Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Tchia

Tchia: Wybraliśmy się na wycieczkę na tętniącą życiem wyspę Awaceba na targach Gamescom 2022

Graliśmy w uroczą grę symulacyjną życia podczas naszego pobytu w Kolonii.

HQ

Podczas gdy Gamescom był dość zajęty, a nasz zespół przemykał między spotkaniami po spotkaniach, miałem szczęście uzyskać chwilę wytchnienia, odwiedzając stoisko Awaceba, aby wziąć udział w uroczym Tchia. Ta zachwycająca gra symulacyjna życia rozgrywa się na tętniącej życiem wyspie na środku oceanu, miejscu wzorowanym na Nowej Kaledonii, tej samej wyspie Południowego Pacyfiku, którą wielu członków zespołu programistów odrywa od siebie. W związku z tym koncepcja tej relaksującej gry wideo polega na odkrywaniu, wypełnianiu celów i po prostu robieniu z wyspy tego, co możesz, wykorzystując pewne mistyczne zdolności i poręczne ukulele, które może pomóc w nadprzyrodzonych wysiłkach.

Jak wspomniałem wcześniej, wyspa, na której znajduje się Tchia, jest pełna możliwości i obietnic. Istnieją miasta wypełnione przyjaznymi twarzami i budynkami, w których można znaleźć jedzenie, a nawet zanurzyć się w niektórych minigrach, takich jak ta, w której używasz zaufanej procy, aby trafić cele w ograniczonym czasie. Ale wyspa jest także gospodarzem szerokiej gamy innych doświadczeń, w tym posągów tyrańskiego przywódcy wyspy, które muszą zostać zniszczone, lub ognisk, w których można dostosować bohatera, wygląd Tchii (niezależnie od tego, czy ma to postać elementów garderoby, fryzur, a nawet stylu strunowego instrumentu muzycznego, którego używasz). I chociaż Tchia szczyci się pasywnym i relaksującym tonem, istnieją również bardziej niebezpieczne i gorączkowe możliwości, które wymagają twojej uwagi.

HQ

To tutaj po raz pierwszy poznajemy antagonistów i wrogów wyspy. Dziwne, zaczarowane stworzenia wyglądające na tkaniny, które w żadnym sensie nie wydają się przerażające, ale nadal dają prawdziwe poczucie niebezpieczeństwa, jakie stwarzają. Pokonanie ich to miejsce, w którym musimy skorzystać z innej ciekawej mechaniki, która obraca się wokół magii. Znana jako Soul Jumping, ta umiejętność pozwala Tchii dosłownie skakać w przedmioty i stworzenia, pozwalając ci ucieleśniać ich cechy i naturę. Może to być ptak, który z łatwością przemierza wyspę, pies wykopuje ukryty skarb, a nawet latarnia, która może pluć płomieniami, a nawet eksplodować, aby uzyskać bardziej destrukcyjne zakończenie. Ten ostatni jest idealnym narzędziem do radzenia sobie z dziwnymi, śmiercionośnymi stworzeniami zamieszkującymi wyspę.

To jest reklama:

W przeciwnym razie warto zauważyć, że w niektórych dokach na wyspie można również znaleźć drewnianą tratwę z żaglami. Jest to osobista łódź Tchii, która ma kilka różnych celów. Przede wszystkim jest nawigacja i podróżowanie po rzekach (a nawet do rozległego oceanu otaczającego wyspę), ale tratwa jest również często używana w wyścigach, kolejnej mini-grze dostępnej do podbicia. W podobnym tonie Tchia ma również do dyspozycji szybowiec, który pozwala jej bezpiecznie zejść z ekstremalnych wysokości, w podobny sposób, jak Link może pokonać ogromne szczyty i ściany klifów Hyrule w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, własnym szybowcem.

TchiaTchia
TchiaTchia

Mimo że nie jest to szczególnie ważny aspekt gry w żadnym sensie, głównie ze względu na fakt, że nie jest tak wymagająca, jak wiele gier survivalowych, Tchia ma mechanikę przetrwania do przemyślenia. Jest zdrowie (oczywiście), wytrzymałość do sprintu, a także energia, która jest niezbędna do korzystania z umiejętności Skoków Duszy. Zasadniczo działa to jak pasek, który powoli wyczerpuje się, gdy nadal spędzasz czas w innych formach, gdzie wyczerpanie oznacza, że wyskoczysz z dowolnego stworzenia lub przedmiotu, który zamieszkujesz - czasami przedwcześnie i w niewygodnych sytuacjach. Będziesz mógł rozszerzyć te elementy przetrwania, znajdując określone przedmioty na wyspie.

To jest reklama:

Chociaż powiem, że demo, którego doświadczyłem, nie dało tak naprawdę dobrego spojrzenia na historię lub narrację Tchia i co to ostatecznie zaoferuje graczom, krótkie spotkania z innymi mieszkańcami wyspy jasno pokazały, że możemy spodziewać się opowieści absolutnie przepełnionej urokiem. Tak więc, podczas gdy nie będziemy mogli zobaczyć Tchii w całości do 2023 roku, z tego, co widziałem, fani relaksujących i uspokajających przygód zakochają się w tej zachwycającej grze od Awaceb.

Powiązane teksty

0
TchiaScore

Tchia

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Urocza piaskownica, która nie może zamalować wszystkich swoich pęknięć.Wczytywanie następnej zawartości