Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Hyenas
Featured: Gamescom 2022 Coverage

Hieny: Na targach Gamescom zobaczyliśmy strzelankę Creative Assembly

Deweloper Total War i Alien Isolation próbuje swoich sił w czymś innym i widzieliśmy dobre spojrzenie na to.

HQ

Kiedy myślisz o Creative Assembly, myślisz o Total War, Warhammerze, wielkiej strategii i podobnych nazwach i słowach kluczowych. Ogólnie rzecz biorąc, brytyjski deweloper nie kojarzy się z pierwszoosobowymi, drużynowymi strzelankami wieloosobowymi. Ale z drugiej strony, był to podobny przypadek aż do premiery Alien Isolation i spójrz, jak to się ostatecznie skończyło. Chodzi o to, że CA pracuje nad grą o nazwie Hyenas, która jest tak daleka od typowych projektów, które często podejmuje deweloper, a w ramach naszego czasu na ziemi w Kolonii, dostaliśmy spojrzenie z pierwszej ręki na ten właśnie tytuł, gdzie Sega pokazała nam obszerne spojrzenie na grę.

HQ

Dla tych, którzy zastanawiają się, o co dokładnie chodzi w Hyenas, ta gra jest drużynową strzelanką science-fiction, w której drużyny graczy rywalizują ze sobą w celu kradzieży cennych (często związanych z Segą) towarów, które są chronione w skarbcach wokół mapy. W grę wchodzą elementy napadu, w tym sensie, że musisz podróżować po mapie i pokonywać innych graczy do ważnych przedmiotów, a następnie uciekać z nimi, aby zdobyć wygraną. Oczywiście, ponieważ jest to projekt wieloosobowy, inne zespoły będą chciały pokonać cię do ciosu, a często nawet sprawić ci smutek, gdy będziesz zajmować się swoim biznesem.

Sama rozgrywka wydaje się być dość szybka, z ruchem i strzelaniną bardziej zbliżoną do tego, co Oferuje Respawn w Apex Legends. Ponieważ Hieny są osadzone w kosmosie, a dokładnie na stacji kosmicznej, istnieją również elementy, które to odzwierciedlają, takie jak lokalizacje o zerowej grawitacji i sposoby włączania / wyłączania sztucznych systemów grawitacyjnych. A dla tych, którzy zastanawiają się, jak działa system wyposażenia, w Hieny są również grabieże, co oznacza, że będziesz musiał szukać skrzyń, aby uzyskać lepszy sprzęt i inne przedmioty, które pomogą w walce i bitwach.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o samą walkę i jej działanie, wszystko zależy od postaci, które ty i twoja drużyna weźmiecie do bitwy, a także od tego, z kim zmierzycie się w opozycji. Na przykład postać Prima może wykorzystać swoją zdolność antygrawitacyjną 1Up, aby lepiej poruszać się po strefach zero-G z łatwością obracając walki tutaj na swoją korzyść, podczas gdy Galaxia może użyć tarczy odchylającej, aby lepiej chronić się przed niebezpieczeństwem lub odwrócić losy walki. Podczas gdy Creative Assembly pokazał nam tylko kilka hien, które będą w ofercie, różnorodność była wyraźnie mocną stroną.

HyenasHyenasHyenas

Jeśli chodzi o różnorodność, rzeczywista stacja, na której osadzona jest gra, również wydaje się tutaj celować. Jak wspomniałem wcześniej, jest to pod wieloma względami raj Segi i popkultury, ponieważ wszędzie można znaleźć różne ukłony w stronę kultowej firmy produkującej gry i kultury retro jako całości. Od automatów zręcznościowych, przez gigantyczne kostki Rubika, po Sonic the Hedgehog, a nawet retro systemy konsol domowych, wszystko to jest tam (często definiując każdy pokój), a wiele z nich można ukraść w ramach swoich wysiłków związanych z napadami.

Być może zastanawiasz się w tym momencie, jak właściwie wygrywa się mecz hien. Chodzi o to, aby zdobyć towar, który następnie zwiększy twój poziom punktów clout w grze. Gdy masz już określoną kwotę, możesz eksfiltrować ze stacji i bankować wygrane, ale wraz ze wzrostem poziomu Clout, podobnie jak cel na plecach, co oznacza, że inne zespoły zobaczą cię jako chodzącą okazję do szybkiego trafienia towaru. A ponieważ twoja drużyna nie odrodzi się, jeśli wszyscy zostaniecie wyeliminowani, śmierć jest ostatnią rzeczą, którą chcesz powitać.

To jest reklama:
HyenasHyenas
HyenasHyenas

W przeciwnym razie warto mieć świadomość, że Hieny nie są w rzeczywistości grą stricte PvP, ponieważ istnieją wrogowie NPC, którzy zaśmiecają poziom. Osoby te będą chronić towary i sprawią, że twoje życie będzie jeszcze trudniejsze, ale nie w takim stopniu, w jakim zrobią to inni gracze. To, co Sharkmob zrobił z frakcjami NPC Vampire: The Masquerade - Bloodhunt, wydaje się dobrym punktem porównawczym.

Chociaż chciałbym wam powiedzieć, jak wszystkie te funkcje czują się w rzeczywistej rozgrywce, niestety nie mogę tego dodać, ponieważ nie miałem okazji zagrać w żadnych meczach Hyenas podczas spotkania prasowego. Mimo to wiele różnych koncepcji i płynnie wyglądająca akcja pozostawiły mnie pod wrażeniem, do tego stopnia, że jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co ten utalentowany zespół może zrobić w przestrzeni FPS.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości