpnia, ale także wcześniej F1 22, który faktycznie pojawi się pierwszego dnia lipca (nieco wcześniej niż w przypadku posiadaczy Edycji Mistrzowskiej). Wraz z kolejną iteracją serii na horyzoncie, miałem okazję zanurzyć się w grze w ciągu ostatnich kilku dni, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Codemasters rozszerza i ulepsza aspekt kariery w tytule.

HQ

Od samego początku wyraźnie widać podobieństwa do trybu kariery F1 2021. Nadal musisz albo podpisać kontrakt z drużyną, albo zarządzać własnym, a następnie rywalizować w kalendarzu wyścigów obejmującym jedną z trzech długości. Tutaj nadal istnieją typowe pułapki trybu kariery, ponieważ musisz wykorzystać zdobyte punkty zasobów, aby nadal rozwijać i ulepszać swój samochód, jednocześnie zapewniając wyniki wyścigów podobne do tego, czego oczekuje od ciebie twój kontrakt i zespół. Weekendy wyścigowe są podzielone na zwykłe sesje treningowe, kwalifikacje, a następnie rzeczywisty wyścig - i mogą to być różne długości w zależności od rodzaju kariery, którą zamierzasz symulować. Moim zdaniem wyścigi średniej długości są nadal najlepsze, ponieważ kto naprawdę ma czas, aby usiąść do pełnego 90-minutowego wyścigu w dzisiejszych czasach.

Chociaż można spojrzeć na podobieństwa jako na trochę potknięcia w toku, w moich oczach ten system działa, aby dostosować i podkreślić główną istotę gry: same wyścigi. Dlatego fakt, że nie spędzasz zbyt wiele czasu w menu, bawiąc się opcjami prowadzenia i zarządzania zespołem, jest nadal akceptowalny. Ale to nie znaczy, że nie było tu pewnych ulepszeń i dodatków, ponieważ było ich całkiem sporo.

To jest reklama:

Mianowicie, wiąże się to z innymi obowiązkami kierowcy. Musisz dokonywać wyborów dotyczących tego, jak jesteś postrzegany publicznie, czy to odpowiadając ponownie na pytania wywiadu, czy współpracując z zespołem marketingowym, aby włożyć wysiłek w kampanię w mediach społecznościowych, a raczej inicjatywę charytatywną. Twoje decyzje i wybory wpływają na Uznanie Kierowcy, które samo w sobie wpływa na to, ile pieniędzy możesz otrzymać, gdy negocjacje kontraktowe pojawią się pod koniec sezonu. Dodaj do tego nowe Pirelli Hot Laps, które jest nową funkcją rozgrywki, w której zabierasz supersamochody na tor w weekend wyścigowy, aby trochę popisać się łodzią w postaci unikalnych wyzwań (na przykład zdobywając wysoką prędkość nad pułapką prędkości lub w zawodach driftingowych). Dodatkowo, są wyścigi sprinterskie, które należy wziąć pod uwagę, co oznacza, że jako kierowca musisz zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i zdobyć więcej punktów w ciągu sezonu. Jak widać, otrzymujesz tryb kariery, który jest bardziej wciągający i wciągający, jeśli nie jest to dokładnie masowe ponowne wynalezienie formuły.

F1 22

Ale znowu, systemy, które składają się na tryb kariery, nie są powodem, dla którego gramy w gry F1. Chodzi o rzeczywistą jazdę i to, jak dobrze samochody są symulowane w grze. Dla F1 22 jest to po prostu ulepszenie już gwiezdnych systemów, które były oferowane w F1 2021, co oznacza, że otrzymujesz wymagający pojazd, który kiedy nauczysz się pchać go do granic możliwości - na odpowiednim ustawieniu wspomagania i trudności - będzie niesamowicie satysfakcjonujący i ekscytujący w prowadzeniu. Ponieważ jest to nowa era samochodów, które radzą sobie inaczej na torze, zajmie to trochę czasu, aby poczuć się z nimi komfortowo, ponieważ pozwalają na ciaśniejsze, bliższe wyścigi, ale kosztem bycia nieco bardziej wymagającym w tkaniu i kontrolowaniu zakrętów, szczególnie wyjść z zakrętów. Ale to tylko krzywa uczenia się pod koniec dnia.

F1 22F1 22
To jest reklama:

To, co Codemasters zrobiło, aby rozszerzyć aspekt trybu kariery w grze, to dodanie w F1 Life, który jest w zasadzie sposobem na nadanie kierowcy odrobiny osobowości i egzystencji poza dniami wyścigowymi. To, co zapewnia, to ładny dom, który można wyposażyć w meble, zebrane trofea, a nawet supersamochody, a jeśli już, to wydaje się trochę bezcelowe, nawet jeśli jest nieszkodliwe pod koniec dnia. Przypomina mi to, co Polyphony Digital robi z Gran Turismo 7, ponieważ wyraźnie widać, że Codemasters stara się dodać do gry odrobinę stylu życia i kultury wyścigowej, aby nie wydawało się to tylko trudnym, prawie jednowymiarowym doświadczeniem symulacyjnym. Być może dla bardziej zwykłych fanów Formuły 1 jest to godny podziwu dodatek, ale dla kogoś takiego jak ja, który kocha tę serię za rzeczywistą rozgrywkę wyścigową, tak naprawdę nie robi zbyt wiele, aby mnie ekscytować.

Ale ostatecznie kluczową rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że dodatek F1 Life jest nieszkodliwy, a jeśli cokolwiek prawdopodobnie będzie sposobem, w jaki niewątpliwie wkrada się wpływ EA na monetyzację. Dla oddanych fanów F1 i wyścigów, którzy po prostu chcą wyjechać na tor, wiedzcie, że wydajność tej gry, grafika, rozgrywka i ulepszone modele fizyki są bardzo imponujące z tego, czego doświadczyłem, i naprawdę wygląda na to, że Codemasters jest kolejnym zwycięzcą z F1 22.

Powiązane teksty

0
F1 22Score

F1 22

RECENZJA. Przez Daniel Andersen

Nowy sezon Formuły 1 jest już w toku, a teraz dostajemy również coroczną edycję oficjalnej gry wideo, F1 22.Wczytywanie następnej zawartości