Polski
Gamereactor
zapowiedzi
NHL 24

NHL 24 Hands-off Preview: Mroźny powrót czy godny następca?

EA ma na celu uchwycenie intensywności hokeja zarówno na lodzie, jak i poza nim.

HQ

Seria NHL zawsze była trzecim kołem u wozu w serii corocznych premier sportowych EA po FIFA (obecnie EA Sports FC) i Madden NFL. W 2021 roku gra w końcu przeskoczyła z silnika gry Ignite do Frostbite i od tego czasu seria stopniowych ulepszeń podniosła poprzeczkę dla długotrwałej serii hokejowej po długim okresie prawie zamrożenia.

NHL 24 nie wydaje się oferować żadnych skoków kwantowych, ale wydaje się, że jest wystarczająco dużo ulepszeń, aby fani hokeja ponownie rozważyli wydanie pieniędzy na tegoroczną edycję.

NHL 24
Kanadyjski obrońca Cale Makar jest tegorocznym sportowcem z okładki.

Tegorocznym zawodnikiem z okładki jest Cale Makar z Colorado Avalanche, ale mimo że to obrońca jest liderem gry, wiele ulepszeń pojawia się w strefie ofensywnej. Starszy dyrektor kreatywny Mike Inglehart obiecuje "całkowicie odnowione wrażenia z rozgrywki" dzięki nowemu Exhaust Engine. To oczywiście rażąca przesada, ale próba uchwycenia intensywności i fizycznego zużycia tego sportu wydaje się czynić cuda dla rozgrywki.

To jest reklama:

Zmiany składają się z dwóch elementów, tzw. Substained Pressure System i Goalie Exhaustion. Zacznijmy od bramkarzy. Jeśli uda Ci się utrzymać ciągłą presję, oni, podobnie jak rolkarze, zaczynają się męczyć i tracić energię (co widać na widocznym pasku). Czynniki takie jak podania boczne, próby strzałów i czas spędzony w strefie popychają je do granic możliwości i ostatecznie mogą być kluczem do przeciśnięcia krążka przez wiele warstw odzieży ochronnej i pianki. Wciąż jednak mogą wyciągnąć cud lub dwa z rękawa dzięki kilku nowym desperackim interwencjom, co pokazuje klip z rozgrywki pokazujący duńskiego bramkarza Frederika Andersena w pełnej sile.

W klasycznych grach NHL bramkarze często byli potworami, które zjadały każdy krążek, który im posłałeś; Konsekwencją rozgrywki w stylu arcade, która doprowadziła do mnóstwa szans. Bramkarze wydawali się bardziej realistyczni w ostatnich kilku meczach, ale niestety doprowadziło to również do zbyt wielu bramek. Mamy nadzieję, że nowy system zapewni bardziej zrównoważone wrażenia.

NHL 24
Bramkarze będą teraz zmęczeni ciągłą presją, ale nadal mogą być w stanie dokonać cudu.

Substained Pressure System nagradza zespoły, które utrzymują presję, szybszymi podaniami i zwiększeniem umiejętności. Grafika AR pojawi się na lodzie, odliczając od 30 sekund, które możesz wykorzystać, aby naprawdę zwiększyć ciśnienie. Czasami przypomina to niemal średniowieczne oblężenie, gdy obrońcy strzelają krążkami jak katapulty, a skrzydłowi próbują atakować z flanki. Mamy nadzieję, że nowy system pomoże odsunąć meta gry od stylu "tam i z powrotem", który charakteryzował kilka ostatnich wydań.

To jest reklama:

Twórcy ujawnili źródło inspiracji dla tej nowej funkcji klipem z Dallas vs. Toronto z zeszłorocznego sezonu NHL, gdzie Kanadyjczycy byli pod presją, ale udało im się przetrwać. Aby zatrzymać pęd, musisz wyprowadzić krążek ze strefy na dłużej niż pięć sekund (co i tak często jest wystarczającym czasem na zmianę linii) lub uzyskać face-off. Osobiście uważam, że wydaje się to bardzo obiecującym systemem, ale zdecydowanie trzeba go najpierw wypróbować.

Ciekawy remont przeszedł również system kontaktowy. Teraz będziesz mógł wykonywać lżejsze ataki, lekko przesuwając prawym drążkiem analogowym. To wytrąca przeciwnika z równowagi i pozwala tobie lub koledze z drużyny chwycić krążek kijem. Zmniejsza to prawdopodobieństwo potknięcia się w pole karne, ale to nie znaczy, że duże uderzenia, w których pociągasz drążek analogowy do tyłu, aby nabrać rozpędu, nie są przydatne. Trafienie w odpowiednim czasie wyczerpuje wytrzymałość odbiorników, co pomaga przechylić mecz na twoją korzyść.

NHL 24
Dobrze zaplanowane uderzenie nie tylko wzmacnia tłum, ale także drenuje odbiornik wytrzymałości.

Ostatnim dodatkiem do rozgrywki, o którym warto wspomnieć, jest Total Control Layout, , który ułatwia wykonywanie Highlight Reel Moves i bezczelne drobne szczegóły. Istnieje również Vision Passing System, , który wydaje się skupiać na bardziej realistycznych przejściach. Odległość podania i umiejętności graczy odgrywają większą rolę w określaniu dokładności, podczas gdy te pierwsze podania, które często zamieniają bramkarzy i obrońców w zdezorientowanych łyżwiarzy figurowych, stały się nieco bardziej intuicyjne. Wreszcie, teraz łatwiej jest kontrolować bramkarza, jeśli grasz jako jeden w, na przykład, Be A Pro. Możesz teraz zmienić swoją pozycję, a następnie automatycznie wrócić na miejsce, tak jakbyś był trzymany przez gumkę. Ma to sens, ponieważ łatwo jest całkowicie wydostać się z pozycji za pomocą klasycznych elementów sterujących.

W tym miejscu opuszczamy lód i natychmiast sprawy stają się mniej interesujące, ponieważ cała masa haseł na żywo została rzucona na nas podczas prezentacji. W World of CHEL (WOC) i Hockey Ultimate Team (HUT) jest teraz crossplay (choć nie w różnych generacjach konsol), WOC dostaje nawet przepustkę bojową z sezonami i mnóstwem przedmiotów kosmetycznych - przynajmniej możesz przenieść zdobyte przedmioty do następnej NHL 25 i najwyraźniej także do przyszłych edycji.

W HUT Moments możesz grać w klasyczne momenty NHL i zdobywać nagrody. W opisywanym scenariuszu, którego akcja rozgrywa się 15.04.19, odtwarzasz debiut Cale'a Makara w NHL. Istnieją trzy cele:


  • Zrób 8 migawek

  • Strzel gola z C. Makarem

  • Wygraj grę

Jeśli to brzmi ekscytująco, cóż, świetnie! Ale dla mnie brzmi to tak nudno, jak to tylko możliwe, i natychmiast przypomina mi się równie słaby FUT Moments, który został wprowadzony do serii FIFA w zeszłym roku.

NHL 24
Tłumy będą bardziej dynamicznie reagować na akcję na lodzie.

Prezentacja oferuje 75 nowych celebracji bramek, które pozwalają zachowywać się w najbardziej absurdalny sposób po zdobyciu bramki i prawdopodobnie zarobić na ciężkie uderzenie od sfrustrowanego przeciwnika. Flex Moments to coś, co EA nazywa tym dodatkiem inspirowanym Fortnite. Jednak nie tylko gracze szaleją, ponieważ widzowie staną się bardziej ożywieni, jeśli przeciwnik dostanie rzut karny, lub krzyczą o strzał, jeśli czas ucieka na przykład w powerplay. Bardziej zaangażowana publiczność opiera się na całej idei intensywności, która charakteryzuje dodatki do rozgrywki, a usłyszenie ryku całej publiczności, gdy drużyna gospodarzy przygotowywała się do gry w siłę, pozostawiło mnie pozytywnym akcentem.

Podczas gdy fani hokeja prawdopodobnie nie dbają o przepustki bojowe i przedmioty kosmetyczne, nowa rozgrywka i klimatyczne dodatki wydają się bardzo obiecujące, ponieważ mają na celu uchwycenie intensywności i fizyczności, które pod wieloma względami są esencją hokeja. Prawdopodobnie warto więc wyczekiwać 6 października, kiedy NHL 24 wyda na Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Powiązane teksty

0
NHL 24Score

NHL 24

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Czas uderzyć w lód i pozbyć się wszystkich zębów mlecznych dla eksperta sportowego Gamereactor, Johana Vahlströma...Wczytywanie następnej zawartości