Polski
Gamereactor
zapowiedzi
New World: Aeternum

New World: Aeternum Podgląd - Naturalna, ale niedoskonała ewolucja skoncentrowana na konsolach

Zapoznaliśmy się z edycją nadchodzącej gry RPG akcji na PS5, która sama w sobie jest wersją MMORPG dla jednego gracza z 2021 roku.

Kilka lat temu, kiedy New World nabierało rozpędu i wydawało się, że wszyscy zagłębiali się w Amazon Games ' MMORPG, byłem częścią grupy, która nie chciała mieć nic wspólnego z grą. Gry MMORPG nigdy nie były moją filiżanką herbaty, więc pomimo ekscytującego założenia szerokiej i fascynującej przygody fantasy, całkowicie nie byłem zainteresowany sprawdzeniem gry. I właśnie z tego powodu New World: Aeternum szybko przykuł moją uwagę.

Dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z tym, czym jest ta gra i czym różni się od głównego doświadczenia na PC, jest ona przede wszystkim stworzona z myślą o graczach konsolowych i wejściach kontrolera, ale zawiera również przerobione podejście do głównej części gry, dzięki czemu każdy może doświadczyć jej od początku do końca całkowicie samodzielnie. Tak, dobrze przeczytałeś. Jeśli chcesz i chcesz, możesz porzucić podstawowe elementy społecznościowe, które wyróżniały New World w przestrzeni MMORPG i zamiast tego eksplorować świat Aeternum jako samotny wilk.

HQ

Teraz może się to wydawać sprzecznym z intuicją sposobem na cieszenie się New World i pod wieloma względami tak jest, ale sprawia również, że gra jest znacznie bardziej przystępna dla hord graczy, którzy nie mają ugruntowanych gildii MMO, na których mogliby się oprzeć i uważają, że wdarcie się na tę scenę jest przytłaczające. Ponadto, ponieważ New World: Aeternum zawiera ten centralny projekt, wiele podstawowych elementów rozgrywki zostało dostosowanych do potrzeb graczy solo. Oznacza to, że chociaż wciąż istnieje żywa, oddychająca kraina do eksploracji zamieszkana przez wielu graczy, możesz samotnie stawić czoła i pokonać każde spotkanie z podstawową historią. Będziesz potrzebował pomocy, aby cieszyć się niektórymi z bardziej późnych i wymagających aktywności, ale tak jest w przypadku każdej gry przeznaczonej do gry wieloosobowej, a jako entuzjasta Destiny 2 jestem z tym więcej niż zaznajomiony.

W każdym razie, pozwólcie, że przejdę do tego, jak Amazon wziął twarde MMO, przekonwertowało je i przebudowało, aby pasowało do konsol. Przede wszystkim zwykły interfejs MMO, który sprawiłby, że większość graczy chciałaby krzyczeć ze strachu o swoje życie, został znacznie uproszczony, dzięki czemu nie jesteś już przytłoczony mnóstwem przycisków i danych wejściowych, których opanowanie wymaga dziesiątek godzin. Zamiast tego każdą czynność można wykonać za naciśnięciem jednego przycisku na kontrolerze. Oznacza to, że mamy do czynienia z większą swobodą działania gracza i mniejszymi wyborami, ale oznacza to również, że rozgrywka i akcja wydają się znacznie bardziej uproszczone i usprawnione. Moją uwagę przykuła zwłaszcza walka, ponieważ teraz atakujesz lekkimi i ciężkimi atakami, zamieniasz się bronią i wykorzystujesz kilka konkretnych umiejętności na swoją korzyść bez konieczności posiadania 10 przycisków funkcyjnych i całej masy innych danych wejściowych powiązanych z różnymi innymi przyciskami. Jednak nie wszystko jest słoneczne i tęczowe, ponieważ wydaje się, że nawigacja po menu wpadła w powszechną i ogromnie frustrującą pułapkę, używając systemu kursora do majstrowania przy ekwipunku, ustawieniach i prawie każdym innym interfejsie menu, jaki możesz sobie wyobrazić. Nie trzeba dodawać, że nie przykleja się to do lądowania i skorzystałoby na alternatywnej filozofii projektowania.

To jest reklama:
New World: Aeternum

Jeśli zastanawiałeś się nad wpływem konwersji New World na konsolę w sensie technicznym, zapewniam, że tutaj też nie ma się czym martwić. Wydajność wydaje się być bez zarzutu (przynajmniej na PS5), a grafika trzyma się z wdziękiem, choć jest nieco brzydka, gdy przybliżasz z bliska lub wchodzisz w przerywnik filmowy. Ale poza tym trudno jest zapukać do tego portu konsolowego dla New World, ponieważ wydaje się, że Amazon Games prawie przybił wszystkie podstawowe filary dotyczące tego, co sprawiło, że gra stała się popularna, jednocześnie zapewniając, że pasuje i pasuje do zupełnie innego typu gracza.

Krótko mówiąc, Amazon przekształcił czystą grę MMORPG w coś bardziej zbliżonego do RPG akcji, za które często się uważał. Jeśli weźmiemy to pod uwagę oraz fakt, że Aeternum wprowadza więcej archetypów postaci do opanowania, nową strefę PvP na dużą skalę, próby solo w końcowej fazie gry, dostosowane wrażenia z zdobywania poziomów, rajd dla 10 graczy, odnowione systemy dialogów, a także pełną równość między PC a konsolami, gdzie gracze konsolowi otrzymują nawet całą poprzednią zawartość New World, w tym rozszerzenie Rise of the Angry Earth w dniu premiery, Istnieje wiele powodów, aby ekscytować się tą wersją New World. Wkrótce będziecie mogli również posmakować tej akcji, ponieważ zamknięta beta jest w drodze i zaplanowana na okres od 11 do 17 lipca, podczas której zaproszeni gracze Xbox Series X/S i PS5 będą mogli przetestować grę, a nawet powąchać niektóre z obiecanych aktywności w grze końcowej.

New World: AeternumNew World: Aeternum
To jest reklama:

Powiązane teksty



Wczytywanie następnej zawartości