Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Harmony: The Fall of Reverie

Harmony: The Fall of Reverie - Pierwsze wrażenia z nadchodzącej emocjonalnej przygody Don't Nod

Nowa graficzna gra przygodowa od Don't Nod, w której twoje wartości, przekonania i emocje określą twoje wrażenia z gry.

HQ
HQ

Nazwa Don't Nod niemal natychmiast przywodzi nam na myśl wciągające, fabularne gry w połączeniu z zapierającą dech w piersiach grafiką, która eksploruje głębokie i wymagające aspekty życia. Life is Strange, uznana i nagradzana graficzna seria przygodowa studia, która ukazała się w 2015 roku, jest doskonałym przykładem ich niezrównanej dbałości o szczegóły, staranności i kunsztu. Każdy tytuł, który produkują, jest skrupulatnie przygotowany, z wysokiej jakości opowieścią.

Studio już wkrótce wypuszcza nową graficzną przygodę, Harmony: The Fall of Reverie, w którą będziemy mieli przyjemność zagrać w całości w przyszłym miesiącu na PC, Nintendo Switch, PS5 i konsolach z serii Xbox. Mając to na uwadze, miałem okazję zagłębić się w ten nowy wszechświat i pozostawiło to pozytywne wrażenie.

Poznaj Polly, naszą towarzyszkę podróży w nowej przygodzie. Po latach nieobecności w mieście wraca do domu, gdy jej matka znika bez śladu. Po przyjeździe dowiaduje się, że wszystko się zmieniło, ona też. Stopniowo odkrywa, że jest obdarzona jasnowidzeniem i jest połączona z równoległym światem zwanym Reverie. W tym tajemniczym królestwie napotyka wielkie pragnienia i potężne ludzkie ambicje, takie jak dążenie do szczęścia, władzy, chwały, a nawet chaosu. Każda z tych sił współdziała z nią w unikalny sposób, kształtując jej podróż na różne sposoby.

To jest reklama:
Harmony: The Fall of Reverie

Gdy nasza bohaterka podróżuje do innego wymiaru, staje się Harmony, boginią, której powierzono święty obowiązek zarządzania ambicjami i pragnieniami oraz przywracania równowagi między światem rzeczywistym a boskim. Mając na szali "los ludzkości", rozpoczynamy głęboką narrację, która bada te wysoko cenione i wpływowe cele społeczne. Aby to zrobić, musimy stawić czoła sytuacjom, które czasami są znacznie trudne.

Nie trzeba dodawać, że jest to gra decyzyjna. Twoje przekonania, wartości i sposób myślenia będą kształtować ścieżkę, którą podąża Twoja podróż do gry. Warto zauważyć, że czas w opowieści składa się z różnych węzłów, misternie połączonych ze sobą. Podczas gdy niektóre węzły mogą być tylko punktami transportu, inne przedstawiają znaczące wybory, które określą twoje kolejne kroki. I każdy wybór będzie miał konsekwencje, ponieważ po wybraniu węzła nie ma odwrotu.

Podczas całej podróży będziesz mieć zaufanego towarzysza w postaci starannie zorganizowanego kodeksu, który wyświetla i wyjaśnia różne aspekty, które odblokowujesz po drodze. I szczerze mówiąc, narzędzie jest bardzo pomocne na wypadek, gdybyś nie mógł przypomnieć sobie szczegółu lub potrzebował odświeżenia czegoś wcześniej pokazanego.

To jest reklama:
Harmony: The Fall of Reverie

Nie zdradzając zbyt wiele, podzielę się moimi pierwszymi krokami w tym wszechświecie. Od samego początku zapoznajesz się z dwiema ambicjami. Pierwszą osobą, którą spotkałam, była Happiness, barwna dziewczyna, która wprowadza cię w historię i otaczający ją świat. Następnie pojawia się Power, silny mężczyzna, który podkreśla znaczenie rozsądku przy podejmowaniu każdej decyzji. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że będę musiał wybrać między tymi dwoma ambicjami. I, jak się okazuje, nie pomyliłem się.

Pierwszą decyzją, jaką mi postawiono, było doradzienie bliskiej osobie, aby albo zrezygnowała ze swoich zasad na rzecz oferty pracy, która zapewniłaby stabilność (Happiness), albo odrzuciła ofertę i trzymała się swoich zasad (Power). Chociaż może się to wydawać drobną decyzją, w rzeczywistości jest znacząca, ponieważ określa, czy otrzymasz kryształ Power czy kryształ Happiness, a te mogą być następnie wykorzystane do odblokowania ścieżki mocy lub ścieżki szczęścia. Co ciekawe, wybrałem Power tego konkretnego dnia.

HQ

Muszę powiedzieć, że jedną z rzeczy, które najbardziej podobały mi się w tej grze, są jej komiksowe wizualizacje i ilustracje. Bardzo szczegółowa, kolorowa oprawa graficzna jest bardzo charakterystyczna dla studia stojącego za grą, a samo patrzenie na nią daje poczucie troski i kreatywności, która została w nią włożona. Jeśli chodzi o menu, jedyną wyróżniającą się cechą jest kodeks, o którym wspomniałem wcześniej - podczas gdy wszystko inne jest dość proste i łatwe w nawigacji.

Na koniec chciałbym podkreślić, że gra pozwala grać w wiele "nowych gier", więc rozgrywka jest znacznie bardziej rozbudowana. Możesz odkrywać inne ścieżki, których wcześniej nie mogłeś. Muszę jednak powiedzieć, że pierwsze doświadczenie, które masz w grze, to to, które pamiętasz i lubisz najbardziej.

Harmony: The Fall of Reverie zdecydowanie przekroczył moje oczekiwania. Fabuła, animacje i scenariusze są imponująco wykonane. Nie mogę się doczekać jego pełnej premiery w czerwcu.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości