Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Ghost Signal: A Stellaris Game

Ghost Signal: A Stellaris Game - Najbardziej wciągająca wersja Asteroids, w jaką kiedykolwiek zagrasz

Wypróbowaliśmy nadchodzącą grę VR na gamescomie.

Bądźmy szczerzy. Jeśli nie masz kilku milionów do stracenia lub nie jesteś osobistym przyjacielem Elona Muska lub Jeffa Bezosa, prawdopodobnie nigdy nie będziesz eksplorować kosmosu za pomocą niczego innego niż teleskop. Na szczęście Fast Travel Games i Paradox Interactive przygotowały cię do nadchodzącej gry VR Ghost Signal: A Stellaris Game. W przeciwieństwie do wielkiej serii strategii, na której się opiera, tak naprawdę nie oczekuje się od ciebie użycia dyplomacji lub handlu, aby awansować. Zamiast tego będziesz mógł pilotować własny statek, przemierzając systemy słoneczne, walcząc z wrogami i instalując ulepszenia - wszystko w poszukiwaniu tajemniczego Ghost Signal.

Gra została właśnie zapowiedziana, ale około miesiąc temu, na targach Gamescom 2022, wskoczyliśmy do kokpitu na wczesną podróż w nieznane i teraz możemy podzielić się naszymi wrażeniami.

HQ

Uchwycenie atmosfery Stellaris

Podczas gdy Ghost Signal: A Stellaris Game jest roguelite akcji, zachowuje pewne aspekty gry strategicznej, na której się opiera. Najbardziej oczywistą z nich jest perspektywa. Nie kontrolujesz swojego statku kosmicznego z tradycyjnej kamery pierwszo- lub trzecioosobowej, jak w No Man lub Star Wars: Squadrons. Zamiast tego oglądasz akcję jak przez okno odległego statku. Daje to bardzo potrzebny przegląd, ponieważ często jesteś otoczony przez wrogie statki. Aby mieć szansę na przetrwanie, będziesz musiał stale dostosowywać swój kurs za pomocą drążka analogowego, wskazując na wrogów i strzelając preferowaną ręką.

To jest reklama:

Szybki refleks i pewna precyzja z pewnością się przydają. Ale głównie Ghost Signal: A Stellaris Game polega na podejmowaniu kłamliwych decyzji taktycznych w locie. Przejście z lasera dalekiego zasięgu może pomóc w wyczerpaniu tarcz wroga, zanim znajdą się w zasięgu szybkostrzelnych dział, ale pozostawi cię otwartym na atak ze strony mniejszych i szybszych wrogów. Wytyczenie nowego kursu może pomóc ci uniknąć wrogów, ale wymaga czasu i spowalnia twój pęd. Te decyzje, w połączeniu ze zdalną kamerą, sprawiają, że czujesz się bardziej jak dowódca niż prawdziwy pilot.

Ghost Signal: A Stellaris Game

Elementy i funkcje Roguelite

Nacisk na taktyczną akcję ma również sens pod względem elementów roguelite. Jak to zwykle bywa w tym gatunku, każda bitwa jest osobnym spotkaniem, a jeśli wygrasz, będziesz mógł wybrać, gdzie iść dalej. Na przykład możesz odwiedzić sklep, w którym możesz ulepszyć tarcze, broń i tak dalej, lub możesz spróbować szczęścia w losowym wydarzeniu. Są też bossowie, do których możesz podejść, jeśli jesteś wystarczająco odważny. Przegrana sprawi, że zaczniesz wszystko od nowa, ale po drodze są stałe ulepszenia do odblokowania. Podczas gdy udało mi się wyczyścić tylko jeden system gwiazd, Fast Travel Games obiecuje następujące funkcje w pełnej grze:

To jest reklama:


  • Obce gatunki do walki lub zaprzyjaźnienia się.

  • Ciężka artyleria do odpierania potwornych stworzeń lub pokonania wrogich armad.

  • Potężne ulepszenia, takie jak promienie zamrażania, pociski atomowe i smoczy towarzysze.

  • Losowe mapy, codzienne wyzwania i rankingi.

Ghost Signal: A Stellaris GameGhost Signal: A Stellaris GameGhost Signal: A Stellaris Game

Zaraz, czy nie widzieliśmy tego wcześniej?

Podczas gdy istnieją ukłony w stronę Stellaris pod względem aspektów taktycznych, wizualnych i lore, podczas grania w Ghost Signal: A Stellaris Game na Gamescomie przypomniałem sobie znacznie starszy tytuł - oryginalny Asteroids wydany na salony gier w 1979 roku.

Podobnie jak w legendarnej grze Atari, twój statek ma prawdziwą wagę w Ghost Signal, a walka z wrogimi statkami podczas wysadzania asteroid z (w pewnym sensie) perspektywy nad głową nadała temu nowoczesnemu tytułowi VR dziwnie nostalgiczny charakter. To naprawdę świadectwo tego, jak świetny projekt gry nadal utrzymuje się nawet po ponad czterech dekadach niesamowitego postępu technicznego.

Ghost Signal: A Stellaris GameGhost Signal: A Stellaris Game

Bardziej zorientowana na akcję gra VR prawdopodobnie nie jest tym, czego fani Stellaris potajemnie pragnęli, patrząc tęsknie w nocne niebo i nagle widząc spadającą gwiazdę. Niemniej jednak Ghost Signal: A Stellaris Game wydaje się rozsądnie dopracowany i jeśli masz ochotę na eksplorację kosmosu na zestawie słuchawkowym Meta Quest 2, z pewnością warto będzie mieć go na oku, gdy ukaże się na początku 2023 roku.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości