Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Tchia

Tchia: Urocza i wyjątkowa przygoda na wyspie

Wspaniałe powitanie w kulturze Nowej Kaledonii.

HQ

Ostatnio miałem szczęście usiąść z Tchia, nadchodzącą grą przygodową z otwartym światem od Awaceb. Osadzona na wyspie inspirowanej Nową Kaledonią, Tchia to gra typu sandbox, w której wcielasz się w tytułowego bohatera poszukującego ojca, który zostaje porwany i przetrzymywany przez nowego nikczemnego przywódcę małego archipelagu, który nazywasz domem.

HQ

Rzeczą, która uderzyła mnie od razu, gdy załadowałem się do świata Tchii, był jej wspaniały styl wizualny. Uroczy, kreskówkowy wygląd ludzi i zwierząt sprawia, że wydaje się znajomy i wyjątkowy sam w sobie. Potem jest środowisko, które świeci takim życiem, że zamiast robić główny cel zaraz po załadowaniu, postanowiłem po prostu pójść na bardzo długi spacer i zobaczyć, co mogę znaleźć. Dwie rzeczy, które najbardziej mnie utkwiły, to projekty drzew i szczegółowy, wspaniały ocean otaczający mapę Tchii.

Dbałość o szczegóły i piękno środowiska w Tchia wyraźnie wynika z miłości, jaką Awaceb ma dla Nowej Kaledonii. Jak wynika z materiałów promocyjnych gry i podczas grania, Tchia jest listem miłosnym do Nowej Kaledonii, od pokazanych kultur po stroje, w które możesz się wyposażyć. Osobiście nigdy nie słyszałem o Nowej Kaledonii - która jest małą wyspą na Oceanie Spokojnym dla tych, którzy nie wiedzą - zanim zacząłem grać, ale teraz spędziłem dobre kilka godzin z Tchią, jestem podekscytowany, aby dowiedzieć się więcej o miejscu, do którego twórcy wyraźnie mają taki sentyment.

To jest reklama:
Tchia

Zaangażowanie w reprezentowanie Nowej Kaledonii w Tchii nadało jej wiele oryginalności. Byłem lekko przerażony, gdy wskoczyłem do Tchii, że będzie to kolejne z tych uroczych, relaksujących, ale ostatecznie znośnych niezależnych sandboksów. Jednak powiązania Tchii z jej otoczeniem poprzez własne połączenie dewelopera z ich domem w Nowej Kaledonii są czymś, co zakorzenia grę w całym tekście.

Tak więc, z piękną grafiką i uroczym światem na uboczu, co z rozgrywką Tchia? Cóż, jest kilka kluczowych filarów rozgrywki, które znalazłem podczas mojego czasu z nią. Istnieje eksploracja, która jest podobna w teorii do Breath of the Wild, ponieważ masz miernik wytrzymałości, który jest niski, im bardziej angażujesz się w stresujące czynności, takie jak trzymanie się szybowca lub wspinaczka. Jednak w Tchia twój miernik wytrzymałości jest również twoim miernikiem zdrowia. Istnieje opcja, która pozwala ci nigdy nie zabraknąć wytrzymałości i chociaż może to pomóc, jeśli chcesz naprawdę relaksującego doświadczenia, trzymałem tę opcję wyłączoną przez cały czas spędzony z grą.

Jak już wspomniano, możesz biegać, wspinać się, pływać i szybować po świecie Tchia, które są dość standardowymi funkcjami, chyba że wzniesiesz się w powietrze, ponieważ kiedyś w powietrzu Tchia może wykonać flip. Nie do końca niezbędna funkcja, ale bardzo mi się podobała.

To jest reklama:
Tchia

Istnieją dwa inne sposoby poruszania się po mapie w Tchia, z których jednym jest twoja łódź (która jest bardziej tratwą) i Soul Jumping, z których oba są ogromną mechaniką rozgrywki. Zaczynając od pierwszego, twoja tratwa jest interesującym sposobem poruszania się po rzekach i morzu, ponieważ musisz wykonać kilka drobnych zadań, aby działała poprawnie. Przekonałem się o tym na własnej skórze, po tym, jak złapałem wiatr w żagle i rozbiłem się o więcej niż kilka brzegów rzeki. Ale kiedy już zorientowałem się, jak kierować, zwiększać prędkość i rzucać kotwicę, nie mogłem się doczekać, aby odkryć więcej.

