Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Minecraft Legends

Minecraft Legends hands-on: Czy istnieje gatunek, którego Minecraft nie może podbić?

Piaskownica budująca bloki przyjmuje strategię czasu rzeczywistego w tym zachwycającym nowym kroku.

HQ

Gdy tylko osiodłasz konia i postawisz pierwsze kroki w Minecraft Legends, natychmiast rozpoznasz otoczenie. Widok z perspektywy trzeciej osoby może być początkowo nieco dziwny, w zależności od tego, jak grasz zwykłym Minecraft, ale jest o wiele więcej zmian, które są natychmiast zauważalne w Legends. Dla wszystkiego, co znane, jest coś świeżego w tym nowym RTS na blokowej formule, którą tak dobrze znamy.

W Minecraft Legends wcielasz się w rolę bohatera, który zostaje wprowadzony do świata, aby uratować go przed inwazją Piglinów. Dość prosta konfiguracja, ale zawiera również wiele informacji o tym, jak ta legenda różni się od zwykłego Minecraft, z pierwszą poważną separacją w aspekcie "legendy" Minecraft Legends. Jest tu wyraźna narracja o tym, że jesteś bohaterem, a nie tylko wymyślasz własną opowieść w świecie przetrwania. Rozmawiając z twórcami, opisali to niekoniecznie jako kanoniczną historię Minecraft, ale raczej mit, który może istnieć na świecie, historię, którą mieszkańcy wioski mogą opowiedzieć, zanim wyślą swoje dzieci do łóżka.

Minecraft Legends

Narracja Minecraft Legends - przynajmniej w pierwszej godzinie - nie jest niczym specjalnym, ale nie musi być. To dla ciebie pretekst, aby wędrować po świecie i walczyć z Piglinami. Wczesne poziomy składają się głównie z ciebie i twojej armii golemów podróżujących do różnych osad, powstrzymujących inwazję Piglin i ustanawiających lepszą obronę na następny raz, gdy urocze, złe stworzenia przybiegną. Możesz także podjąć ofensywę w Minecraft Legends i zlikwidować posterunki Piglin, aby powstrzymać dalsze ataki. Rozgrywka oznacza kolejne poważne odejście od formuły Minecraft, ponieważ twoje tradycyjne narzędzia kilofa, miecza, topora i łopaty są wymieniane na lutnię, której używasz do wysyłania przepustek, aby zebrać materiały dla ciebie, sztandar do kontrolowania jednostek i ogień, aby je przywołać. Dzięki tym narzędziom, zwłaszcza lutni, nie musisz spędzać godzin na wybijaniu drzew i poświęcaniu czasu na budowanie podstaw blok po bloku. Zamiast tego po prostu zbierasz mnóstwo zasobów z danego obszaru i możesz budować rampy, mury, wieże łuczników i nie tylko w ciągu kilku sekund. Ta usprawniona rozgrywka może nie być dla tych, którzy chcą prostego życia drewnianej chaty na szczycie wzgórza, ale po to jest tradycyjny Minecraft. Minecraft Legends' szybsze podejście do wydobycia i rzemiosła pozwala lepiej skupić się na mięsie gry w jej walce i strategii, których jest całkiem sporo.

To jest reklama:
Minecraft Legends

Po twojej stronie walka jest niezwykle prosta. Uderzaj wrogów i staraj się nie zostać trafionym to jedyne zasady, według których musisz żyć. Twoje jednostki mogą jednak otrzymać rozkaz zniszczenia Piglinów lub ich budynków, a każda jednostka, którą możesz stworzyć, jest lepsza w jednej rzeczy niż inna. Kamienne golemy, na przykład, są znacznie lepsze w rozbijaniu struktur, podczas gdy zombie mogą być czołgową siłą frontową, która ugrzęźnie w wojskach wroga. Jest wiele prostych rzeczy, które szybko wychwycisz w Minecraft Legends, ale wydaje się, że jest też sporo głębi. Być może nie jest to tak duży pułap jak inne popularne tytuły RTS, ale jest wyższy pułap, niż mogłoby się początkowo wydawać. Było to szczególnie widoczne w czasie spędzonym w trybie PvP Minecraft Legends.

PvP może być tam, gdzie Minecraft Legends jest najsilniejszy, ponieważ staje się niesamowicie wciągającą grą towarzyską. Jest przeznaczony do gry 4 na 4, ale 3v3 i 2v2 są dostępne w grach prywatnych. Cel pozostaje taki sam bez względu na to, ilu masz graczy: zniszczyć wieżę wroga. Jakkolwiek spróbujesz i wykonasz to zadanie, to zależy od Ciebie. Zbuduj bazę wystarczająco silną, aby zniszczyć wroga, zrób działo z czerwonego kamienia, aby zniszczyć jego fortecę, lub zamień konia na gigantycznego chrząszcza, przeskocz przez mury wroga i poprowadź armię pnączy do ich wieży (ta była moją ulubioną). Komunikacja jest raczej kluczowa w PvP dla Minecraft Legends, ponieważ najlepiej jest wiedzieć, kto zbiera zasoby, kto buduje bazę i kto przechodzi przez mapę, aby zbadać wroga i zaangażować się w wojnę partyzancką. W porównaniu do trybu dla pojedynczego gracza, gdzie zaczynają się obawy, że walka z Piglinami może stać się monotonna, PvP daje dodatkowy poziom głębi do gry.

Minecraft Legends
To jest reklama:

Minecraft Legends na pierwszy rzut oka wydaje się być raczej niszowym tytułem. Przekonanie fanów RTS-a do przejścia do uroczego, uroczego świata Minecraft może być dość trudne, a zwykli gracze Minecraft mogą nie być zbytnio zainteresowani rozgrywką oferowaną przez ten nowy tytuł. Ale jeśli szukasz zabawnej, trzecioosobowej przygody, która wygląda na interesującą historię, a także pękający tryb PvP, nie ma powodu, aby ignorować Minecraft Legends.

Minecraft Legends

Powiązane teksty

0
Minecraft LegendsScore

Minecraft Legends

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Blokowy świat rozszerza się wraz z nowym rodzajem doświadczenia, ale czy oddaje blask oryginalnej gry?Wczytywanie następnej zawartości