Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Road 96: Mile 0

Road 96: Mile 0 jest mniejszy i bardziej intymny niż jego poprzednik

Spotkaliśmy się z reżyserem Yoanem Fanise i wypróbowaliśmy godzinę gry, która nadejdzie w kwietniu.

HQ

Muszę przyznać, że naprawdę nie mogłem się doczekać powrotu na drogę, którą Digixart tak ostrożnie asfaltuje. I może zabrzmiałem bardzo entuzjastycznie, kiedy dałem Road 96 10 w mojej recenzji w Gamereactor Spain, ale prawda jest taka, że jego historia i narracja całkowicie porwały mnie w te gorące sierpniowe dni w 2021 roku.

Road 96: Mile 0

Minęło trochę czasu, ale małe francuskie studio miało nam jeszcze jedną historię do opowiedzenia o Petrii, prezydencie Tyraku i, co najważniejsze, dwóch młodych bohaterach, Zoe i Kaito (tak, tym samym Kaito z Lost in Harmony, pierwszego tytułu studia). Ponieważ Road 96: Mile 0, który pojawi się na początku kwietnia, jest o wiele bardziej powściągliwą przygodą niż pierwszy tytuł i wydaje się o wiele bardziej intymny, ponieważ tutaj nie jest całkowicie związany z wyborami, których dokonujemy, ani układaniem elementów układanki postaci razem z proceduralną narracją.

Cechy te są widoczne w pierwszych minutach godzinnego demo, które udało mi się wypróbować, a które poprzedziła rozmowa Yoana Fanise, reżysera gry, z którym przeprowadziliśmy wywiad kilka miesięcy temu. Deweloper potwierdził w nim, że będzie to mniejsza przygoda, która będzie miała miejsce dwa miesiące przed wydarzeniami z Road 96, że będzie mówić o korzeniach motywacji postaci, a także że będzie szanować podróż gracza w pierwszej grze.

To jest reklama:

Chcieliśmy szanować decyzje i konsekwencje, które wybrali gracze, więc zrobiliśmy prequel zamiast drugiej części. Fanise zauważył.

Road 96: Mile 0Road 96: Mile 0

Road 96: Mile 0 odchodzi również od politycznego przesłania, które było (nie tak) ukryte w Road 96, a zamiast tego zastępuje je nową narracją poprzez muzykę i jej reprezentację nastoletnich emocji oraz, słowami Fanise, "budowę tożsamości i przejście do dorosłości" . Jednak ma to być przygoda, którą można cieszyć się nawet w jednej lub dwóch sesjach gry, dzięki dostępności. Przekonałem się o tym również w tych wczesnych etapach gry, w których oprócz zagłębiania się w tło i motywacje postaci, widziałem również, że w nowych częściach muzycznych - które są bardziej testami refleksu do muzyki niż czymkolwiek innym, za każdym razem, gdy popełniałem duży błąd, gra zabierała mnie z powrotem do kilku chwil przed potknięciem. To część filozofii otwierania ramion dla każdego gracza, nawet tego, który dopiero zaczyna. Fanise wyjaśnił: "Nie lubię gier, które blokują postęp, upewniliśmy się, że istnieje wiele sposobów na przejście przez przygodę", bez łamigłówek lub poziomów muzycznych, które nikogo powstrzymują.

Mimo to, pomimo różnic w stosunku do Road 96, niektóre z jego podstawowych elementów są tutaj, takie jak projekt i grafika, kontrola wskaż i kliknij oraz oczywiście emocjonalne tło, które pozostawia. Nie jest to liniowa przygoda, ale łatwo jest poruszać się między sekcjami, w których rozwija się narracja dzięki centralnemu ośrodkowi, który jest opuszczonym placem budowy, który widzimy w grafice gry. Stąd uzyskamy dostęp do różnych środowisk w Shandy Sands, a także spotkamy znajome twarze, o których nie będę mówić, aby nie zepsuć niespodzianki. Dość powiedzieć, że teraz mam szersze zrozumienie niektórych postaci w Road 96, ponieważ Mile 0 ma miejsce dwa miesiące przed rozpoczęciem pierwszej gry.

To jest reklama:

To, co widziałem do tej pory, zaintrygowało mnie, ponieważ była to bardzo krótka zapowiedź (choć gra też jest krótka), ale ma wszystkie elementy, za które pokochałem pierwszą grę: świetną historię, dobrze zbudowane postacie, jasny przekaz społeczny i metaforę świata, w którym żyjemy. Road 96: Mile 0 to początek historii i mam wysokie oczekiwania, gdy tytuł pojawi się 4 kwietnia.

Road 96: Mile 0Road 96: Mile 0Road 96: Mile 0

Powiązane teksty

0
Road 96: Mile 0Score

Road 96: Mile 0

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Prequel Digixarta jest już dostępny, ale czy dorówna genialnej grze przygodowej z 2021 roku?Wczytywanie następnej zawartości