Mechanika Soul Jumping robi dokładnie to, co mówi na puszce. Możesz wskakiwać do różnych stworzeń lub przedmiotów, które pomogą Ci podróżować po całym świecie. Twoja dusza może pozostać wewnątrz obiektu lub stworzenia tylko przez ograniczony czas, chociaż możesz zwiększyć ten czas, podnosząc różne przedmioty w świecie Tchia. Skakanie po duszy jest niesamowicie fajne, gdy już to zrozumiesz, i to był sposób, w jaki pokonałem kilku wrogów, których znalazłem w Tchia.

Tak, w Tchii jest walka, ponieważ musisz uwolnić świat od potworów z tkaniny, które pomogły człowiekowi, który zabrał twojego ojca. Ci faceci mają cios, a ja doświadczyłem mojej jedynej śmierci w mojej rozgrywce, dzięki temu, że mnie związali i pobili. Więc tak, uważaj. Sposobem na pokonanie ich jest ogień, coś, co odkryłem po Soul Jumping do kłody, która następnie zapaliła się i przetoczyła się, likwidując wszystkich moich wrogów, jakbym był w jakimś pokręconym Gmod Prop Hunt, gdzie rekwizyty mogły się zemścić.

Tchia

Tchia to zabawne doświadczenie piaskownicy, które nie stara się trzymać gracza za rękę. Zamiast gigantycznych znaczników mówiących ci, gdzie jesteś na mapie i dokąd się udać, musisz użyć swojego zaufanego kompasu i posłuchać, co mówi Tchia na ekranie mapy, jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie jesteś. Oprócz eksploracji mapy w ten sposób i angażowania się w świat, jest też minigra Ukulele, z którą zetknąłem się dwukrotnie podczas rozgrywki i ponownie byłem mile zaskoczony.

Wyraźnie włożono wysiłek w to, aby Ukulele stało się prawdziwą częścią charakteru Tchii, a gra rytmiczna z nim związana jest trudna, ale także przyjemna. Jednak za drugim razem, gdy użyłem ukulele, okazało się to dość frustrujące, nie z winy instrumentu, ale dlatego, że aby go użyć, musiałem wspiąć się na górę, spotkać dziewczynę przez wszystkie dwie minuty, zanim zszedłem z powrotem, aby wrócić do miejsca, z którego zacząłem.

Ten problem był szczególnie drobny i miejmy nadzieję, że ten rodzaj irytującego cofania się nie jest powszechny w pełnej wersji Tchii. Kolejny problem, jaki miałem, dotyczył postaci i historii Tchii. Bycie wrzuconym kilka godzin po rozpoczęciu historii musiało być wstrząsające, ale nie mogłem znaleźć niczego o postaciach, nawet Tchii, co sprawiłoby, że chciałem wrócić do ich historii i dowiedzieć się więcej o tym, kim są.

Tchia

Tchia to wspaniała piaskownica z uroczym światem spowodowanym poświęceniem, jakie Awaceb poświęcił Nowej Kaledonii do gry wideo. Jego mechanika rozgrywki jest na tyle zróżnicowana, że myślę, że dopiero zarysowałem powierzchnię tego, co mogę zrobić w grze. Jednak w tej chwili jest to zepsute przez brak ciekawych postaci i historię, która nie do końca mnie porwała. Mam nadzieję, że w pełnej wersji Tchia może zapewnić tę iskrę, która sprawi, że poczujesz się jak prawie nieunikniona gra.

HQ

Powiązane teksty

0
TchiaScore

Tchia

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Urocza piaskownica, która nie może zamalować wszystkich swoich pęknięć.Wczytywanie następnej zawartości