Polski
Gamereactor
zapowiedzi
F1 Manager 2024

F1 Manager 2024 Zapowiedź: Do trzech razy sztuka?

Frontier podnosi jakość symulacji dzięki kilku kluczowym dodatkom, z których wszystkie sprawią, że twoje życie jako szefa zespołu będzie trudniejsze.

HQ
HQ

Często trudno mi ekscytować się grami sportowymi, po prostu dlatego, że wiele z nich skłania się ku corocznemu formatowi wydawania, w którym każdego roku można znaleźć tylko marginalne ulepszenia. Jest to prawdopodobnie najbardziej widoczne w serii FIFA/EA Sports FC, grach Madden i ogólnie rzecz biorąc w ogólnym portfolio EA, chociaż ludzie z Codemasters często starają się przeciwstawić temu trendowi za pomocą zupełnie innych gier F1 każdego roku. Coś musi być w wodzie F1, być może chęć ciągłego iterowania i wprowadzania innowacji, jak sam sport, ponieważ mistrzowie symulacji w Frontier Developments również potrafią tworzyć i wprowadzać znaczące i ekscytujące ulepszenia dla swoich corocznych F1 Manager tytułów, a także tegorocznej gry, F1 Manager 2024, ich trzeciej z serii, po raz kolejny idzie w ich ślady.

Miałem okazję zanurzyć się w F1 Manager 2024 w ramach sesji podglądowej, aby móc przetestować i umieścić wiele nowych funkcji w dzwonku przez kilka godzin. Chociaż oczywiście wciąż istnieje kilka dziwactw, które seria starała się rozwiązać od samego początku, ta gra ma potencjał, aby być świetna, ponieważ nowe funkcje i systemy zmieniają zasady gry na wiele sposobów.

HQ
To jest reklama:

Na szczycie tej listy znajduje się tryb gry Create-a-Team. Nie jest to nic nowego w symulacji ani w przestrzeni F1, ponieważ widzieliśmy to w innych miejscach, ale to, co robi, to wrzucanie ogromnego klucza do symulowanych prac i jednocześnie otwieranie drzwi do nowo odkrytych osobistych możliwości.

Możesz stworzyć zespół od podstaw. Możesz wybrać swoje barwy, nazwę, kolorystykę, projekt logo, sponsorów, skład kierowców, projekt kombinezonu wyścigowego, sposób budowy samochodu do działania... Jeśli potrafisz o tym pomyśleć, prawdopodobnie musisz wziąć za to odpowiedzialność w tym trybie. Bez wątpienia jest to dużo do zarządzania, ale bardzo przyjemnie jest mieć pełną kontrolę nad zespołem, a F1 Manager 2024 ma wszystkie narzędzia, które Ci to umożliwiają. Jeśli chcesz zacząć od zera, możesz mieć niski budżet i przez kilka sezonów walczyć z końca stawki na podium. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz mieć duży budżet startowy, zapłacić za najlepsze części, pracowników, kierowców i obiekty i od razu walczyć o pole position i zwycięstwa. Wybór należy do Ciebie, ale musisz być mądry niezależnie od budżetu, ponieważ jeśli wybierzesz dwóch doświadczonych kierowców (takich jak na przykład Lewis Hamilton i Fernando Alonso), obaj będą oczekiwać wygrania wyścigów, a wszystko mniej doprowadzi do frustracji i rozłamów wewnątrz zespołu.

To prowadzi mnie do nowego systemu mentalności. Jeśli myślałeś, że zarządzanie wielomilionową drużyną sportową jest wystarczająco trudne, teraz spróbuj to zrobić, jednocześnie dbając o zadowolenie wszystkich swoich pracowników. To jest koncepcja nowego systemu mentalności, w którym każdy pracownik, w tym kierowcy, będzie miał status emocjonalny, który zmienia się w zależności od tego, jak jest traktowany, jego wydajność, wydajność zespołu, status kontraktu, ile pracuje i tak dalej. Trudność wynika z tego, że staramy się zadowolić sponsorów i wygenerować fundusze dla swojego zespołu, a jednocześnie zapewnić, że wszyscy mogą pracować bez frustracji i bez poczucia wypalenia. Aha, rywalizujące drużyny próbujące przejąć twój personel również nie ułatwiają sprawy.

Należy tutaj powiedzieć, że Frontier zaprojektował nowy system sponsoringu i kontraktów dla F1 Manager 2024, który zapewnia graczom większą kontrolę nad tymi obszarami symulacji. Większa kontrola oznacza więcej efektów do zarządzania i może być trudno mieć oko na wszystko naraz, ale taki jest sens gry w ostatecznym rozrachunku, symulując karierę i życie zapracowanego szefa zespołu F1.

To jest reklama:
F1 Manager 2024F1 Manager 2024
F1 Manager 2024F1 Manager 2024

Jeśli stres związany z biznesem i zarządzaniem nie wystarczył, problemy z dniem wyścigu bez wątpienia popchną wielu na krawędź. Frontier najwyraźniej uważał, że zawodnicy mieli zbyt łatwo podczas Grand Prix, ponieważ wprowadzono usterki mechaniczne. Zasadniczo, im większe zużycie części samochodowych, tym większe prawdopodobieństwo, że się zepsują. Ponieważ masz tylko określoną legalną liczbę każdej części w trakcie sezonu (z większą ilością dostępną kosztem kar), musisz postarać się, aby każda z nich trwała tak długo, jak to możliwe, ale najczęściej wiąże się to z dużym ryzykiem.

W sesji przedpremierowej miałem za zadanie przejechać przez całe Grand Prix Australii jakoRed Bull zespół z dwoma samochodami z silnikami, które miały wystrzelić wiadro. Pod koniec 58 okrążeń oba samochody miały albo całkowicie zepsute, albo znacznie uszkodzone moduły ERS (co w zasadzie uniemożliwiało odzyskiwanie i wykorzystanie energii), a także poobijane skrzynie biegów, a jedynym powodem, dla którego oba dotarły do flagi w szachownicę, było to, że można poinstruować kierowców, aby trzymali się z dala od krawężników, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, jeździć w czystym powietrzu, aby pomóc schłodzić samochód, zwolnij lub podejmuj mniejsze ryzyko, aby oszczędzać paliwo i tak dalej. Nie trzeba dodawać, że biorąc pod uwagę, że rozpocząłem ten wyścig mniej więcej w środku stawki, nie wygrałem go, ale widziałem zupełnie inne wyniki Maxa Verstappena i Sergio Pereza, z których pierwszy ukończył wyścig na trzecim miejscu, a drugi na 13. miejscu. Byłem po prostu zadowolony, że żaden z samochodów się nie zepsuł, tak jak to miało miejsce w przypadku trzech innych pojazdów na starcie podczas wyścigu.

F1 Manager 2024

Funkcja usterek mechanicznych w połączeniu z trybem Create-a-Team i nowymi, bardziej szczegółowymi systemami zarządzania oznacza, że F1 Manager 2024 zapowiada się na naprawdę duży krok naprzód dla tej serii. Nie jest jeszcze idealna i zauważyłem kilka problemów z logo i pakietem personalizacji, które są nieco uciążliwe w użyciu, a modele samochodów podczas wyścigów przenikają się nawzajem i są ogólnie niezgrabne (jak to miało miejsce w przypadku serii od samego początku). Spodziewam się jednak, że kilka z tych problemów zostanie rozwiązanych przed premierą.

F1 Manager 2024F1 Manager 2024
F1 Manager 2024F1 Manager 2024
U dołu po lewej: Apartament Mentality. U dołu po prawej: Nowy kąt widzenia Helicam, aby lepiej śledzić pełne akcji wyścigi.

Ale poza tym wygląda na to, że Frontier chce wskoczyć na Codemasters z serią F1 tutaj. W tej grze jest poziom szczegółowości, z którym nie może się równać seria bardziej skoncentrowana na wyścigach, i nie mam na myśli tylko elementów symulacji, ale na przykład sposób, w jaki kierowcy i pracownicy zespołu rozmawiają ze sobą, aby dzielić się ważnymi informacjami, na przykład za pomocą głosów swoich prawdziwych odpowiedników. Najlepszym sposobem na opisanie tej gry i całej serii jest to, że została stworzona dla prawdziwych fanów F1, aby mogli realizować swoje marzenia w sportach motorowych, a tegoroczna edycja ma na celu przeniesienie tego na nowy poziom. Premiera tego lata.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości