Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
The Great War: Western Front

The Great War: Western Front oferuje ambitne i realistyczne podejście do wojny pozycyjnej

Mieliśmy do czynienia z tytułem RTS Petroglyph, w którym mieliśmy za zadanie wygrać część bitwy pod Passchendaele.

HQ

Wojny światowe zostały zaadaptowane i przekształcone w niezliczone gry na przestrzeni lat. Niezależnie od tego, czy są to strzelanki, czy tytuły strategiczne, ten monumentalny okres historii ludzkości był badany tak wiele razy w interaktywnym sensie, że trudno się dziwić, że zobaczysz nowe dziecko w bloku. Pochodząc z Petroglyph Games, miałem okazję wypróbować tytuł RTS The Great War: Western Front, w ramach praktycznego wydarzenia przedpremierowego, w którym mogłem poprowadzić wojska, próbując wygrać część słynnej bitwy Passchendaele.

The Great War: Western Front

Natychmiast po załadowaniu staje się oczywiste - podobnie jak sam konflikt - że nie jest to gra dla osób o słabych nerwach. Istnieje wiele elementów strategii, a jeśli nie będziesz nimi prawidłowo zarządzać, przegrasz. Pomiędzy faktycznym organizowaniem oddziałów a zarządzaniem zasobami zaopatrzenia, które określają, ile akcji możesz podjąć lub batalionów, które możesz zamówić, aż po faktyczne kierowanie i prowadzenie każdej eskadry jako generał polowy, jest wiele do rozpakowania. Będziesz musiał zapoznać się z każdym systemem, ponieważ będziesz musiał zajmować i utrzymywać różne ważne cele na mapie, używając inteligentnej strategii, aby dać swoim żołnierzom możliwość pokonania broniących ich sił państw centralnych.

Teraz, gdy jest to pierwsza wojna światowa, strategia wojskowa nie jest tak zdefiniowana jak dzisiaj. Zamiast tego będziesz prosił swoich żołnierzy, aby biegli przez ziemię niczyją, przez grad kul i pocisków artyleryjskich, wszystko po to, by dotrzeć do okopów wroga, starając się je zdobyć dla siebie. Masz narzędzia, które pomogą twoim armiom w tej sprawie, w tym obfity zestaw ataków artyleryjskich sojuszników, które mogą tłumić wrogie jednostki, bezpośrednio je atakować i uszkadzać lub po prostu zapewniać osłonę swoim kolegom za pomocą toczących się zapór (które są zasadniczo bardzo prymitywną zasłoną dymną). Sposób, w jaki wykorzystujecie zaplecze artyleryjskie w powiązaniu z atakującymi oddziałami, bezpośrednio decyduje o tym, jak skuteczne będą poszczególne ataki i czy będziecie mieli siłę roboczą, aby zdobyć ważne cele na każdym polu bitwy.

To jest reklama:
The Great War: Western FrontThe Great War: Western Front

Wróg zrobi, co w jego mocy, aby odzyskać zajęte cele, organizując kontrataki, z którymi musisz sobie poradzić, zapewniając sobie siły obronne i dostępne ataki artyleryjskie, aby odciąć szarżujące jednostki wroga. Musisz nie tylko myśleć ofensywnie, planując formacje atakujące, aby zdobyć nowy teren, ale także defensywnie, aby zachować zdobyte punkty i nie używać zbyt wielu zapasów. Jak widać, jest wiele do zrobienia, a zarządzanie nim może być stresujące i bardzo trudne, zwłaszcza gdy posypiesz się wojną powietrzną i listą celów, które musisz ukończyć w określonym czasie. To naprawdę gra strategiczna WW1 dla prawdziwych fanów gatunku.

Ze względu na fakt, że podczas sesji praktycznej mogłem grać tylko na jednym poziomie, nie mogę komentować, jak kształtują się żywe pola bitew - które zmieniają się w zależności od poprzednich walk. Podobnie nie mogę poruszyć różnic między państwami sprzymierzonymi a centralnymi, ponieważ mogłem grać tylko jako ten pierwszy. Ale jasne jest, że deweloper Petroglyph Games ma talent do realizmu, ponieważ nie tylko pola bitwy wydają się wciągające, ale konflikt jest brutalny i trudny, a ty wyślesz niezliczonych mężczyzn na nieszczęśliwy los, jak to miało miejsce w przypadku wojny pozycyjnej w WW1 w rzeczywistości.

The Great War: Western FrontThe Great War: Western Front
To jest reklama:

Ciekawi mnie, jak pancerz, nowe poziomy i kolejne jednostki zmienią rozgrywkę, więc będę zwracał uwagę na to, co Petroglyph ma w zanadrzu dla The Great War: Western Front, gdy zbliżamy się do daty premiery w 2023 roku.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości