Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Solium Infernum

Solium Infernum Następny Fest Hands-On: Piekło to miejsce na Ziemi

Z mnóstwem biurokracji i manewrów politycznych, które nie służą nikomu poza nami, Solium Infernum może czasami czuć się jak w brytyjskim rządzie.

HQ

Niedawno mieliśmy okazję zagrać w Solium Infernum na Gamescomie, ale przed Steam Next Fest za kilka dni dostaliśmy kolejne, zaktualizowane spojrzenie na tę grę strategiczną jak żadna inna. Postaram się unikać punktów, które poczyniłem w mojej poprzedniej zapowiedzi, ale jeśli chcesz wypróbować grę strategiczną w tym Next Fest, Solium Infernum jest wyjątkowym hitem.

Teraz, jeśli nie jesteś fanem strategii, ale patrzysz na wspaniały styl i genialnie diabelską sztukę Solium Infernum i myślisz, że chcesz wejść, warto wspomnieć, że ta gra zajmuje chwilę, aby się z nią uporać. Nie jestem miłośnikiem strategii, ale włożyłem wiele godzin w Cywilizację V i Total War, więc powiedziałbym, że mam przyzwoite doświadczenie w tym gatunku. Mimo to musiałem założyć czapkę myślenia dla Solium Infernum, aby poradzić sobie z tym, co ma do zaoferowania.

Solium Infernum

Grasz jako Arcydemon, władca piekła, który chce zdobyć ostateczną nagrodę Pandemonium po zaginięciu diabła. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, dlaczego ktokolwiek chciałby przejąć piekło, ze wszystkimi sztyganami i politycznymi machinacjami odbywającymi się za kulisami, ale nie jestem żądnym władzy diabłem, więc nie muszę się o to martwić.

To jest reklama:

Jeśli wchodzisz do tej gry, widzisz całą piękną i budzącą grozę grafikę dla jednostek i myślisz, że czeka cię jedna wielka bitwa, która zdecyduje o władcy piekła, cóż, przykro ci to mówić, ale Solium Infernum to nie to. Jest trochę walki i ma kilka zgrabnych animacji, ale głównie grasz w mroczną grę polityki. Nie możesz nawet wejść na terytorium innego gracza bez ważnego powodu, więc tak naprawdę chodzi o to, co dzieje się za kulisami.

W tym miejscu naprawdę mogę sobie wyobrazić błyszczenie PvP Solium Infernum, ponieważ poza opcjami, które otrzymujesz w zwykłej grze, będziesz mógł również użyć swojego srebrnego języka, aby przekonać sojuszników do zdrady i sprawić, że inni gracze będą wyglądać jak wróg publiczny nr 1, podczas gdy staniesz się największym zagrożeniem w grze. Opcje, które otrzymujesz dla pojedynczego gracza, są również solidne. Rytuały, żądania i wiele więcej są dostępne, aby wyprzedzić przeciwników, wzmacniając własną pozycję tak bardzo, jak to możliwe, abyś w czasie wojny był tak przygotowany, jak to tylko możliwe.

HQ

Jak wspomniano wcześniej, Solium Infernum wymaga przyzwyczajenia. Istnieje wiele różnych systemów, a możliwość wykonania tylko dwóch zamówień w turze może wydawać się dość ograniczona. Naprawdę musisz ustalić priorytety swoich działań, a nie tylko robić wszystko, co chcesz w jednej turze. To szachy strategii, naprawdę, ponieważ myślisz dwa do trzech kroków do przodu, mając nadzieję, że twoi przeciwnicy nie spieprzą twojego głównego planu. Oczywiście, że będą, ale to połowa zabawy sama w sobie. Solidny samouczek pomaga ci poradzić sobie ze wszystkim, co się dzieje, ale mimo to łatwo jest się potknąć po nauczeniu się podstaw.

To jest reklama:

Mistrzowie strategii spędzą godziny na szlifowaniu swojej taktyki, aby przejąć piekło, a Solium Infernum zachęca do spędzenia długiego czasu nad każdą grą. Na szczęście nie mam nic przeciwko spędzaniu czasu w piekle. Jak wspomniano, grafika tutaj jest imponująca, szczególnie w sztuce ekranów ładowania, kart jednostek i wyglądu Arcydemonów. Samo piekło jest raczej szare, szare i niezachęcające, ale także całkiem piękne na swój straszny sposób. Jest pociągający w sposób, w jaki nie powinien być, co jest idealne dla atmosfery, którą Solium Infernum chce stworzyć. Naprawdę, nikt nie powinien chcieć grać w tę wielką grę diabelskiej polityki, ale jeśli nie gra, nie może wygrać.

Solium Infernum

Jako ktoś, kto zawsze był zafascynowany piekłem jako scenerią, Solium Infernum wykonuje świetną robotę w tworzeniu tego poczucia okropnej biurokracji, która wydaje się prawie zbyt realna, aby po prostu należała do piekła. Nie oznacza to, że gra jest nudna, pamiętaj. Naciskanie następnej tury wywołuje niepokój, gdy czekasz, aby zobaczyć, jakie ruchy wykonał twój przeciwnik i masz nadzieję, że nie są lepsze od twoich. Kiedy zagramy więcej, zobaczymy, czy może to zrobić wrażenie w trakcie wielu gier, ale po dwóch krótkich sesjach wygląda na wyjątkową grę strategiczną dla fanów gatunku szukających czegoś innego.

Solium Infernum

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości