Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. Wonder Wrażenia końcowe: Kolejny pretendent do tytułu Gry Roku?

Wraz ze zbliżającą się premierą graliśmy w nadchodzącą platformówkę 2D, aby zobaczyć, jak wygląda ona z wyprzedzeniem i przywrócić trochę cudów do serii Super Mario Bros.

HQ

Nie ma owijania w bawełnę, gry 2D Super Mario Bros. od lat wydają się nieco przewidywalne i zbyt bezpieczne. Minęło dużo czasu, odkąd nowa gra z tej serii zadebiutowała i naprawdę zachwyciła, i właśnie dlatego Super Mario Bros. Wonder ma tak dużo jazdy. Ale wraz z nadchodzącą premierą, rozpocząłem moją podróż przez Flower Kingdom w tej uderzającej i zachwycającej grze, a sądząc po tym, w co mogłem grać i o czym mogłem wam opowiedzieć do tej pory, jest bardzo jasne, że Wonder ma być grą Mario na wieki.

Ponieważ ta gra nie tylko oddaje hołd tytułom 2D, które pojawiły się przed nią w bardzo atrakcyjny sposób, ale podnosi i przenosi tę serię do współczesności dzięki kreatywnym wykorzystaniu dźwięku i muzyki oraz nowej mechanice rozgrywki. Wonder nie wygląda na inspirujące... Zastanawiaj się w odtwarzaczu, po prostu rzucając na nie nowe biomy i okazjonalne nowe ulepszenia (nawet jeśli tak jest), zamiast tego wygląda na to, że wciągnie cię fantastycznymi i kolorowymi animacjami, interesującymi nowymi wyzwaniami i celami, nowoczesnymi iteracjami na ukochanych formułach 2D i wykorzystaniem muzyki w sposób, którego nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek widzieli w tytule Mario.

HQ
Super Mario Bros. WonderSuper Mario Bros. WonderSuper Mario Bros. Wonder
To jest reklama:

Oczywiście, nadal chodzi o to, aby przebić się przez poziomy 2D, a czasami 2.5D, stale poruszając się w prawo. Na drodze staną Goombas i Koopas oraz różni inni wrogowie, a także zagrożenia środowiskowe, monety do zebrania, bloki do rozbicia, ulepszenia do zdobycia i sekrety do odkrycia. Dusza poprzednich gier Super Mario Bros. jest zachowana w Wonder, ale jest również wzbogacona o pomysłowe nowe mechaniki, takie jak możliwość przesuwania rur do rozwiązywania zagadek, rozrywania fragmentów tła, umieszczania naklejek w celu zaznaczenia swojej obecności i oczywiście Wonder Seeds, aby zgarnąć, które zabiorą Cię do różnych części kursów i które są używane do otwierania drogi do nowych światów i poziomów w Overworld.

Mówiąc o nadświecie, nie jest to już sztywny system, jak w poprzednich grach Super Mario Bros.. Są części, po których możesz podróżować tylko w określony sposób, ale są też sekcje, w których możesz biegać swobodniej, pozwalając ci wchodzić w interakcje ze światem i wybierać, z którym poziomem chcesz się zmierzyć, jak uważasz za stosowne. Nie jest to ogromna zmiana formuły, ale jest zauważalna i dodaje wiele charakteru. A jeśli chodzi o poziomy, w które możesz zanurzyć się z nadświata, są one bardzo zróżnicowane i wyjątkowe. Rzeczywiste dania główne nie są zbyt długie, ale są wypełnione możliwościami odkrywania sekretów i wykonywania dodatkowych celów, takich jak zdobywanie większych Flower Coins (nowy rodzaj waluty). Mniejsze poziomy poboczne, na które możesz się zanurzyć, to miejsca, w których mini-gry naprawdę wchodzą w grę, a niektóre z nich są nawet wyzwaniami, które wymagają udowodnienia swoich umiejętności z niektórymi Badges, które są dostępne.

