Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy Preview: Destructive Magic kradnie show

Choć może nie tak urzekający, jak oczekiwano, Hogwarts Legacy wydaje się być godny popularnej licencji.

HQ

Zeit Für Magie (Miejsce Magii) głosi napis na filarze. Patrząc z zewnątrz, nie może to być dalsze od prawdy, ponieważ Mehr! Theater am Großmarkt znajduje się na szarej działce przemysłowej w pobliżu głównego dworca kolejowego w Hamburgu. Ale kiedy drzwi się otwierają, szybko staje się jasne, dlaczego ludzie z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć Harry'ego Pottera i Przeklęte Dziecko, mimo że sztuka jest wystawiana wyłącznie w języku niemieckim. Dywan jest ozdobiony insygniami Hogwartu, każda dekoracja, taka jak gargulce na głównej scenie, jest ręcznie wykonana z unikalnymi cechami, a z sufitu widać ponad 3000 żarówek, małe miedziane druty wygięte tak, aby przypominały logo serialu. To imponujące uczucie. Wspaniały nawet. A także bardzo pusta, z obecnie zawieszoną sztuką, ponieważ jest skracana i przerabiana na następną linię przedstawień.

HQ

Wszystko po to, aby powiedzieć, że miejsce pasuje do pierwszej praktycznej prezentacji długo oczekiwanego Hogwarts Legacy. Podobnie jak teatr niemiecki, Hogwart, który poznaliśmy podczas sesji przedpremierowej, był jednocześnie imponujący i, jeśli nie wręcz pozbawiony życia, to przynajmniej trochę sterylny.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy
To jest reklama:

Szum medialny, co zrozumiałe, był ogromny dla Hogwarts Legacy. Gra RPG z otwartym światem osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera, ma na celu spełnienie dziecięcego marzenia o przeniesieniu do magicznej szkoły magii i cudów. To także pierwsza od ponad dekady gra o Harrym Potterze bez klocków Lego, sterowania ruchem czy rozszerzonej rzeczywistości, a deweloper wielokrotnie podkreśla, że jest to zupełnie nowe doświadczenie osadzone w dobrze znanym uniwersum.

Zapytana, czy którykolwiek z poprzednich tytułów, takich jak gry tie-in filmowe, wpłynęły na Hogwart Legacy, reżyserka narracji i zaawansowana scenarzystka gier Moira Squier po prostu odpowiada "Nie", zanim trochę rozwinie. "Ta historia jest zupełnie nowa. To nowy okres, nowe otoczenie, nowi profesorowie. Po prostu wszystko nowe".

Podobnie jak w przypadku trylogii filmowej Fantastyczne zwierzęta, Dziedzictwo Hogwartu rozgrywa się w 1800 roku, ponad sto lat przed tym, jak Harry, Ron i Hermiona postawili stopę w odległym zamku. Fani dobrze zorientowani w historii wszechświata mogą nadal rozpoznawać niektóre postacie, które spotkasz w grze. Ale przede wszystkim Hogwarts Legacy jest o tobie. Wielokrotnie podkreślał to reżyser gry Alan Tew podczas małej prezentacji wideo przed faktycznym hands-onem.

HQ
To jest reklama:

Aby pomóc w zanurzeniu, Avalanche Software zawiera rozbudowany kreator postaci. Szybko przeszedłem przez wiele opcji regulacji odcieni skóry, wysokości głosu i liczby piegów, aby jak najlepiej wykorzystać naszą zbyt krótką godzinną sesję gry, ale nadal byłem pod wrażeniem tego, co było w ofercie. Po prostu nie oczekuj, że twoje blizny (jeśli zdecydujesz się je dodać) będą odzwierciedlać jakąkolwiek dramatyczną historię, jak to miało miejsce w przypadku Harry'ego w powieściach.

"Podczas produkcji było dużo rozmów na temat tego, czy powinniśmy dać ci [graczowi] historię. Zdecydowaliśmy, że po prostu pozwolimy graczowi przyjść z dowolną historią, którą chcą opowiedzieć, a nawet pozwolić im rozwinąć własną historię podczas gry, ponieważ to jest ich gra "- mówi Kelly Murphy, główny projektant Hogwarts Legacy. Podczas gdy historia jest w twojej własnej głowie, Squier ujawnia, że scenarzyści wciąż zaszczepili osobowość w postaci gracza, która może być zarówno sprytna, zabawna, odważna i być może trochę złośliwa, w zależności od twoich wyborów dialogowych.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy

Po stworzeniu własnej postaci w końcu zostaję wypuszczony na teren Hogwartu. Chociaż nie jest całkowicie zachwycony jakością tekstur - jest to w końcu gra wydana na wszystkie nowoczesne konsole, w tym, w późniejszym terminie, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch - ogrody nadal wyglądają imponująco, a uczniowie frezują się na rzeźbionych kamiennych łatach, podczas gdy wyszukane postacie krzewów są obsługiwane przez latające narzędzia ogrodnicze.

Skakanie na miotle daje mi ładny widok na błękitne stawy i trawiaste góry na horyzoncie. Nie są one tylko na pokaz, ponieważ większość okolicznych obszarów, w tym słynne miejsca, takie jak Hogsmeade Village i Forbidden Forest, można odwiedzić. Niestety, uczestnik ostrzega mnie, żebym nie odlatywał zbyt daleko podczas tego podglądu, więc udaję się do samego zamku, gdzie napotykam mówiące obrazy, ruchome schody, żywe książki i wszelkiego rodzaju inne magiczne akcesoria. Ale ponieważ głównie podziwiam zabytki, wszystko wydaje się trochę nieświeże, jakbym wędrował po cyfrowym muzeum.

Wtedy zdaję sobie sprawę, że wędruję z magiczną różdżką w ręku, która być może ożywi to miejsce. Rzucam więc standardowy atak na studenta niosącego duży stos książek. Ponieważ ma na sobie pelerynę Slytherinu, domyślam się, że może być w moim małym dowcipie, ale ignoruje mnie całkowicie, nawet nie wzdrygając się na zaklęcie. Na zewnątrz zauważam gigantyczny ul i muszę stłumić chichot, myśląc o całym chaosie, który wyzwoli moje zaklęcie Incendio. Z całą uczciwością tekstura jest krótko w ogniu, ale niestety, nie pojawiają się żadne gniewne pszczoły. W Hogwarcie panuje cisza i spokój. Przynajmniej na razie.

HQ

Kiedy konfrontuję deweloperów z moimi destrukcyjnymi popędami, mówią mi, że ograniczyli interaktywność samego Hogwartu i że ich definicja odgrywania ról nie obejmuje spalenia szkoły. "Jak rozwijasz swój charakter, jak wyglądasz, co nosisz, jakich wyborów dokonujesz. Te rzeczy miały pierwszeństwo przed stwierdzeniem, że będziesz postacią ustaloną, albo będziemy mieli naprawdę głęboką symulację, taką jak GTA, wszędzie "- wyjaśnia Murphy.

To nie jest Bully. I nie Persona 5, mimo że Murphy ujawnił, że jest to wczesna inspiracja. Twoja przygoda nie będzie następować po roku szkolnym, jak w pierwszych kilku powieściach, i chociaż będziesz uczęszczać na zajęcia z zielarstwa, quidditcha i obrony przed czarną magią, służą one głównie jako samouczek pozwalający ci zapoznać się z mechaniką gry. Nie ma też ciągle biegnącego Pucharu Domu, co być może jest dobrą rzeczą, ponieważ moje próby wybryków prawdopodobnie już obniżyłyby mój dom o około tysiąc punktów. To powiedziawszy, nadal chciałbym, aby było więcej interaktywności, i to nie tylko złośliwego.

Hogwarts Legacy

Dzięki najpotężniejszemu zaklęciu ze wszystkich - trybowi debugowania - zostaję przeniesiony do późniejszego punktu gry, misji o nazwie Of Fire and Vice. I to właśnie tutaj inspiracja RPG naprawdę prześwituje, ponieważ Hogwarts Legacy nagle wydaje się bardzo podobny do Dragon Age: Inquisition lub The Witcher 3: Wild Hunt.

Rozmawiam z młodą Huffelpufferką o imieniu Poppy Sweeting, która prowadzi mnie przez zaśnieżone zbocze z dużym znacznikiem zadań unoszącym się nad jej głową i YOU'RE DREYING TOO FAR AWAY FROM POPPY pojawiającym się za każdym razem, gdy robię zbyt wiele kroków w złym kierunku. Zbieram materiały rzemieślnicze, zbieram skrzynie na kolorowe łupy i eksploruję pusty obóz kłusowników, który dostarcza wskazówek co do lokalizacji skradzionego smoczego jaja. Gdy zbliżam się do kryjówki wroga, zakładam zaklęcie niewidzialności, które sprawia, że Poppy z podnieceniem wykrzykuje: "Och, to genialny pomysł!"

Niezależnie od tego, czy był to jej krzyk, czy moje niezdarne kroki, nagle jesteśmy zaangażowani w gorączkową bitwę czarodziejów, zaklęcia latające jak fajerwerki blisko ziemi. W końcu mam szansę uwolnić mój arsenał zaklęć i chłopcze, to jest destrukcyjne! Wybuchowe beczki można magicznie rzucać we wrogów, a nawet inne przedmioty, a ja udało mi się zniszczyć most, zrzucając pechowego kłusownika w przepaść. Co więcej, możesz także chwytać wrogów i wymachiwać nimi w powietrzu lub w ziemię małymi ruchami różdżki. Kiedy chodzę jak szalony dyrygent obłąkanej symfonii krzyków i połamanych kości, zastanawiam się, jakiej magii potrzeba, aby uzyskać ocenę PEGI 12.

Trudno nie zgodzić się ze Squierem opisującym walkę jako "oczyszczającą i zabawną", nawet jeśli nie widziałem "bardziej komicznych finiszerów", obiecanych przez Murphy'ego. W miarę postępów w misji dowiaduję się również, że walka jest zaskakująco głęboka, z różnymi zaklęciami kontrującymi inne i możliwością wykonywania kombinacji, takich jak zbliżenie wroga jednym zaklęciem i podpalenie go innym. Podczas ostatecznego starcia misji łapałem się na tym, że rzucam eliksiry, nawet gdy próbowałem użyć zarówno magicznej tarczy (parry), jak i wszechobecnego uniku. Zadanie zakończyło się uwolnieniem uwięzionego smoka, który natychmiast zaczął przeżuwać i grillować drogę przez kilku pozostałych dręczycieli.

Hogwarts Legacy

Z głównym zastrzeżeniem, że 15-minutowa misja w żaden sposób nie jest wystarczająco bliska, aby ocenić ogólną jakość, wciąż miałem wrażenie, że podstawy RPG Hogwart Legacy są mocno osadzone. Co jest dobrą rzeczą, ponieważ według Murphy'ego mamy do czynienia z dość długą przygodą z "40 godzinami gry". I to tylko dla głównego zadania. Avalanche Software mogło z łatwością zadzwonić do gry, polegając wyłącznie na marce Harry Potter w sprzedaży, ale Hogwarts Legacy wydaje się pełnoprawnym RPG akcji AAA na własnych prawach.

Moim głównym zmartwieniem jest to, jak bardzo będziesz w stanie wpłynąć na to doświadczenie. Podczas gdy interaktywność w szkole do tej pory wydaje się raczej ograniczona (ale kto wie, jakie tajemnice kryją się w ogromnej szkole i okolicach), Avalanche Software zapewnia mnie, że twoje wybory mają znaczenie. Musisz tylko zagrać trochę dłużej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

"Nadrzędna historia to generalnie ta sama główna fabuła", wyjaśnia Squier. Ale jako zawodnik możesz dokonywać różnych wyborów. Niektóre są małe, niektóre mogą być tylko pojedynczym zadaniem lub sposobem interakcji z NPC w dalszej części gry. Będą pamiętać, co zdecydowałeś się zrobić. Inne są znacznie większe. Możesz dokonać bardzo mrocznych wyborów. Jeśli chcesz, nie musisz. A jeśli dokonasz tych wyborów - nie chcę robić żadnych spoilerów - ale później w grze, sposób, w jaki chcesz rozwiązać problemy, po wcześniejszym dokonaniu mroczniejszych wyborów, daje ci możliwość dokonania mroczniejszych wyborów również później. "

Niezależnie od tego, w co zdecydujesz się zagrać, Hogwarts Legacy ukaże się 10 lutego na PlayStation 5, Xbox Series X i PC, a inne wersje pojawią się w późniejszym terminie.

HQ

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości