Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Elden Ring

Elden Ring - zapowiedź

Spędziliśmy jeszcze kilka godzin w otwartym świecie From Software przed jego premierą i mamy całą listę dodatkowych funkcji i wrażeń, o których warto opowiedzieć.

HQ

Zostały tylko dwa tygodnie do 25 lutego, daty premiery gry, która wydaje się być jedyną, na którą czekaliśmy najbardziej, Elden Ring. W związku z tym, ostatnio mieliśmy ostatnią szansę wypróbować nową wersję testową gry przed ostateczną recenzją, a kilka dodatkowych funkcji zostało zawartych w porównaniu z serwerem Beta, z którego korzystaliśmy kilka miesięcy temu. Mimo że nie widzieliśmy żadnych nowych obszarów, widzieliśmy kilka nowych wydarzeń i ważnych szczegółów, o których do tej pory nic nie wiedzieliśmy. Opowiemy wam o nich, a także o naszych odczuciach związanych z premierą.

HQ

10 nowych typów początkowych postaci

Podczas tego testu mieliśmy dostęp do 10 nowych różnych klas. Bardzo prawdopodobne, że pozostaną takie same w ostatecznej wersji, ale FromSoftware może nas zaskoczyć. Na przykład oprócz klasycznych już znanych z Dark Souls, takich jak Deprived, Bandit czy Warrior, widzieliśmy także Astrologa i Proroka (którzy mają „czyste" magiczne style i cuda), a także Więźnia i Intelligencera (którzy walczą za pomocą magicznej broni wzmacniającej Faith).

To jest reklama:

Pojawiły się również nowe postacie walczące wręcz, takie jak Bohater, którego statystyki początkowo skupiają się na sile i ciężkiej broni, Włóczęga, który wzmacnia swoje ataki dzięki Zręczności, a także klasa samurajów, który używa stylu walki w połowie Siły, w połowie Zręczności. Zaczyna się od Uchigatana, miecza, który był już klasycznym mieczem w serii Dark Souls i powraca w Elden Ring i powoduje efekt utraty krwi u twoich przeciwników. Do tej wersji beta wybraliśmy Samuraja, a następnie przez chwilę wypróbowaliśmy klasycznego wojownika, aby porównać ich style, a wszystko to po to, by znaleźć idealną postać początkową w momencie premiery.

Elden Ring

Prawdziwy początek Elden Ring

Wierzymy, że jedną z rzeczy, które zostaną uwzględnione w ostatecznej wersji gry, jest początek, który wypróbowaliśmy w tej zapowiedzi, ponieważ tym razem mogliśmy zobaczyć serię scen, które mówią nam o tle i wspomnieliśmy o niektórych głównych wrogach będziemy musieli walczyć. Poza tym nasza postać zaczynała w innym miejscu niż Jaskinia Wiedzy, ale od razu tam się pojawiliśmy. Po krótkim samouczku w tym miejscu otwieramy drzwi i ruszamy na eksplorację pierwszego obszaru mapy, Limgrave.

To jest reklama:

Kontrolowanie postaci i doświadczenie pierwszej śmierci

Gdy tylko otworzymy drzwi i spojrzymy na otoczenie, dostrzegamy naszego pierwszego poważnego wroga: Wartownika Drzewa, ciężko opancerzonego rycerza, który strzeże ścieżki między początkową kaplicą a miejscem, w którym znajduje się Łaska. To twardy facet i nie chcemy utknąć, gdy tylko się pojawimy, więc idziemy dalej, robiąc okrężną drogę, aż dotrzemy do Church of Elleh, gdzie czeka na nas kupiec Kale. Nie możesz kupić bardzo pomocnego przywołania podczas pierwszego spotkania z kupcem, jak to miało miejsce w poprzedniej wersji Beta, a zamiast tego wzrósł koszt zestawu rzemieślniczego. Wygląda na to, że wezwania, które według wielu osób ułatwią rozgrywkę, nie będą dostępne od samego początku.

Elden RingElden Ring

Wędrując na północ, znaleźliśmy patrole dowodzone przez Godricka Złotego, pierwszego bossa, który czekał na nas w Zamku Stormveil, więc poświęciliśmy trochę czasu na wyhodowanie kilku run, pozbywając się żołnierzy. Przy okazji próbujemy swoich umiejętności z Uchigatana i łukiem (który samuraj nosi jako broń pomocniczą) wraz z małą tarczą. Zmiana między łukiem a mieczem jest płynna i pozwala nam zabić życie naszych wrogów, zanim będziemy musieli znaleźć się na odpowiednią odległość, aby wykonać śmiertelny ruch.

Po odblokowaniu wierzchowca, Torrenta i awansowaniu dzięki dziewczynie o imieniu Melina, staramy się wrócić do Kościoła Elleh za pomocą Szybkiej Podróży, która jest dostępna na mapie w dowolnym momencie poza walką. Mamy kolejną nowość oprócz tego, co już widzieliśmy, ponieważ istnieje tajemnicza postać, którą nazwiemy Snow Witch, ponieważ nie chcemy dawać wam żadnych wskazówek. To ona zaoferuje nam przyzywający dzwonek i zaklęcie do przywołania wilków do walki z Tree Sentinel. Tym razem po kilku próbach wpada pod naszą katanę.

Elden Ring

Odkrywanie i poznawanie nowych przyjaciół

Będąc w stanie euforii po pokonaniu Strażnika, ruszamy dalej do zamku. Bardzo łatwo jest zboczyć ze ścieżki wskazanej przez Miejsca Łaski i zgubić się w bogatym świecie Elden Ring. To jedna z rzeczy, które najbardziej nam się podobały w wersji beta. Swobodna eksploracja nie miała granic, a na każdym kroku możesz zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Otwarty świat wprowadza eksplorację w sposób, jakiego nie widzieliśmy od Breath of the Wild, a także jest pod silnym wpływem tego drugiego. Są nawet NPC, którzy pokazują nam interesujące miejsca, które mogą być powiązane z ich wątkami, na przykład Alexander (człowiek z kotła, którego widzieliśmy w Gameplay Preview) i Boc, rodzaj zwierzoczłowieka, którego uratowaliśmy rzucając zaklęcie. Wyraża swoją wdzięczność i daje nam wskazówki, jak znaleźć jego łup, chociaż ostrzega nas, że ktoś nad nim czuwa...

Fakt, że wrogowie są rozproszeni po całym świecie, mógł być postrzegany jako problem w rozwoju postaci, ale znaleźliśmy też niewielką przewagę: na ziemi jest wiele czaszek, a niektóre z nich emitują niewielki blask. Jeśli je zniszczymy, otrzymamy zużywające się runy, aby łatwiej awansować. Nie mogliśmy sprawdzić, czy czaszki się odradzają, ale łatwiej je rozróżnić w nocy, więc może to być dobry moment na ich poszukiwanie.

HQ

W następnym Site of Grace czekamy do końca nocy, aby zobaczyć, czy jest jakaś różnica w porównaniu z dniem. Niespodziewanie nagle pojawia się boss i atakuje nas w pobliskich ruinach, które eksplorowaliśmy w ciągu dnia. To Deadbird, rodzaj obrzydliwego ptaka, który wydaje się pochodzić prosto z samego Yharnam z Bloodborne. Będziemy musieli zostawić tę walkę do recenzji, ponieważ zabrakło nam czasu.

Podczas gdy czekamy na finalny produkt, wygląda na to, że Elden Ring spełni oczekiwania, które wszyscy mamy na myśli, jeśli chodzi o najbardziej ambitny tytuł FromSoftware i nie możemy się doczekać, kiedy dostaniemy go w swoje ręce. Do premiery zostały tylko dwa tygodnie, ale oczekiwanie, choć krótkie, wydaje się nie mieć końca.

Powiązane teksty

0
Elden RingScore

Elden Ring

RECENZJA. Przez Stefan Briesenick

Oczekiwanie dobiegło końca, a Fromsoftware wita zniecierpliwionych fanów w swojej pierwszej przygodzie z otwartym światem. Jak wypadła współpraca deweloperów z George'em R.R. Martinem? Sprawdźmy.Wczytywanie następnej zawartości