Badges, dla tych, którzy nie są zaznajomieni, to zasadniczo korzyści, które można aktywować przed kursem. Może to być coś tak trywialnego, jak wrogowie zrzucający monety, gdy zostaną pokonani, lub możliwość łatwiejszego wykonywania skoków po ścianie, a niektórzy nawet wprowadzają zupełnie nową mechanikę, taką jak Parachute Cap, która robi prawie to, co jest napisane na puszce - pozwala używać czapki jako spadochronu spowalniającego upadek i pozwalającego szybować nad szczelinami. Jest mnóstwo Badges do zebrania, a każdy z nich zmienia rozgrywkę dość szeroko i w sposób, który nie umniejsza podstawowej i ukochanej platformówki Super Mario Bros., która przetrwała próbę czasu. Ale to powiedziawszy, wydaje się, że odznaki wpłynęły na obecność ulepszeń, ponieważ jest ich znacznie mniej, a nowe dodatki są mniej potężne niż widzieliśmy w przeszłości.

Super Mario Bros. Wonder
To jest reklama:
Super Mario Bros. WonderSuper Mario Bros. Wonder

Jednym z innych obszarów, które Super Mario Bros. Wonder opiera na poprzednich tytułach, jest grywalna obsada. Tutaj możesz wybrać pomiędzy Mario, Luigi, Princess Peach, Daisy, Blue Toad, Yellow Toad, Toadette, Blue, Yellow, Red lub Green Yoshi i oczywiście Nabbit. Yoshis i Nabbit są dla młodszych ludzi, ponieważ są zaprojektowani, aby uniknąć wielu niebezpieczeństw, podczas gdy reszta obsady otrzymuje pełne niewykorzystane Wonder doświadczenie. Każda postać może również współpracować podczas gry w trybie wieloosobowym, w tym w stanie ożywiać się nawzajem, a nawet jeździć się nawzajem, jeśli masz Yoshi w swojej drużynie.

Ale chociaż wszystko jest w porządku, nic z tego tak naprawdę nie powaliło mnie w taki sam sposób, jak włączenie dźwięku. Ścieżka dźwiękowa i sposób, w jaki świat reaguje na twoją obecność, stąpanie po blokach, miażdżenie wrogów, zbieranie ulepszeń (tak, słoń jest zabawny i może wchodzić w interakcje z kursami w interesujący sposób, ale nie jest to przełomowy nowy power-up, jak widzieliśmy w poprzednich grach) i tak dalej, wszystko to jest obsługiwane w taki sposób, że dodaje tyle charakteru i uroku do gry, że będziesz konsekwentnie mieć wielki uśmiech zagipsowane na twarzy. Nie wiem jeszcze, jak będzie to nadal eksplorowane w miarę rozwoju historii, ale jak dotąd, z wczesnego smaku tej gry, jest bardzo, bardzo jasne, że projekt dźwięku jest inny niż wiele innych w Wonder.

Super Mario Bros. WonderSuper Mario Bros. WonderSuper Mario Bros. Wonder
HQ

W tym roku mieliśmy już wiele naprawdę świetnych gier, ale jeśli ten wczesny smak Super Mario Bros. Wonder jest czymś, co można przejść, ta platformówka 2D może być tam z najlepszymi. Powinniśmy być w erze zachodu słońca Switcha, ale Nintendo nie wydaje się być w stanie powstrzymać się przed debiutem najlepszych gier, jakie kiedykolwiek widzieliśmy na platformie. Jeśli tęskniłeś za kultowym czerwonym hydraulikiem i jego przyjaciółmi, Wonder staje się obowiązkową grą.

Powiązane teksty

0
Super Mario Bros. WonderScore

Super Mario Bros. Wonder

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Mario i jego przyjaciele powracają w świeżej i ekscytującej platformówce 2D, która zabiera załogę do bujnego, tętniącego życiem i fantastycznego Królestwa Kwiatów.Wczytywanie następnej zawartości