Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Diablo IV

Diablo IV: 4 powody, dla których jest bardzo obiecujący na konsoli

Graliśmy w tę długo oczekiwaną grę na PlayStation 5 i nie możemy się doczekać kolejnych.

HQ

Diablo II to gra, która dała mi odruch ożywiania się, gdy tylko informacje prasowe lub zwiastuny wspominają o systemie łupów i / lub rzadkości sprzętu. Nie tylko dlatego, że ukochany klasyk Blizzarda zaimplementował ten aspekt w świetny sposób, ale także dlatego, że mam tak niesamowite wspomnienia związane ze wszystkim, co otacza te rzeczy. Niezły wyczyn, biorąc pod uwagę, że prawie nie grałem / grałem w gry na PC. Dlatego Diablo III był łatwym zakupem pierwszego dnia, gdy pojawił się na PlayStation 3 w 2013 roku. Sprawił, że i tak już świetny system łupów stał się jeszcze bardziej wciągający, przeniósł walkę na inny poziom, dodając mechanikę uników i ożywił fascynujący wszechświat z bardzo szczegółowymi hordami fajnych wrogów wędrujących po ponurych katakumbach, ognistych otchłani piekła i kolorowych lasach. Wszystko to jest nadal do pewnego stopnia prawdziwe, ponieważ Blizzard przez lata aktualizował i dodawał więcej zawartości, ale nietrudno zauważyć, że gra ma dekadę. Na szczęście Blizzard był na tyle uprzejmy, że pozwolił mi zagrać we wczesną wersję Diablo IV na PlayStation 5 w ciągu ostatnich kilku dni i dostarcza więcej tego, co kocham w poprzednikach - jednocześnie wprowadzając kilka interesujących i potrzebnych ulepszeń i zmian. Pozwolę sobie podkreślić cztery rzeczy, które jeszcze bardziej utrudniły oczekiwanie na premierę.

HQ

Skok graficzny
Jest to oczywiście oczekiwane, gdy ostatnia gra ma dziesięć lat, ale nadal miło jest zobaczyć, o ile lepiej wygląda Diablo IV niż Diablo III. Każda rzecz jest o wiele bardziej szczegółowa, dzięki czemu świat wydaje się o wiele bardziej wiarygodny i wciągający. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak deszcz uderza w różne szczeliny i nierówne powierzchnie, które widzisz podczas przemierzania przełęczy, zbroję lub płaszcz reagujący na każdy twój ruch, zaklęcia ognia oświetlające wszystko wokół nich lub płynne ruchy wierzchowca. Blizzard wciąż wie, jak tworzyć piękne gry, które z pewnością doprowadzą do zdumiewającej cosplayu i fan-artów.

Diablo IVDiablo IVDiablo IVDiablo IV
To jest reklama:

Otwarty świat aż prosi się o eksplorację
Mimo to wiele gier wygląda świetnie w dzisiejszych czasach. Pewnie dlatego twórcy dodali kolejną diabelską wisienkę na torcie, czerpiąc inspirację z tzw. gier z otwartym światem. Nie powinieneś jednak oczekiwać czegoś takiego jak Grand Theft Auto V lub The Legend of Zelda: Breath of the Wild. To bardziej jak wycięcie poniżej God of War i Gears 5, gdzie można znaleźć ukryte obszary, skarby i tym podobne, eksplorując zakamarki środowisk, które są znacznie większe niż jego poprzednik, a jednocześnie są tak gęste od rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Fakt, że można je płynnie przemierzać bez ekranów ładowania, sprawia, że o wiele bardziej kuszące jest zobaczenie, co czeka na tych "bocznych ścieżkach"... Nawet jeśli możesz natknąć się na największych i najbardziej niebezpiecznych wrogów w historii serii.

Diablo IVDiablo IVDiablo IVDiablo IV

Czy dołączysz do grupy?
Ponieważ natknąłem się na wędrowców, którzy prawdopodobnie znają mnie z ćwiczeń na tej samej siłowni. Dodatkowa moc dzisiejszych konsol i komputerów PC nie służy tylko do rzucania w nas jeszcze większą liczbą wrogów naraz. Nie. To byłoby zbyt łatwe, więc tym paskudnym hordom szkieletów, demonów, robaków i / lub czegokolwiek innego czasami towarzyszy coś, co mogłoby zjeść niektórych głównych bossów z innych gier na śniadanie. Chociaż mam obawy, że Diablo IV wymaga stałego połączenia z siecią, nie narzekam na to, gdy natknę się na jeden z tych scenariuszy, ponieważ oznacza to również, że inni gracze biegają po tym samym świecie co ty. Cóż to za niesamowite uczucie widzieć kolejnego podróżnika lub dwóch dołączających do walki, gdy jesteś na skraju śmierci. Takie rzeczy były początkiem przyjaźni na całe życie dla wielu przez lata, podczas gdy ja zadowoliłem się podziękowaniem im i połączeniem sił przez kilka godzin po pokonaniu tych wyzwań. Tym razem jest to o wiele łatwiejsze, więc nawet ja mam ochotę na więcej przygód z innymi. Nie żebym musiał.

Diablo IVDiablo IVDiablo IVDiablo IV
To jest reklama:

Albo być samotnym wilkiem?
To zdecydowanie dobra rzecz, ponieważ jestem jednym z dziwaków, którzy grają Destiny 2, The Division 2 i tym podobne. Diablo IV sprawia, że jest to łatwiejsze i bardziej zabawne. Jednym z głównych powodów jest to, że możesz dostosować swoje postacie na wiele sposobów. Niektórzy prawdopodobnie spędzą dużo czasu na poprawianiu wyglądu ich postaci pod zbroją, płaszczami lub czymkolwiek innym, ale nie to podkreślam. O wiele ważniejsze jest to, że będziesz mógł modyfikować broń, ataki specjalne, zaklęcia i tym podobne, aby lepiej pasowały do twojego stylu gry i / lub sprzętu. Czy twój barbarzyńca ma wielki miecz? Następnie sugeruję zwiększenie umiejętności trąby powietrznej, aby zadać 10 procent jej podstawowych obrażeń. Jeśli nie, może wybierz inny, który zadaje 645 obrażeń od krwawienia przez 10 sekund po użyciu. Możliwość przenoszenia określonych korzyści z jednej broni na drugą, ulepszanie ulubionego sprzętu oraz ulepszanie statystyk i umiejętności nawet po osiągnięciu limitu poziomu to tylko niektóre z innych możliwości, które sprawią, że ci z nas, którzy uwielbiają patrzeć, jak liczby rosną i wypróbowują różne taktyki, wracają po więcej. A najlepsze, a może najgorsze, jeśli nie masz dużo czasu na granie, jest to, że nie będziesz w stanie kupić lepszego sprzętu za prawdziwe pieniądze. Mikrotransakcje oferują jedynie kosmetyczne zmiany.

Diablo IVDiablo IVDiablo IVDiablo IV

Wszystko to, a ja nawet nie wspomniałem o intrygującej historii, obiecujących działaniach w grze końcowej i jeszcze bardziej efektownej i przyciągającej wzrok walce. Diablo IV nie wydaje się wprowadzać żadnych przełomowych zmian, ale poprawia i ulepsza rzeczy, o które zarówno fani, jak i sceptycy prosili od lat, więc licz mnie, kiedy premiera pojawi się niezbyt daleko w 2023 roku.

Diablo IV
Diablo IV
Diablo IV
Diablo IV
Diablo IV
Diablo IV

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości