Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Fire Emblem Engage

Fire Emblem Engage: Powrót legend serii

Przeszliśmy przez pierwsze godziny SRPG i mamy kilka przemyśleń na ten temat.

HQ

Minęły prawie trzy lata od premiery ostatniej głównej części serii Fire Emblem. FE: Trzy domy wprowadziły wiele nowych funkcji i zmian do serii, która jest znana z tego, że jest niezwykle konserwatywna w swoich 17 częściach (chociaż na Zachodzie zaczęliśmy ją znać dopiero od siódmej. Przy tak ugruntowanej historii w grach logiczne jest myślenie, że niewiele jest innowacji bez łamania istoty tego, czym jest Fire Emblem, ale w "Engage" twórcy zdecydowali się na coś przeciwnego: świętowanie serii w stylu, z wieloma gościnnymi gwiazdami, które weterani rozpoznają (i natychmiast uwielbiają) i historia, która jest a priori oklepana, Ale to trzyma kilka asów w rękawie.

Akcja Engage rozgrywa się na kontynencie Elyos, ojczyźnie Boskich Smoków, życzliwych bóstw i obrońców świata. Wcielamy się w ostatniego Boskiego Smoka, któremu udaje się pokonać Upadłego Smoka w pięknej bitwie, tylko po to, by zapaść w 1000-letni sen i obudzić się bez wspomnień, aby stawić czoła nowemu zagrożeniu. To dzięki relacjom z naszymi nowymi sojusznikami z czterech narodów kontynentu odzyskamy pamięć. Cóż, dzięki nim i dzięki emblematom.

Fire Emblem EngageFire Emblem EngageFire Emblem Engage

Jak w każdej odsłonie serii, emblematy tym razem są "czymś" zupełnie innym. W Engage są to pierścienie, z których można przywoływać wielkich wojowników z innego czasu, a nawet z innych światów, takich jak słynne postacie z serii, takie jak Marth czy Sigurd. Ci towarzysze zapewniają unikalne bonusy do postaci, do której są przypisani, takie jak zwiększona siła lub witalność. Ponadto można ich przywoływać podczas bitew, aby wykonywać potężne ataki poprzez fuzję z nimi.

To jest reklama:

Ale zanim to nastąpi, porozmawiajmy o walce. Fire Emblem jest synonimem turowej taktycznej gry fabularnej i tutaj nie ma żadnych niespodzianek, przynajmniej na tyle, na ile byliśmy w stanie opowiedzieć przez nasz czas gry do tej pory. Klasyczny kamień-papier-nożyczki z mieczem-włócznią-toporem jest tu nadal obecny, a wszyscy ci, którzy grali już w tytuł z serii, od razu rozpoznają znane systemy, choć jeśli ma to być Wasze pierwsze doświadczenie, nie będziecie mieli problemu z przyzwyczajeniem się do nich, bo są naprawdę intuicyjne. I na wszelki wypadek jest długi samouczek, który towarzyszy ci dobrze w grze, a może trochę poza nią.

W każdej bitwie musisz wziąć pod uwagę zarówno warunki zwycięstwa, jak i zdrowie swoich postaci, ponieważ jeśli jedna z nich zostanie pokonana (a grasz w klasycznym stylu serii), postać nie będzie dostępna w przyszłych bitwach, a nawet może zniknąć na stałe. Możesz nie mieć nic przeciwko temu, jeśli myślisz o strategii, ale będzie to trudne, jeśli zaangażujesz się w drugą połowę gry: jej historię i relacje między postaciami.

Fire Emblem EngageFire Emblem Engage

W Fire Emblem Engage będziemy mieli centrum pomiędzy misjami o nazwie Sonmiel, gdzie będziemy mogli rozmawiać z naszymi sojusznikami, obdarowywać ich prezentami, ulepszać ich ekwipunek oraz zarządzać niektórymi zadaniami pobocznymi i mini-grami. W miarę rozwoju fabuły i zagłębiania się w sytuację polityczną kontynentu i jego czterech narodów żyjących w kruchym rozejmie, poznamy także nowe postacie, które zamieszkają w Somniel i z którymi będziemy mogli współpracować. Będzie romans, śmiech, napięcia i wiele więcej, jak zwykle w serii. Ale duchy emblematów pojawią się tam również w formie fizycznej, z którymi będziemy mogli pogłębić naszą wiedzę na temat ich historii i sagi.

To jest reklama:

Choć osobno żadna z tych dwóch części Fire Emblem Engage (walka i fabuła) nie jest czymś, o czym można by pisać, jeśli poprawnie połączy się (pomijając redundancję), dają początek wciągającemu tytułowi tych, w których można spędzić dziesiątki godzin całkowicie oderwany od świata. A gdy zbliża się data premiery, będę grał dalej, aby odkryć więcej zadań, więcej postaci, bardziej ekscytujące bitwy i więcej niespodzianek, które na pewno czekają mnie w Elyos i Fire Emblem Engage.

Fire Emblem EngageFire Emblem Engage

Powiązane teksty

0
Fire Emblem EngageScore

Fire Emblem Engage

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Idealne połączenie dla weteranów serii i nowicjuszy. Engage to idealny "pierwszy" Fire Emblem do eksploracji serii.Wczytywanie następnej zawartości