Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
SpongeBob Squarepants: The Cosmic Shake
Featured: Gamescom 2022 Coverage

SpongeBob Kanciastoporty: Kosmiczny Shake już wygląda jak wypolerowana, zwariowana platformówka

Wygląda to równie zabawnie, co gładko, a my chętnie gramy z pomocą Balloon-Patricka lub bez niej...

HQ

Na Gamescomie w zeszłym miesiącu zobaczyliśmy kilka interesujących gier dla dzieci lub dla wszystkich odbiorców, w tym OG Games Paw Patrol, Star Trek i Dragons; Thunderful's Lego Bricktales lub Microids' Asterix i Obelix. Ale na stoisku THQ Nordic był jeden konkretny tytuł, który wyglądał niesamowicie dobrze, który jest prawdopodobnie najbardziej oczekiwanym z nich wszystkich, i który, co zaskakujące, nie ma jeszcze daty premiery. Mówimy o Spongebob Squarepants: The Cosmic Shake nickelodeon.

Przygoda platformowa wygląda jak gra Nintendo i chętnie ją wypróbujemy, aby sprawdzić, czy gra równie dobrze. Niestety, prezentacja za zamkniętymi drzwiami, w której uczestniczyliśmy, była praktyczna, ale mimo to wykorzystaliśmy ją, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i porozmawiać z kierownikiem projektu dewelopera Purple Lamp, Andreasem Jarzabekiem.

Ale zanim przejdziemy do rozgrywki i zawartości, jest oczywiście zwariowana przesłanka do tego wszystkiego:

"To, co w zasadzie dzieje się na początku, to to, że SpongeBob i Patrick znajdują magiczne łzy z magicznej bańki [spełniającej życzenia Syrenki] i życzą sobie wszystkich miłych rzeczy, które mogą mieć dla swoich przyjaciół w Bikini Bottom i, jak zawsze, przesadzają", Jarzabek mówi o duchowym następcy Bitwy o Bikini Bottom. "Idą po zbyt wiele życzeń, życzenia zderzają się ze sobą i zasadniczo niszczą samą tkankę rzeczywistości, tworząc siedem różnych światów życzeń, w które wszyscy ich przyjaciele z Bikini Bottom zostali wciągnięci".

To jest reklama:
HQ

Poza tym tym razem Patrick ma bardzo ważną rolę, ponieważ można go uznać za "Cappy" lub "Navi" w tej przygodzie, jeśli pozostaniemy przy odniesieniach Nintendo.

"Jednym z życzeń, jak widać, jest to, że Patrick zamienia się w balon, więc będzie twoim najlepszym kumplem przez całą grę, będąc ze SpongeBobem, wspierając go" - wyjaśnia deweloper. "Jedną z rzeczy, które Patrick zrobi dla ciebie, jest to, że jeśli spadniesz z półki, po prostu leci tam jak balon, chwyta cię i sprowadza z powrotem, ponieważ jest twoim najlepszym przyjacielem, zawsze jest przy tobie. A także, jeśli masz mało zdrowia, przyjdzie do bitwy, rzuci trochę zdrowia dla ciebie (co, jak zawsze, jest majtkami). I pomoże ci w udzielaniu wskazówek".

Ale jest to również używane jako narzędzie narracyjne, ponieważ "jest to również jedna z głównych cech, które mamy, przekomarzanie się między nimi, ponieważ jest to tak kultowy i podstawowy element oryginalnej serii", kontynuuje Jarzabek. "I mieliśmy super szczęście z całą pomocą, jaką otrzymaliśmy od Nickelodeon, mając oryginalnych scenarzystów z serii, którzy nam pomagali, wskakiwali, pisali dla nas rzeczy, recenzowali wszystkie te scenariusze."

To jest reklama:

"Nintendo Switch jest nadal naszą wiodącą platformą, ale to nie znaczy, że stawiamy na niską jakość. Bardzo ważne jest, aby nie wpaść w tę pułapkę"

Następnie różnorodność pochodzi z różnych motywów opartych na odcinkach używanych dla każdego świata oraz z odblokowaniami i przedmiotami kolekcjonerskimi, które są z nimi związane. Ustawienia obejmują piratów, średniowieczne, prehistoryczne, zachodnie ... i oczywiście Karate, oparte na odcinku z Sandy, gdzie gracze odblokują umiejętność Karate Kick. Oprócz tego istnieje ponad 30 kostiumów, które można odblokować w trakcie kampanii lub poprzez postępy za pomocą galaretki, wszystkie również tematyczne.

"Jeśli przejdziesz do poziomu średniowiecznego, będziesz miał kostium barda, który twoja koleżanka ma na ramieniu. Po prostu to uwielbiam, to bardzo piękna rzecz, która się wydarzyła!", mówi wzruszony Jarzabek o tatuażu wytatuowanym na ramieniu własnej kamady Gamereactora Nataschy.

W sumie będzie to "8 godzin rozgrywki w sumie", nie wspominając o "dużej masie przerywników filmowych z oryginalną obsadą aktorów głosowych". A oto, co mówią twórcy na pytanie, dlaczego nowa przygoda SpongeBoba wygląda lepiej niż inne licencjonowane gry dla dzieci:

"Dla nas bardzo ważne było, aby nie wpaść w pułapkę "to tylko kolejna gra licencyjna". Wiedzieliśmy o niebezpieczeństwach, więc chcieliśmy dać graczom wygląd i poczucie, na jakie zasługują w grze. Switch [Nintendo] jest nadal naszą wiodącą platformą, ale to nie znaczy, że wybieramy niską jakość, jeśli chodzi o Switcha. Mamy dedykowany zespół, który pracuje nad optymalizacją platformy i oczywiście wszystkich innych platform".

Spongebob Squarepants: The Cosmic Shake wydaje się oferować ciekawe wyzwania platformowe, ładną pionowość i płynną grafikę, poza wspomnianą różnorodnością, treścią i serwisem fanowskim. Kiedy więc zostanie wydany? "Wkrótce otrzymasz odpowiedź, to wszystko, co powiem!", śmieje się mężczyzna z Purple Lamp w filmie.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości