Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Steamworld Heist II

Steamworld Heist II Zapowiedź: Sierpień może już mieć zwycięską grę niezależną

Spędziliśmy sporo czasu z sequelem strategii turowej, aby zobaczyć, jak rozwija się i ulepsza świetną formułę nakreśloną przez oryginalny tytuł z 2016 roku.

HQ

Seria SteamWorld stała się znana z tego, że nieustannie kwestionuje to, czego oczekujemy od jej gier. Mieliśmy tytuły typu tower defense, Metroidvanie, platformówki, a teraz, w sierpniu, kolejna strategia turowa dołącza do jej szeregów w Steamworld Heist II. Rozpoczynająca się po wydarzeniach z oryginału, ta gra obraca się wokół Captain Leeway, potomka legendarnego odkrywcy i bohatera pierwszego tytułu, Captain Piper Faraday, i stawia przed graczami zadanie zapięcia bootstrapów i rozpoczęcia awanturniczych prób wyrzeźbienia imienia tego młodszego kapitana w historii wraz z jego poprzednikiem.

W związku z tym, że premiera zaplanowana jest na 8 sierpnia, miałem okazję sprawdzić kilka Steamworld Heist II w ramach okna podglądu, które zawierało krótki przedsmak podczas Summer Game Fest w Los Angeles na początku miesiąca. Chociaż za chwilę przejdę do najdrobniejszych szczegółów, pozwólcie, że zacznę od potwierdzenia i rozstrzygnięcia wszelkich wątpliwości, które możecie mieć lub nie; Steamworld Heist II zapowiada się na absolutny wybuch.

HQ

Charakterystyczna rozgrywka oryginału, która łączy turowy ruch i ataki z mechaniką celowania i mnóstwem destrukcji otoczenia, została tym razem zachowana i ulepszona. Rozgrywka jest intuicyjna i łatwa do opanowania, ale z mnóstwem głębi i sprawczości gracza, co pozwala na kreatywność w sposobie radzenia sobie z walką. Możesz wybrać bezpośrednią trasę i użyć osłony, aby chronić swoje steamboty, jednocześnie oddając czyste i bezpieczne strzały, aby usunąć zagrożenia na swojej drodze, lub możesz użyć rykoszetujących elementów i lub niszczących beczek, aby wyeliminować grupy wrogów lub zneutralizować zagrożenie, które znajduje się poza bezpośrednią linią ognia. Podstawowa i podstawowa rozgrywka jest tutaj tak uproszczona i łatwa do zrozumienia, jak to tylko możliwe, ale Thunderful Development pozwala dodać trochę stylu do gry dzięki tej bardziej podchwytliwej mechanice.

To jest reklama:

Zespół programistów również przyjął to proste, ale głębokie podejście i starał się włączyć je wszędzie w tej grze. Pakiet progresji i ulepszeń jest prosty, a jednocześnie ma pewną mile widzianą złożoność. Możesz rekrutować wszelkiego rodzaju różne boty, aby dołączyły do twojej zawadiackiej załogi, z których każdy pasuje do jednego z wielu unikalnych typów zadań, które można ulepszać i ulepszać, zdobywając doświadczenie za ukończenie poziomów. W miarę ulepszania pracy odblokowujesz ulepszenia z prostego drzewka umiejętności, które mają postać nowych umiejętności lub umiejętności pasywnych, które poprawiają skuteczność bojową, i możesz łatwo przełączać się między dowolnymi, a nawet łączyć ze sobą różne zadania, aby postacie naprawdę się wyróżniały i grały tak, jak chcesz. Do tego dochodzi system, który pozwala dostosować statek podwodny, wyposażając go w potężniejszą broń i więcej sprzętu obronnego, który przydaje się podczas walki z okrętami marynarki wojennej na otwartym oceanie.

To prowadzi mnie do jednego z bardziej unikalnych i nowych elementów Heist II: to rozgrywka morska. Zamiast po prostu pracować nad narracją, która nieustannie przenosi cię między poziomami, Thunderful włączył świat, który możesz swobodnie eksplorować między znajdowaniem a rozpoczynaniem misji, kontrolując swoją łódź podwodną. Świat jest pełen małych sekretów i zakamarków do odkrycia, a także jest domem dla rywalizujących i sterowanych komputerowo statków, które zaatakują Cię, jeśli podejdziesz do nich zbyt blisko. Aby odeprzeć atak, musisz ustawić i wycelować broń na prawej i lewej burcie swojego statku, aby móc zniszczyć zagrożenie, zanim ono zniszczy ciebie. Jest bardzo prosty i składa się tylko z kilku mechanik, ale jest mile widzianym dodatkiem, który po prostu dodaje trochę więcej do doświadczenia SteamWorld i rozbija turową rozgrywkę strategiczną rzeczywistych misji.

Steamworld Heist IISteamworld Heist IISteamworld Heist II
Steamworld Heist II
To jest reklama:
Steamworld Heist IISteamworld Heist IISteamworld Heist II

Dla tych, którzy zastanawiają się nad tonem tej gry, zachowany jest również charakterystyczny urok i humor SteamWorld. Pomimo tego, że jest to w większości nowa obsada postaci, wszystkie wydają się zdefiniowane i szczegółowe, a także tak, jakbyś znał je znacznie dłużej niż ty. Ponadto Thunderful udaje się zachować narrację jako podstawowy i interesujący czynnik, równoważąc dialogi tekstowe z dubbingowanymi przerywnikami filmowymi, które współpracują ze sobą, aby dać wspaniałe poczucie przygody, w którą wyruszasz. Czy byłoby miło mieć udźwiękowiony dialog przez cały czas? Jak najbardziej, ale tekst jest zazwyczaj dość zwięzły i nie przytłacza gracza, więc w praktyce działa dobrze.

Thunderful zadbał również o to, aby estetyka i motyw SteamWorld zostały zachowane i zaakcentowane również w Heist II, z większą ilością wspaniałej, ręcznie rysowanej grafiki i stylu, który oferuje mnóstwo szczegółów i uderzających elementów scenografii. Następnie po raz kolejny łączy to z tematyczną i chwytliwą ścieżką dźwiękową z Steam Powered Giraffe, która sprawi, że każdy korsarz będzie chciał wstać i zrobić mały jig.

Chociaż poczekam trochę dłużej i spędzę więcej czasu na graniu w nadchodzącą recenzję, zanim zagłębię się w systemy progresji oraz wiele różnych rodzajów broni i narzędzi, które możesz zdobyć, powiem teraz, że Steamworld Heist II wydaje się być dokładnie tym, czego chcemy; Bogatsza i bardziej mechanicznie głębsza kontynuacja już genialnego Heist. Jest urocza, zachwycająca, prosta, ale z głębią, ma zróżnicowane misje, które stanowią wyzwanie, ale nie przytłaczają (chyba że chcesz, ponieważ do wyboru jest kilka opcji trudności) i po raz kolejny udowadnia, dlaczego nadal kochamy i doceniamy serię SteamWorld i jej kreatywne tendencje. Wydaje się, że Thunderful jest tutaj kolejnym zwycięzcą indie.

Steamworld Heist IISteamworld Heist II
Steamworld Heist II
Steamworld Heist IISteamworld Heist II

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości