Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Resident Evil 4

Resident Evil 4 Remake: Przeniesienie klasyka horroru do czasów współczesnych

Ulepszenia, ludzie, ulepszenia!

HQ

Prawdopodobnie najlepiej rozpocząć tę wersję zapoznawczą od krótkiego zastrzeżenia. Nie dotarliśmy jeszcze do Resident Evil 4. Zamiast tego otrzymaliśmy 17-minutowy film z rozgrywki, który dał nam dobry wgląd w grę przed jej premierą jeszcze w tym miesiącu. Chociaż mamy dość silne wrażenie, nie możemy mówić o tym, jak czuje się walka lub napięcie, jakie daje granie, ponieważ po prostu nie mieliśmy jeszcze tego przywileju.

Usunąwszy to z drogi, zanurzmy się w Resident Evil 4 Remake, najnowszym z serii nowoczesnych poprawek Capcom do klasycznej serii horrorów. Resident Evil 4 jest prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną grą z serii, która otrzyma remake, a w rozgrywce, którą widzieliśmy do tej pory, wygląda na to, że Capcom z pewnością spełnia oczekiwania.

Resident Evil 4

W naszej zapowiedzi przyjrzeliśmy się różnym lokacjom z rozdziału czwartego Resident Evil 4, zaczynając od walki i eksploracji w pobliżu jeziora, poprzez atak na zamek, w którym znajdujemy Ramóna Salazara, a kończąc na walce z Jackiem Krauserem. W trakcie rozgrywki możemy zobaczyć wszystkie sposoby, w jakie Capcom zmodernizował remake Resident Evil 4, aby stać się horrorem AAA, który musi być, aby wyróżnić się na dzisiejszym rynku.

To jest reklama:

Prawdopodobnie nie trzeba dodawać, że Resident Evil 4 Remake wygląda lepiej niż oryginalna gra z 2005 roku, ale nadal warto podkreślić, o ile lepiej wygląda ta nowa gra. W modelach postaci, oświetleniu i efektach wizualnych, takich jak wybuchy, Resident Evil 4 Remake wyróżnia się nawet wśród swoich współczesnych odpowiedników horroru jako gra przyjemna wizualnie, dając dodatkowe poczucie grozy, ponieważ ścigające cię potwory wyglądają bardziej realistycznie niż kiedykolwiek.

Resident Evil 4

Poza zaktualizowaną grafiką, w Resident Evil 4 Remake'u pojawi się mnóstwo dodatkowych zmian w rozgrywce. Parowanie, na przykład, jest teraz ogromną częścią walki i chociaż możesz po prostu odchylić się do tyłu i strzelać do wrogów z daleka, zbliżenie się może łatwo zaoszczędzić trochę amunicji. Mechanika parowania pozwala zablokować wszystko, od ataku pasożyta po gigantyczne pazury Garradora. Czas jest tutaj kluczowy, ale jeśli możesz to zrobić, wydaje się, że parowanie może stworzyć bardzo fajne momenty, takie jak wtedy, gdy widzieliśmy Leona parującego koktajl Mołotowa w powietrzu.

W Resident Evil 4 Remake'u jest też więcej znanych funkcji, o czym świadczy sposób, w jaki możesz systematycznie eliminować wrogów, ogłuszając ich strzałami w głowę lub upuszczając ich na podłogę, strzelając im w nogi. Obie te opcje pozwalają uzyskać darmowe ataki wręcz na przeciwników, co wydaje się być tym razem najważniejsze, ponieważ jest to szybki sposób na pozbycie się wrogów. Od dźgnięcia kogoś przez szyję po zakłopotanie kultysty, takiego jak grasz w WWE 2K22, istnieje wiele opcji zbliżenia się do wrogów. Korzyści z bycia biegłym w parowaniu i walce wręcz przydały się później przeciwko Jackowi Krauserowi. Zamiast sekwencji QTE, będziesz teraz mógł aktywnie walczyć z Krauserem i będziesz musiał parować jego ataki nożem.

To jest reklama:
Resident Evil 4

Eskortowanie Ashley również wydaje się być znacznie mniej kłopotliwe w Resident Evil 4 Remake. Chociaż będziesz musiał upewnić się, że nie zostanie porwana przez kultystów, dodatkowy nacisk na skradanie się w grze oznacza, że nie zawsze biegasz, strzelasz i śledzisz Ashley. "Ciasne" i "luźne" komendy z oryginału również pomagają, ponieważ ponownie zapewniają, że Ashley nie zostanie wciągnięta w walkę lub że odejdzie zbyt daleko. Ashley też wydaje się teraz dość czołgowa, ponieważ do obezwładnienia ją potrzebował pocisku wystrzelonego z katapulty.

Resident Evil 4

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż nie możemy komentować wrażenia z rozgrywki, ani jej wydajności, z wyglądu, Resident Evil 4 Remake zapowiada się na prawdopodobnie najbardziej udany remake Capcom w serii horrorów. Wydaje się, że zrobiono wystarczająco dużo, aby oprzeć się na oryginalnym doświadczeniu, nie odbierając tego, co sprawiło, że gracze się w nim zakochali. Ale, jak już powiedzieliśmy, być może potraktuj tę zapowiedź z lekkim przymrużeniem oka, wiedząc, że patrzyliśmy tylko na grę i jeszcze jej nie dostaliśmy.

Resident Evil 4

Powiązane teksty

0
Resident Evil 4Score

Resident Evil 4

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Najnowszy remake Capcomu zabiera nas z powrotem do Hiszpanii, aby zmierzyć się z klanem Los Iluminados jako Leon S. Kennedy.Wczytywanie następnej zawartości